Stardew Valley Madencilik İpuçları

Stardew Valley Madencilik İpuçları ; Madencilik, Stardew Valley’in çok önemli bir yönü olabilir. Madenleri fethetmenize yardımcı olacak bazı ipuçlarını bu yazımızda sizler için derledik…

Oyuncu bunu nasıl doğru yapacağını biliyorsa, madencilik Stardew Valley‘deki en kazançlı faaliyetlerden biri olabilir. Oyunun başlarında madencilikten para kazanmak zor olabilir. Oyuncuya saldıran ve bir sonraki seviyeye çıkış bulmaya çalışan canavarlar arasında, bazen yeni oyuncular hüsrana uğrar.

Ancak madenciliğin sıkıcı olması gerekmez. Oyuncuya büyük karlar elde etmenin yanı sıra oyunun en eğlenceli ve heyecan verici yönlerinden biri olabilir.

Stardew Valley Madencilik İpuçları

Madencilik potansiyelini en üst düzeye çıkarmak ve yol boyunca eğlenmek isteyen oyuncular için birkaç ipucu ve püf noktası.

1-Karı En Üst Düzeye Çıkarmak İçin Öğeler Üret

Stardew Valley Madencilik İpuçları
Stardew Valley Madencilik İpuçları

Oyuncular ganimetleriyle geri döndüklerinde, ne kadar para kazanabileceklerini artırmanın birçok yolu vardır. Örneğin Crystalariumlar, sonsuz altın için değerli taşları kopyalar. Geode Crusher, Clint’e ödeme yapmak zorunda kalmadan açık jeotları kırar ve Forge, cevheri değerli çubuklara dönüştürür.

Bir kristal Gunther tarafından hediye edilir ve oyuncu Madencilik seviyesi 9’dan başlayarak daha fazla iş yapabilir. Forge, oyuncu ilk cevheri topladıktan sonra kullanılabilir hale gelir ve Clint, oyuncu özel siparişini tamamladıktan sonra Geode Crusher üretim tarifini sağlar.

2-Warp Teknolojisini Kullanın

Stardew Valley Madencilik İpuçları

Tam günlük bir madencilik seansından sonra, oyuncu saat 2’de bayılmadan önce çiftliğe geri dönmelidir. Bunun yerine anında orada eğilebilirlerse, bu, kaynakları toplamak için daha fazla zaman demektir. Sonsuz sayıda kullanılabildiği için Dönüş Asası en iyi seçenektir.

Return Scepter’ın 2.000.000g maliyeti olduğu düşünüldüğünde, Warp Totem: Farm işlenebilirliği harika bir yedek. Toplayıcılık seviyesi 8’de elde edilebilen bu tarif, bir sert ağaç, bir bal ve 20 lif gerektirir. Yeraltında geçirilen zamanı en üst düzeye çıkarmak için yanınıza alın.

3-El İşi Bombaları

Stardew Valley Madencilik İpuçları
Stardew Valley Madencilik İpuçları

Kazmayı defalarca kullanarak enerjiniz mi azaldı? Biraz patlayıcı kullanın. Taşları kırma konusunda enerji tasarrufu yapabilir ve çoğu düşmanı öldürebilir veya ciddi şekilde yaralayabilirler. Ayrıca Skull Cavern’daki mumyaları kalıcı olarak öldürmenin tek yolu onlar.

Mega Bombalar doğal olarak en büyük etkiyi yaratır ve bileşenleri madende 80. seviyeye ulaştığında hazır olur. Oynatıcıya zarar vermemek için patlama yarıçapından mümkün olduğunca uzağa koşmaya dikkat edin.

4-Merdivenleri Kullanın

Stardew Valley Madencilik İpuçları

Oyuncuyu canavarlar sürüyorsa ve kolay bir çıkış yolu yoksa, bir sonraki seviyeye kaçmanın utanılacak bir yanı yoktur. Bazen hayatta kalmanın ve toplaması çok çaba gerektiren eşyaları kaybetmekten kaçınmanın en iyi yolu budur.

Uzun madencilik seansları, oyuncunun merdiven inşa etmek için kullanabilecekleri büyük miktarda taş toplamasına neden olur. Ek olarak, oyuncular bir acil durum planı olarak mağaralara gitmeden önce merdivenler inşa edebilirler. Bu strateji, Kafatası Mağarası’nın daha derin seviyelerinde özellikle yararlıdır.

5-Yüzükleri Dikkatlice Düşünün

Stardew Valley Madencilik İpuçları
Stardew Valley Madencilik İpuçları

Birkaç halka, madenciliği kolaylaştıran efektler sağlar. Slime Charmer, daha az düşmanla uğraşmak anlamına geldiğinden harika bir seçenektir. Napalm Yüzüğü, öldürülen canavarları patlatırken, Vampir Yüzüğü her öldürmede biraz can verir. İridyum Bandı birkaç efekti bir arada birleştirir: parlar, eşyaları çeker ve saldırı gücünü arttırır.

Ginger Island’ın Volcano Dungeon’ında oyuncular iki yüzüğü tek bir yüzük haline getirebilirler. Bu, esasen aynı anda dört aktif çembere izin verir. Bu süreç tersine çevrilemez, bu nedenle oyuncular en sevdikleri yüzükleri akıllıca seçmelidir.

6-Silahlara Yatırım Yapın

Stardew Valley Madencilik İpuçları

Galaksi Kılıcı ve güçlendirilmiş formu Sonsuzluk Kılıcı, canavarları öldürmek için açık ara en iyi seçimlerdir. Ancak oyuncular, bir Prismatic Shard ile Calico Çölü’ne gidene kadar Galaxy Sword’u alamazlar. Sonsuzluk Kılıcı’nı elde etmek için Qi Mücadelelerini tamamlamayı ve Volkan Zindanını temizlemeyi gerekir.

Oyuncu henüz Galaxy Kılıcı elde edemezse, Maceracılar Loncası’nın seçenekleri vardır. Örneğin Lava Katana, madenlerin dibine ulaştıktan sonra kullanılabilir hale gelir ve oyunun satın alınabilecek en güçlü kılıçlarından biridir.

7-Parlatıcı Olmayan Yiyecekler Getirin

Stardew Valley Madencilik İpuçları
Stardew Valley Madencilik İpuçları

Pek çok tarif inanılmaz beceri artışı sağlarken, bu etkilere sahip olmayan iyileştirici öğeler getirmek de önemlidir. Örneğin, oyuncu Baharatlı Yılan Balığı yerse, daha sonra sağlığı azalırsa ve Krep yerse, o öğenin Toplayıcılık güçlendirmesi, ilk yemeğin Şans ve Hız etkilerinin yerini alacaktır.

Mor Mantarlar ve Magma Kapakları, sağlığı ve enerjiyi geri kazanmak için harika seçeneklerdir. Bu arada, Yaşam İksiri ne kadar düşerse düşsün sağlığı maksimuma getirir ve 2. Savaş seviyesinden başlayarak üretilebilir.

8-Buff’ları Kullanın

Stardew Valley Madencilik İpuçları

Stardew Valley’de herhangi bir beceriyi en üst düzeye çıkarmak için doğru yemeği pişirmek çok önemlidir ve madencilik de bir istisna değildir. Örneğin Kızılcık Sosu, bu beceriye +2 sağlar. Patlıcan Parmesan, Madenciliğe +1 ve canavarlarla savaşırken faydalı bir bonus olan +3 Savunma sunar.

Zindan dalgıçları için tek yararlı etki, madencilik becerisi artışı değildir. Oyuncular, Baharatlı Yılan Balığı ile Şans ve Hızlarını veya Kök Tabağı ile saldırı güçlerini artırabilirler. Bean Hotpot, kayaları kırmak için yararlı bir destek olan maksimum enerjiyi artırır.

9-Hızlı olun

Stardew Valley Madencilik İpuçları

Oyuncular, hızın madencilik üretkenliğinde ne kadar büyük bir fark yarattığına şaşıracaklar. Her zaman mağaralara kahve getirin. İçeceklerden gelen tutkular, yiyecek meraklılarından ayrıdır, bu nedenle kahveyi yudumlayarak bir yemeğin aktif etkisini yok etme konusunda endişelenmeyin.

Kahve sadece oyuncunun daha hızlı yürümesini sağlamaz. Canavarlarla savaşmak ve kayaları parçalamak arasında her şey bu bonusla daha hızlı hareket ediyor. Bu, oyuncuların daha kısa sürede daha fazla öğe toplamasına ve biraz fazla olduğu ortaya çıkan canavarlardan kaçmasına olanak tanır.

10-Günlük Şansa Dikkat Edin

Stardew Valley Madencilik İpuçları

TV’deki Fortune Teller kanalı, oyuncuya o gün şanslarının neye benzediğine dair bir fikir verir. Ruhlar “çok mutlu” veya “iyi bir ruh hali içinde” olduğunda, oyuncuların değerli eşyalar bulma şansı daha yüksektir. Bu nedenle, madenlere gitmek için en iyi günler bunlar.

Eğer ruhlar “biraz huzursuzsa” veya “çok hoşnut değilse” madenlere gitmekten kaçının – özellikle Kafatası Mağarası -. Oyuncu bu günlerde daha fazla düşmanla karşılaşacak ve öldürülen canavarların eşya düşürme olasılığı çok daha düşük olacak.

 

Daha Fazla Oku: Stardew Valley Maden Rehberi