Stardew Valley Maden Rehberi

Stardew Valley Maden Rehberi ,Madenler, Stardew Valley’in oyununa farklı bir unsur katıyor. Yeraltı mağaraları hakkında bilinmesi gereken çok şey varken, bunlar en önemlileri olarak öne çıkıyor.

Yaşam tarzı oyunlarının hayranları, Stardew Valley‘i çiftçilik simülatörüne benzersiz bir şekilde yaklaştığı için takdir edecekler. Sonuçta, Stardew Valley, bir oyun için mevcut olan en karmaşık tarım sistemlerinden bazılarına sahiptir. Örneğin, belirli bitkileri yetiştirmenin yanı sıra, oyuncular ilişki kurma ve çiftliklerini özelleştirme gibi diğer faaliyetlere de girebilirler. Dahası, oyuncular Madenler de dahil olmak üzere oyunun içindeki diğer bölgeleri bile keşfedebilirler.

Stardew Valley Maden, oyuncuların deneyimlemesi için başka bir oyun katmanı sunuyor. Esasen, Madenler, Stardew Valleydeki hem madencilik hem de savaş unsurunun yeri olarak hizmet ediyor. Bununla birlikte, Stardew Valley Maden bu çiftçilik simülasyonu için oyun dinamiğini tam olarak nasıl değiştiriyor?

Stardew Valley Maden Rehberi

Stardew Valley Maden Nedir?

Stardew Valley Maden ana madencilik bileşeni olarak hizmet veriyor. Bununla birlikte, madencilik unsurlarına sahip diğer simülasyon oyunlarından farklı olarak, bu özel oyundaki Madenler de basit bir savaş sistemine sahiptir. Esasen, oyuncular Madenlere sadece cevher ve özel ganimet almak için değil, aynı zamanda yol boyunca çeşitli canavarlarla savaşmak için de giriyorlar.

Özünde, oyuncular madenin her biri farklı derecelerde ortamlar, canavarlar ve toplanacak öğeler içeren birden fazla seviyeye daha derinlemesine girebilirler.

 

Maden Nerede Bulunur?

Oyuncular önce Maden ile Dağların kuzey kısmı boyunca bir taş ocağı girişi olarak karşılaşacaklar. Özellikle, oyuncular Maceracılar Loncasından batıya veya Marangoz Mağazasından kuzeydoğuya giderse Madenlere gidebilirler.

Madenlerde görünür bir işaret yok. Bununla birlikte, Dağların eteğindeki düzlüklerde bir mağaraya açılan ahşap bir kapısı vardır.

Stardew Valley Maden Ne Zaman Açılır?

İlginç bir şekilde, oyuncular şehir etrafında turlarlarsa neredeyse her zaman Madenlerle karşılaşabilirler. Ancak, Madenlerin kapısı 1. Yıl Baharında 5. Güne kadar kaya enkazı tarafından bloke kalacak. O zamana kadar oyuncular, girişi engelleyen enkazı temizlemek için görev serisini başlatacak bir mektup alacaklar.

Güvenle Maden! Genel Hatırlatmalar

Stardew Valley Madenler

Stardew Valley vatandaşları arasında canavarların ve hazinenin Madenlerin derinliklerinde yattığı yaygın bir bilgidir. Ne yazık ki, bir çiftlik sahibi olarak, oyuncuların projeleri için değerli kaynaklar toplamak üzere Madenlere girmeleri gerekiyor. İşte bazı önemli noktalar:

Stardew Valley MadenMadenlerin 120 Seviyesi vardır. Oyuncular, Madenlere girerken gözden geçirecekleri tonlarca içeriğe sahipler. Madenler, her biri bir kat yukarı veya aşağı giden bir merdivenle bölünen 120 Seviye veya kata ayrılmıştır. Çıkış merdivenlerinin kendileri için görünmesi için oyuncuların bir düşmanı yenmesi veya bazı taşları kırması gerekir.

Kayalar ve Kir Yamaları öğeler içerir. Oyunun madencilik bileşeni Rocks and Dirt Patches içinde bulunuyor. Oyuncuların Kayaları kırmak ve jeotlarını, cevherlerini ve taşlarını almak için bir Kazma kullanması gerekir. Bu arada, oyuncuların Dirt Patches’ten mağara havuç, kil, cevher, eser ve mineral toplamak için bir Çapa’ya ihtiyacı vardır.

Sınırlı keşif süresi. Ne yazık ki, oyuncular Madenlerin içinde tam olarak kalamazlar. Günün saati 02: 00’ye ulaşırsa, yorgunluktan atılırsa veya savaşta yenilirse oyuncular Madenden çıkarılacaktır. Bu şekilde çıkarılırsa, oyuncular sadece kazandıkları Altınlarının yüzde 10’unu kaybetmekle kalmaz, aynı zamanda edindikleri eşyaları da kaybedebilirler.

Stardew Valley Hileleri – Para ve Eşya Hilesi

Benzer Yazılar : Stardew Valley: Tüm Altın Ceviz Yerleri

Cüce(Dwarf)  ile Tanışın!

Stardew Valley Madenler

Cüce(dwarf), Madenlerde yaşayan ana sakin olarak hizmet vermektedir. Bu bir Valley Resident, yani oyuncuların daha çok bir arkadaş olarak da olsa onunla anlamlı bir ilişki kurabileceği anlamına geliyor. İşte Cüce hakkında bazı dikkate değer şeyler:

Cüce Dili. Cüce oyuncuyla ilk önce anlamayacakları Cüce dili ile konuşacak. Dili anlamanın bir yolunu bulmak için Madenlerin içinde dört Cüce Parşömeni almaları gerekiyor.

Eşsiz Mağaza. Cüce’nin mayın temalı eşyalara sahip bir dükkanı var. Eşyalar arasında bombalar, Yaşam İksiri (tam sağlık), Sarımsak Yağı (zayıf canavarlar oyuncuyu görmezden gelir) ve hatta Madenci İkramı (enerjiyi sürdürme) gibi şeyler bulunur.

Kayaları seviyor. Esasen, Cüce, Madenlerde elde edilen çoğu Cevheri ve Cevheri sever. Topaz, Ruby, Jade, Emerald, Aquamarine ve Amethyst gibi eşyalarla Cüce ile dostluklarını daha hızlı artırabilirler.

Sebzelerden, Çiçeklerden Nefret Ediyor. İlginç bir şekilde, cüce çiçeklere ve sebzelere karşı isteksiz görünüyor. Nergis, Karahindiba, Zencefil, Pırasa ve hatta Mantar gibi öğeleri sevmez.

Keşfetmeye Hazır Olun!

Küçük girişine rağmen, Stardew Valley Maden, çeşitli arazilerden oluşan devasa bir ağ gibi görünüyor. Aslında, bazı oyuncular, yeni savaş mekaniği ve geniş keşif fırsatları nedeniyle Madenleri kendi mini oyunu olarak görebilir. Ancak bazı kartal gözlü oyuncular bazı detaylara dikkat etmek isteyebilir:

Üç Bölümde 120 Düzey. Stardew Valley Maden, her biri 40 Seviyeye sahip üç (3) Bölüme sahiptir. Bu Seviye kümeleri, oyuncuların elde edebileceği benzersiz temaları, canavarları ve öğeleri paylaşır.

Bölümler arası İlgili Seviyeler bir düzeni paylaşır. Madenlerin her Bölümünün ortak bir teması olsa da, Düzeyleri sayılarına bağlı olarak düzenleri paylaşır. Örneğin Seviye 1, Seviye 41 ve Seviye 81 ile aynı düzene sahiptir. Bu arada Seviye 2, Seviye 42 ve Seviye 82 ile aynı düzene sahiptir.

Son 10 Seviye için özel tema. Her bölümün son 10 Seviyesi, Bölümlerinin orijinal temasına göre değiştirilmiş bir temaya sahiptir. Bu değişiklik, daha güçlü canavarların ve daha iyi ganimetlerin gelişini ifade ediyor.

Minecart ile hızlı seyahat. Madenlere ve Madenlerden hızlı seyahate erişmek isteyen oyuncular, giriş katındaki Minecart’a ulaşabilirler. Oyuncular, Topluluk Merkezinin kazan dairesi paketlerini tamamlarlarsa bu kullanışlı aracın kilidini açabilirler. Minecart’ı Joja Topluluk Geliştirme Formu aracılığıyla da satın alabilirler.

 

Benzer Yazılar : Stardew Valley İpuçları ve Püf noktaları

Seviye 0: Giriş

Stardew Valley Madenler

Oyuncular Madenlere girer girmez Girişe ulaşırlar. “Normal” bir madenin neye benzeyeceğinin titreşimini veren kahverengi toprak temasına sahiptir. İşte girişin bazı önemli yönleri:

Minecart: Giriş, oyuncuların Stardew Valleyde biri Madenler olan dört varış noktasında hızlı seyahat etmek için kullanabilecekleri Minecart’a sahiptir.

Cüce: Oyuncular, bölgenin doğu bölümünde Madenlerde ikamet eden Cüce ile konuşabilirler. İlk başta, Cücenin evine giden geçit enkazla tıkanacak, bu yüzden oyuncuların onu kırmak için bir Kiraz Bombası veya Çelik Kazma kullanması gerekiyor.

Hazine: Paslı Kılıç. Oyuncular Madenlerde Rusty Sword’u edinebilirler. Bu, etraftaki en güçlü silah değil, ancak Madenlere ilk kez giren oyuncular için kullanışlı bir araçtır.

Seviye 1: Kahverengi Toprak

Girişten aşağı inen oyuncular oyunun ilk Bölümüne gelecek. Bu, bol miktarda kayalık alt tonlar, yabani otlar ve genel bir “mağara” estetiği ile kahverengi toprak temasına sahiptir. Tüm amaç ve amaçlar için, bu Bölümün oyuncuların oyunun madencilik bileşenini daha iyi tanımasına yardımcı olabilecek tanıdık bir teması vardır. Dikkat etmeniz gereken bazı noktalar şunlardır:

Düşmanlar: Bu Bölümdeki oyuncular, oyundaki bazı daha yaygın ve daha zayıf düşmanlarla karşı karşıya kalacak. Bunlara Yeşil Balçık, Duggy, Böcek ve Kaya Yengeci dahildir. Seviyelerde ilerledikçe Grub ve Mağara Sinekleriyle de karşılaşacaklar.

Kaynak: Cevher, Değerli Taşlar. Oyuncular Bakır Cevheri madenciliğine başlayabilir ve Seviye 2’den itibaren Ametist, Toprak Kristali, Kuvars ve Topaz kazabilirler.

Kaynak: Ghostfish, Stonefish. Oyuncular, Level 20’den itibaren normal balıklar ve hatta Stonefish ve Ghostfish için balık tutmaya başlayabilirler.

Hazine: Deri Çizme. Seviye 10 Deri Çizmeler içerir.

Hazine: Çelik Smallsword. Seviye 20, Çelik Küçük Kılıç içerir.

Seviye 1.5: Gri Toprak, Gölge

Seviye 31’e ulaşan oyuncular, Bölümün genel estetiğinde bir değişiklik hissetmeye başlayacaklar. Kahverengi toprak yerine, Madenler bol gölgeli bir atmosfere sahip daha gri bir toprak hissine sahip olacak.

Düşmanlar: Bu bölgedeki oyuncular Yarasalar ve Taş Golemlerle savaşabilecek.

Kaynaklar: Jeodlar ve Bakır Cevheri bu Bölümün son 10 Seviyesinde yaygındır.

Seviye 2: Donmuş Dünya

Seviye 39’dan sonra hayatta kalan oyuncular kendilerini Bölüm 2’nin buzlu bölgesini karşılarken bulacaklar. Bu belirli Seviye seti, üstesinden gelinmesi gereken yeni zorluklar, toplanacak hazineler ve hasat edilecek kaynaklarla birlikte gelen donmuş dünya temasına sahip:

Düşmanlar: Dust Sprite, Frost Jelly ve Frost Bat gibi buz temalı canavarlar, düzenli olarak oyuncuyla savaşmak için görünecek. Aynı şekilde, daha gelişmiş Seviyeler de Hayalet üretebilir.

Kaynak: Cevher, Değerli Taşlar. Bu sefer, oyuncular bu Bölümde Demir Cevheri (stardew valley eisenerz), Akuamarin ve Jades’in yanı sıra Donmuş Gözyaşları ve Donmuş Jeotlar kazabilirler.

Kaynak: Elmaslar. Nadir Elmaslar, 1: 500 nadir olsa da Seviye 50’nin başında görünecek.

Kaynak: Ice Pip. Ghostfish dışında, oyuncular bu Bölümde Ice Pip için balık tutabilirler.

Hazine: Sapan. Seviye 40, temel bir menzilli silah olan Slingshot’ı içerir.

Hazine: Tundra Boots. Seviye 50, Tundra Çizmelerini içerir.

Hazine: Kristal Hançer. Seviye 60, daha güçlü Crystal Dagger’ı içerir.

Seviye 2.5 Donmuş Kale

Stardew Valley Madenin Seviye 70’e giren oyuncular atmosferde küçük bir değişiklik görmeye başlayacak. Buzlu bir ortamda gezinmek yerine, oyuncular Donmuş Kale gibi görünen bir şeye rastlarlar. Bölüm 1’in sınırlı canavarlara sahip gölge temasından farklı olarak, Dondurulmuş Kale, bir eklemenin yanı sıra donmuş dünya temasından birçok canavara sahiptir.

Düşmanlar: İskelet, 71-79. Seviyelerde ilk kez karşımıza çıkıyor.

Hazine: Usta Sapan. Seviye 70, Sapan’ın daha güçlü bir versiyonu olan Master Slingshot’a sahiptir.

Seviye 3: Lav Toprağı, Mor

Stardew Valley Madenler

Stardew Valley Madenin derinliklerine inen oyuncular, çekirdeğe yaklaştıkça Dünya’nın ısındığını fark edecekler. Bu sefer oyuncular, lav ve mor toprak temasının hakim olduğu Bölüm 3’te yer alacaklar. Sonuç olarak, oyuncular ateş temalı canavarlarla ve bir Mayın sakinleri medeniyeti gibi görünen canavarlarla karşılaşır.

Düşmanlar: Oyuncular bu Bölümde ateş temalı rakiplere karşı meydan okumaya başlayacaklar. Bunlara Lav Yengeci, Lav Yarasası ve Kırmızı Çamur dahildir.

Düşmanlar: İlginç bir şekilde, bu Bölümde başka benzersiz karakterler de var. Bunlar, her ikisi de aynı klana ait gibi görünen Shadow Brute ve Shadow Shaman’ı içerir. Bu arada, Squid Kid ve Metal Head de bu Bölümde yer alıyor.

Kaynak: Cevher, Mücevher. Bu Bölüm, oyunculara daha nadir bulunan Cevher ve Cevher formlarına erişim sağlar. Bunlar arasında Magma Geodes, Fire Quartz ve Altın Cevherleri, Yakutlar ve Zümrütler gibi daha nadir hazineler bulunur.

Kaynak: Lav Yılan Balığı. Balık tutmayı seven oyuncular ayrıca Seviye 100’den itibaren bir Lava Eel alabilir.

Hazine: Firewalker Boots. Seviye 80, oyunculara bu Bölüm için çok uygun olan Firewalker Boots verecek.

Hazine: Obsidian Edge. Seviye 90, oyunculara oyundaki en etkili kılıçlardan biri olan Obsidian Edge’e erişim sağlar.

Hazine: Stardrop. Seviye 100, oyunculara bir Stardrop verir.

Hazine: Uzay Botları. Seviye 110, oyunculara Space Boots’a erişim sağlar.

Seviye 3.5: Lav Toprağı, Kızıl

Stardew Valley Maden- Madenlerin son 10 Seviyesine giren oyuncular, bu sefer kıpkırmızı olsa da aynı lav temalı ortamla karşılaşacaklar. İlginç bir şekilde, oyuncular burada Bölüm 3’ün 80 ila 109.Seviyelerinde olduğu gibi aynı rakiplerle karşılaşacaklar. Burada da kayda değer bir öğe yok.

Son Seviye: Lav Toprağı, Mor

Stardew Valley Maden –Madenlerin son katı veya Seviye 120’si, Seviye 80 ila 109’un mor tonuyla lav toprağına geri dönecek. Burada da düşman olmayacak ve bu katta daha fazla tehdit görünmeyecek.

Hazine: Kafatası Anahtarı. Oyuncular bu katta özel bir Kafatası Anahtarı edinebilirler. Bu Kafatası Anahtarı, oyunculara Kafatası Mağarasına (Çölde) ve Junimo Kart (Stardrop İstasyonunda) şeklinde bir mini oyuna erişim sağlar.

 

Benzer Yazılar : Stardew Valley: Efsanevi Balık Yerleri

Stardew Valley Maden – Gelişmiş Keşif İpuçları!

Stardew Valley‘deki Madenlerin oldukça basit formatı sayesinde, oyuncular hazine toplamak ve bazı canavarları öldürmek için Madenlerin derinliklerine girmeye kolayca hazırlanabilirler. Ancak oyuncular, genel keşiflerini etkileyebilecek özel faktörleri göz önünde bulundurmak isteyebilirler. İşte bazı gelişmiş keşif ipuçları:

Seviye Etkileşimleri

Tipik keşiflerin yanı sıra, oyuncuların belirli bir seviyedeki ilerlemelerini etkileyebilecek belirli oyun mekaniğine özellikle dikkat etmeleri gerekir. Oyuncuların not alması gereken Düzeyler içindeki bileşenler şunlardır:

Merdivenler kaçmak demektir. Bir tutamdaki oyuncuların bir sonraki seviyeye geçmek için bir Merdivene ihtiyacı vardır. Esasen, her Seviyenin haritanın herhangi bir yerinde anında bir Merdiven ortaya çıkarma şansı yüzde 95’tir. Bu arada, tüm canavarların engelsiz karolarda öldürülmeleri halinde bir Merdiven çıkma şansı yüzde 15’tir. Son olarak, Rocks’ın bile oyuncunun şans değerine bağlı olarak artabilen bir Merdiven üretme şansı yüzde 2’dir.

Variller ve Kasalar rastgele eşyalar verebilir. Rocks ve Dirt Patch’lerin yanı sıra, Level in Barrels ve Crates bile ilginç hazineler sağlayabilir. Bu kaplar en fazla bir öğe bırakacak, ancak birden fazla kopya bırakabilir. Aynı şekilde, oyuncular bir kata her girdiğinde bu kutular her zaman yeniden doğacaktır. Ganimet, Cevherleri, Cevherleri ve hatta Yiyecekleri içerir.

Konteynerlerde Hazine olabilir. İlginç bir şekilde, rastgele düşürmelerin yanı sıra, yukarıda bahsedilen konteynerlerin bir hazineyi veya özel bir öğeyi düşürme şansı da yüzde 2,2’dir. Bunlar, Oyma Bıçağı, Küçük Manyetik Halka, Genie Ayakkabıları ve hatta Bağışıklık Bandı gibi şeylere kadar çeşitlilik gösterir.

Stardew Valley Maden –Son Seviyeye Dikkat Edin

Bahsedildiği gibi, Seviye 120’ye veya Madenlerin son katına ulaşmak oyunculara Kafatası Anahtarına erişim sağlayacaktır. Ancak oyuncular, bu noktaya ulaşmanın oyunun bazı yönlerini de değiştireceğini unutmamalıdır. Madenlerin en alt kısmına ulaştıktan sonra:

Daha nadir damlalar. Elmaslar ve Prizmatik Parçalar, rastgele canavarlardan son derece nadir damlalar haline gelir.

Daha güçlü canavarlar. Aynı şekilde, oyuncular bir dahaki sefere Madenlere döndüğünde bazı canavarlar çok daha güçlü hale gelecektir.

Ek görev. Bazı NPC’ler, oyunculardan görev olarak kendileri için Mor Mantar ve Cevher toplamalarını istemeye başlayabilir.

Ek ganimet. Çöp kutuları, arandıklarında bazen Mor Mantarlar ve Değerli Taşlar içerebilir.

Remix Edilmiş Ödüller

Oyuncuların fark edebileceği gibi, ödüller genellikle Madenlerdeki her 10 Seviyede bir görünür. Ancak, mutlaka ödül koymaları gerekmez. Oyuncular Gelişmiş Seçenekler’e gidip oyunun başında “Yeniden Düzenlenmiş” ödülleri seçerse, oyuncular bunun yerine her 10. Seviyede özel ödüller kazanabilirler. İşte dikkate alınması gereken şeyler:

Daha fazla çok yönlülük. Her 10. Seviyede set ödüllerinin aksine, Remixed Rewards oyunculara edinebilecekleri öğelerde bir dereceye kadar esneklik sağlar. Örneğin, Seviye 10 için, tipik Deri Çizme yerine, oyuncular bunun yerine bir Rüzgar Kule hançeri çekebilirler.

Her zaman Remixlenmez. İlginç bir şekilde, Remixed Rewards’ı seçmesine rağmen, oyuncuların her 10. Seviyede normal ödülü alamayacaklarının garantisi yok.

Değişmeyen Ödüller. Dahası, Gelişmiş Seçeneklerde bu seçeneği seçmenize rağmen, 10. Düzeylerde her zaman Yeniden Düzenlenmiş Ödüller bulunmaz. Örneğin, Seviye 30, 40, 70, 100 ve 120, Yeniden Düzenlenmiş Ödüllere sahip değildir ve bu nedenle normal ödüllerine geri döner.

Stardew Valley Maden – Mücadeleye Başlayın!!

Mücadele, Madenlerdeki en hayati unsurlardan biri olmaya devam ediyor. Çeşitli silahlar sayesinde oyuncular, Ores, Gems ve diğer Hazineleri ararken ve madencilik yaparken Stardew Valley’in en kötü şöhretli canavarlarıyla savaşabilirler.

Stardew Valleyde savaş sanatında ustalaşmak isteyen oyuncuların, savaşın bazı karmaşık yönlerini de anlaması gerekiyor:

Silahlar Birçok Biçimde Gelir

İlginç bir şekilde, oyuncuların Madenlerde düşmanlarla savaşmak için mutlaka bir kılıca ihtiyacı yoktur.

Aksine, oyuncular ihtiyaç duyulduğunda silah olarak Kazma, Tırpan veya Balta bile kullanabilirler.

Yiyeceklere Dikkat Et

Stardew Valley Maden-Madenlerde kaldıkları süre boyunca hayatta kalmak isteyen oyuncular her zaman yanlarında yiyecek taşımalıdır. Güçlendirmelerinin süresini uzatmak ve ayrıca Sağlık ve Enerjilerini iyileştirmek için oyuncuların bu yiyeceklerden önemli bir miktarını taşımaları önemlidir. İşte diğer hususlar:

Mevcut güçlendirmelere dikkat edin. Unutmayın, güçlendirilmiş yiyecekler yemek mevcut güçlendirmeleri geçersiz kılacaktır. Aynı şekilde, hiç buff olmadan yemek yemek, oynatıcıdaki mevcut güçlendirmeleri etkilemeyecektir.

İstiflenebilir güçlendirmelerden yararlanın. Zencefilli Ale, Üçlü Shot Espresso ve Kahve gibi yiyeceklerden elde edilen tutkular, diğer yiyeceklerle sinerji içinde çalışabilir. Yine de kendileriyle istiflenmeyecekler.

Merdivenler, Asansörler Bol

Bir Seviyeden hızlı bir şekilde çıkması gereken oyuncular aslında Merdivenleri kullanabilir. Bu öğeyi kullanmak, oyunculara bulundukları seviyenin yanındaki Seviyeye anında erişim sağlayacaktır. İşte diğer özellikler:

Madencilik Perk. Madencilikte Beceri Seviyesi 2’ye sahip olan oyuncular 99 Taşlı Merdivenler yapabilir.

Asansörün kilidini açar. Oyuncular Merdivenler oluşturduklarında, Asansörler de her beş seviyede bir görünecek. Bu, oyunculara herhangi bir zamanda 0 veya 5 ile biten herhangi bir Seviyeye anında erişim sağlar.

Meydan Okuma Tapınağı

Madenlerde tüm Seviyeleri keşfetmeyi tamamlayan oyuncular, aslında son katın görünümünü değiştirebilirler. Qi’s Walnut Room (Ginger Island) aracılığıyla “Danger in the Deep” görevini tamamlarlarsa, Shrine of Challenge adlı bir şeyin kilidini açarlar. İşte bazı özellikler:

Nihai Kat varyasyonu. Shrine of Challenge, kilidi açıldığında Madenlerin son Seviyesinin yerini alacak.

Geçiş zorluğu. Tapınak, Madenlerin içindeki düşmanların güçlerini değiştirecek bir “geçiş” işlevi görüyor. Normal veya zorluğun düşmanı olabilirler.

Radyoaktif Düğümler. Oyuncular Tapınak aracılığıyla daha zor zorlukları değiştirdiklerinde, Seviyeler artık Radyoaktif Cevher içeren Radyoaktif Düğümlere sahip olacak.

Günün değişmeye değer. Madenlerde geçiş zorluğu sadece bir gün sürecek.

Stardew Valley Maden – Özel Seviyeler!

İlginç bir şekilde, oyuncular Madenlerdeki bazı Seviyelerin her zaman “kurallara” uymadığını fark edebilir. Bu Düzeylerden bazıları aynı temayı veya düzeni paylaşmaz ve hatta tamamen farklı bir estetiğe sahip olabilir. Bunu deneyimleyen oyuncular aslında bir Özel Seviyede oldukları anlamına gelir. Bu katlar, oyuncuların Madenlerde gezinme şeklini biraz değiştiren özel unsurlara sahiptir. İşte bu alanlar:

Infested Zeminler

Stardew Valley Maden ; Bazen oyuncular neredeyse tamamen balçıkla kaplı bir zemine girebilirler. Bunlar, zemindeki ve duvarlardaki sümüksü ve hatta derin kaya eksikliğini içerir. Bu durumda, oyuncular bir Infested Floor’a girmişlerdir. Dikkat etmeniz gereken bazı noktalar şunlardır:

Seviye değişimi. Belirli bir günde bir Infested Floor ile karşılaşan oyuncular, o Seviyeyi gün sonuna kadar istila edilmiş olarak göreceklerdir. Daha sonra, Infested Floor bir kat yukarı çıkacak.

Eşsiz canavar kombinasyonları. Diğer katlardan farklı olarak, bir Infested Floor farklı canavar varyasyonlarına sahip olacaktır. Çoğu zaman, bu Seviyeler çok fazla Zayıflama içerir.

Her şeyi öldür. Oyuncuların ilerlemek için bölgedeki tüm canavarları öldürmesi gerekiyor. Seviyeden çıkacak Merdiven, öldürülen son canavarın yerine ortaya çıkar.

Merdiven çıkışı. Oyuncular ayrıca kaçmak için Merdiven kullanabilir.

Sarımsak Yağı. Oyuncular, yeni bir Seviyeye girmeden önce Sarımsak Yağı yiyorlarsa, Infested Floors’tan kaçınabilirler.

Zindan Zeminleri

Stardew Valley Madenler

İlginç bir şekilde, Stardew Valley Madende daha fazla fantezi isteyen oyuncular, Dungeon Floors’u dört gözle bekleyebilirler. Teması Taş Ocağı Madeni’ne benziyor. İşte bazı özellikler:

Rastgele oluşturuldu. Zindan Zeminleri, Madenlerdeki herhangi bir Seviyede ortaya çıkabilir.

Çok daha zor. Zindan Zeminlerinde karşılaşılan düşmanlar, değiştirdikleri Seviyeden çok daha güçlü görünür.

Mantar Zemini

Stardew Valley Madenler

Stardew Valley Maden ; Madenlerin en alt bölümünde Mantar Tabanı denen bir seviye vardır. Diğer Seviyelerden farklı olarak, Mantar Tabanı bol miktarda mor ve kırmızı mantarların yanı sıra çeşitli renkli fenerler içerecektir. İşte bazı özellikler:

Düşük Seviyeler. Mantar Tabanı 81 ila 119. Seviyeler arasında ortaya çıkabilir.

Kuralın istisnaları. İlginç bir şekilde, Mantar Zemin olamayan bazı zeminler var. Bunlar arasında asansör zeminleri (0 veya 5 ile biten Seviyeler) ve hatta İstila edilmiş Zeminler bulunur.

 

Daha Fazla Oku: Stardew Valley: Çocuk Sahibi Nasıl Olunur?

Daha Fazla Oku: Stardew Valley: Yemek Nasıl Pişirilir?

Daha Fazla Oku: Stardew Valley – Nasıl Evlenilir?