Stardew Valley Dinozor Yumurtası | Nerede bulunur,Nasıl alınır?

Stardew Valley Dinozor Yumurtası | Nerede bulunur,Nasıl alınır? ; Bir Stardew Valley oyuncusu olarak, muhtemelen yumurtaların ne olduğunu biliyorsunuz ve onları zaten üretiyor olabilir. Karışıma bir Stardew Valley dinozor yumurtası eklemek istiyorsanız, doğru yere geldiniz. Stardew Valley’de dinozor yumurtalarını nerede bulacağınız ve nasıl alacağınız hakkında bilmeniz gereken her şey yazımızda…

Stardew Valley Dinozor Yumurtaları Nerede Bulunur?

Öncelikle bir Stardew Valley Dinozor Yumurtası , Gunther’e eser müzesi için verilmesi gereken bir eserdir. Dinozor yumurtaları kuluçka makinelerinde bulunabilir veya yumurtadan çıkarılabilir ve daha fazla dinozor üretme kapasitesine sahiptir. Bu süreç, sırayla, sonsuz bir tarih öncesi yumurta döngüsü yaratacaktır.

Stardew Valley‘deki ilk dinozor yumurtanı almak için oyuncuların birkaç farklı seçeneği olacak. Stardew Valley Dinozor Yumurtalarını nerede bulabileceğinize hızlı bir genel bakış için aşağıdaki her seçeneği listeledik:

  • Yapay lekeleri ara
  • Kafatası Mağarası’ndaki tarih öncesi seviyeler
  • Balık tutma

Başlangıç olarak, Stardew Valley’deki dinozor yumurtalarını bulmak için haritadaki her eser noktasında arama yapabilirsiniz.

Bakılacak en iyi yerlerden bazıları, Pelican Town yakınlarında, evler, tepeler veya dağ ve taş ocağı içleridir.

Stardew Valley Dinozor Yumurtası
Stardew Valley Dinozor Yumurtası

Bu lekelerde yerden çıkan solucanlar olduğundan, bir yumurtanın yakınında olduğunuzu anlayacaksınız. Dinozor yumurtasının yerini tespit ettiğinizde, onu elde etmek için çapanızla zemini kazmanız gerekecek.

Bu değerli yumurtalar, Kafatası Mağarası‘nda tarih öncesi seviyelerde de avlanabilir. Ayrıca, bir Pepper Rex‘ten (tarih öncesi seviyelerden düşman) düşebilir veya Sinema Salonundaki Turna Oyununda kazanılabilirler.

Bir dinozor yumurtası elde etmenin son ve en zorlu yolu ise, balık tutarken bir hazine sandığında bir tane yakalayarak becerilerinizi ve şansınızı test etmektir.

Tarih öncesi bir hazinede sarsma hedefinize ulaşmak için, neredeyse dolana kadar ekranın sağ tarafındaki ilerleme çubuğunu oluşturmanız gerekecek. Ardından, makara çubuğunu tam olarak göğsün bulunduğu yere hızlı bir şekilde hizalamanız gerekir. Göğüs tamamen bastırıldığında, hem göğsü hem de balığı yakalamak için hızla balığa geri dönmelisiniz.

Ayrıca göğsü tek başına almak dinozor yumurtasını almanızı sağlamayacağından, hem balığı hem de göğsü birlikte sarmalamanız gerektiğini de belirtmek gerekir. Ama ikisini de alıp yumurtayı aldıktan sonra, biraz dinos çatlatmaya ve hatta dino mayonez yapmaya hazırsınız demektir.