Stardew Valley Serada Büyütmek İçin En İyi 10 Bitki

Stardew Valley Serada Büyütmek İçin En İyi 10 Bitki , Stardew Valley en iyi sera bitkileri ; ; Sera, Stardew Valley’de harika bir kaynaktır. İşte içeride ekilecek en iyi mahsullerden bazılarıbu yazımızda…

Stardew Valley oyuncuları ilk kez aile çiftliğini miras aldıklarında, kuzeybatı bölgesinde yıkılmış eski bir bina gördüklerinde şaşırabilirler. Bununla birlikte, Topluluk Merkezindeki Kiler paketlerini tamamladıktan sonra, bu binanın amacı netleşiyor: 12×12 boyutunda işlenebilir toprağı olan bir sera.

Junimolar bu binayı restore ettikten sonra, oyuncular bu alanı herhangi bir mevsimde herhangi bir mahsul yetiştirmek için kullanabilirler. Yeni oyuncular bu harika kaynağı ilk kez kazandıklarında, yine de bazıları onu en etkili şekilde nasıl kullanacaklarından emin değiller. Serayı para kazanma makinesine dönüştürmeye yardımcı olan mahsullerin listesi.

Stardew Valley Serada Büyütmek İçin En İyi 10 Bitki

1-Tatlıtaş Meyveleri

Stardew Valley Serada Büyütmek İçin En İyi 10 Bitki
Stardew Valley Serada Büyütmek İçin En İyi 10 Bitki

Bu mahsul,şekilde yavaş büyür. Oyuncu sonbaharın ilk gününde Nadir Tohum ekmezse, onu hasat etme ümidi yoktur. Ancak seraya ekilmesi bu baskıyı ortadan kaldırır.

Oyuncu, Eski Usta Cannoli’nin heykeline bir Tatlı Ceviz Meyvesi vererek Stardrop’a erişmelerini sağlayabilir. Bununla birlikte, oyuncu onları Tohum Yapıcı ile çoğaltırsa, bu meyveler de çok karlı.

En düşük kalitede 3.000g sattıkları için seradan yararlanmak için harika bir yoldur.

2-Meyve ağaçları

Stardew Valley Serada Büyütmek İçin En İyi 10 Bitki

Meyve ağaçlarının genellikle meyve ürettikleri tek bir mevsimi vardır. Seranın içinde ise yıl boyunca meyve veriyorlar. Bu, kar marjlarını büyük ölçüde artırır, çünkü dışarıda üreteceklerinden dört kat daha fazla meyve ürettikleri anlamına gelir.

Bir oyuncunun çiftliğinde olması gereken meyve ağaçlarından herhangi biri gereklidir. Diğer tüm meyvelerde olduğu gibi, onları şaraba veya jöleye dönüştürmek, özellikle zanaatkarlık mesleğinde karı daha da artırır. Meyve bahçesi meyveleri de her köylünün hediye listesinde yüksektir.

3-Antik Meyve

Stardew Valley Serada Büyütmek İçin En İyi 10 Bitki
Stardew Valley Serada Büyütmek İçin En İyi 10 Bitki

Oyuncu, aynı adı taşıyan eseri bağışladıktan sonra ilk olarak Gunther’den Ancient Seeds’i alır. Kış hariç her mevsimde ekilebilirlerse de büyümeleri 28 gün sürer. Ancak kahve gibi, eski meyveler de üreyen bir ürün olduğu için serada ölümsüz hale gelir.

4-Kahve

Stardew Valley Serada Büyütmek İçin En İyi 10 Bitki

Stardew Valley’de oyunun her alanında hız artışı paha biçilmezdir. Oyuncu serada kahve yetiştirirse, bir daha asla normal hızda hareket etmek zorunda kalmaz.

Kahve, yıldız meyvesi gibi tek hasatlı mahsullerin aksine, bir kez yetiştirildiğinde sürekli olarak üretilir. Bu, serada asla ölmedikleri anlamına gelir. Sadece birkaç kahve bitkisi, her gün dört çekirdek ürettikleri için lezzetli içeceğin büyük bir fazlasını sağlayabilir. Ek olarak, bu, oyuncuların çok sayıda üçlü espresso yaparak Qi’s Culinary Challenge’ı tamamlamasına yardımcı olabilir.

5-Yıldız meyvesi

Stardew Valley Serada Büyütmek İçin En İyi 10 Bitki

Sandy’den satın alınan bu yaz tohumları, oyunun en karlı mahsullerinden birini verir. Ancak, Speed-Gro kullanmadan olgunlaşmaları on üç gün sürer. Oyuncu artık yaz sezonuyla sınırlı olmadığından, bu onları sera tarımı için harika bir aday yapar.

Oyuncu, hasadının karşılığını aldıktan sonra, yıldız meyvelerini yüksek fiyatlara satabilir veya kaktüs meyvesindeki gibi zanaat ürünlerine dönüştürebilir. Tohumcuyu, yetiştirdikleri yıldız meyvesi sayısını çoğaltmak için de kullanabilirler.

6-Kaktüs Meyvesi

Stardew Valley Serada Büyütmek İçin En İyi 10 Bitki
Stardew Valley Serada Büyütmek İçin En İyi 10 Bitki

Calico Çölü’nün kavurucu havasında büyümeye adapte olduklarından, kaktüs meyveleri oyuncunun çiftliğinde yazın bile büyümez. Bununla birlikte, olgunlaştıktan sonra her üç günde bir meyve verdikleri serada gelişirler.

Oyuncular, kendi başlarına çok değerli olmasalar da, kaktüs meyvelerini bir konserve kavanozuyla jöleye dönüştürebilir veya bir fıçı ile şarap haline getirebilirler. Ek olarak, bu çöl lezzetleri Pam, Linus ve Sam için birinci sınıf hediyelerdir.

7-Dev Mahsuller

Karnabahar, kavun ve balkabağı dev mahsuller oluşturma potansiyeline sahiptir. Bu mahsullerin herhangi bir 3×3 karesi, tam olarak büyüdükten sonra herhangi bir günde, dev bir forma dönüşebilir. Bu, 15-21 ürün elde etmek için bir balta ile parçalanabilir.

8-Mısır

Stardew Valley Serada Büyütmek İçin En İyi 10 Bitki

Tıpkı gerçek dünyada olduğu gibi, Stardew Vadisi’nde mısırın çok yönlü kullanımı vardır. Çeşitli tariflerde kullanılır ve yemek pişirmek için gerekli olan yağa sıkıştırılabilir. Yine de dışarıda yetiştirmek, olgunlaşması çok uzun sürdüğü için biraz sıkıcı olabilir.

Hem yazın hem de dışarıda sonbaharda yetişmesine rağmen, serada yetiştirilen mısır, oyuncunun bu uzun bekleyişten sonra daha büyük ödüller kazanmasını sağlar. Son ürünü bir yağ yapıcıda kullanmak, oyuncunun tonlarca yararlı tarif pişirmesini sağlar.

9-Yaban mersini

Bu yaz mahsulünün tam potansiyeline ulaşması uzun zaman alıyor çünkü olgunlaşmak için on üç gün gerekiyor. Ancak bunları iç mekana dikmek, bitkinin normal mevsimi bittikten sonra bile ayakta kalmasını ve çoğalmaya devam etmesini sağlar.

Bu bitkiler her hasatta birden fazla çilek ürettiği için, sadece birkaç çalı oyuncunun yüzlerce yaban mersini toplamasına izin verir. Oyuncu bunları yalnızca karlı zanaatkar ürünlerine dönüştürmekle kalmaz, aynı zamanda birçok köylü için harika bir hediye olan Yaban Mersini Tartı yapmak için de kullanabilir.

10-Karışık tohumlar

Stardew Valley Serada Büyütmek İçin En İyi 10 Bitki

Bunlar, sera tarımı için harika bir seçimdir, çünkü onları daha ilginç kılar. Dışarıda ekildiğinde, karışık tohumlar o mevsimin mahsullerinden birine dönüşecek. Bununla birlikte, serada her mevsimde bir mahsul haline gelebilirler.

Mısır, biber, buğday, patlıcan – bunların herhangi biri ve daha fazlası karışık tohumlardan yetişebilir. Kışın, özellikle oyunun başlarında denemek eğlencelidir. Onları dik ve neyin büyüdüğünü gör; Gelecek sezon biraz tasarruf etmek için onların ürünlerini Tohum Yapıcı’da kullanabilirsiniz.