Skyrim: Raven Rock ‘a Nasıl Gidilir?

Skyrim: Raven Rock’a Nasıl Gidilir? , Skyrim: Raven Rock ; Raven Rock, Skyrim’in Dragonborn DLC’sinin ayarı olan Solstheim’daki ana merkezdir ve oraya ulaşmak düşündüğünüzden daha kolaydır.

Raven Rock , Skyrim için Dragonborn DLC’sinde tanıtılan Vvardenfell adası ile Skyrim’in anakarası arasındaki devasa ada olan Solstheim’daki başlıca yerleşim yeridir. Morrowind temalı genişlemeyi üstlenen oyuncular için merkezi bir merkezdir ve çok sayıda benzersiz karakter, yan görevler ve kaçırılmaması gereken diğer içerikler içerir.

Soru, Raven Rock‘a nasıl ulaşılacağı değil, bir oyuncuyu Solstheim’a götürecek bir geminin nasıl bulunacağıdır. Skyrim şimdiye kadar yapılmış en büyük RPG’lerden biri olmasına rağmen, Hayaletler Denizi’ni yüzerek geçmek mümkün değil. Raven Rock‘a ulaşmak için oyuncuların Skyrim’deki en eski şehre giden bir arabaya binmeleri ve ardından onları suyun karşısına geçirecek birini bulmaları gerekecek.

Solstheim, Morrowind, ve Miraak

Solstheim, Dragonborn DLC’nin ana ayarıdır, ancak bazı yan görevler oyuncuyu küçük görevler için Skyrim anakarasına geri götürür. Bir zamanlar Nordlar tarafından kontrol edilen ve Kızıl Dağ’ın yok edilmesinden ve kısa süre sonra Vvardenfell’e musallat olan kül serpintisinden sonra hayırsever olarak Dunmer halkına verilen bir ada.

Dragonborn DLC’de oyuncular eski bir düşmana karşı yarışıyor: Miraak, ilk Dragonborn, bir Dragon Rahibi ve Hermaeus Mora’nın şampiyonu. Ana görev nispeten kısa olsa da, Solstheim’a özgü diğer özellikler (Telvanni Wizard Neloth ve yakın zamanda yayınlanan Ghosts of the Tribunal gibi), House Redoran tarafından kontrol edilen Kuzgun Kaya gezisini değerli kılıyor.

Skyrim Raven Rock ve Solstheim’a Nasıl Gidilir?

Whiterun yakınlarındaki gözetleme kulesinde ejderhayı yendikten sonra oyuncular, Greybeards’ın onları High Hrothgar’a çağırdığını duyar. Greybeards’ı ilk kez ziyaret ettikten sonra “The Horn Of Jurgen Windcaller“ı alana kadar ana görev serisine devam edin. Bundan sonra, Tarikatçıların Skyrim’in herhangi bir yerinde ortaya çıkıp Dragonborn ile yüzleşmeleri için rastgele bir şans var. Doğrudan Raven Rock ve Dragonborn DLC‘ye gitmek istiyorsanız Whiterun‘da görünmeleri garantilidir. Tarikatçılar, Dragonborn’daki ilk görevi başlatan bir not bırakmalıdır.

Bundan sonra Windhelm’e gidin (Hayatta Kalma Modu etkinken bir arabaya binin) ve doğrudan rıhtıma gidin. The Northern Maiden’ın sahibi olan ve genellikle gemisinin güvertesinde dolaşırken bulunabilen Gjalund Salt-Sage adlı bir Nord’u arayın. Gjalund ile konuşun, sizi Solstheim’a götürmesini isteyin, sonra onu tekrar yolculuğa çıkmaya ikna etmek için ya rüşvet verin, ikna edin ya da gözünü korkutun. Kısa bir yükleme ekranı ve giriş ara sahnesinden sonra Raven Rock’a varacaksınız!

 

 

Skyrim: Gümüş Zırh Nasıl Elde Edilir?