Valheim Kara Orman Biyomu Rehberi

Valheim Kara Orman Biyomu Rehberi ; Mevcut kaynaklardan düşman düşmanlara kadar, bu kılavuz size Valheim’daki Kara Orman biyomu hakkında bilmeniz gereken her şeyi Valheim Kara Orman Biyomu Rehberi yazımızda bulabilirsiniz….

Valheim dünyası, Vikinglerin hayatta kalma becerilerini test ederek kaderi keşfetmeleri ve baştan çıkarmaları için çok çeşitli biyomlardan oluşuyor. Bunlar, nispeten uysal tarlalardan ve tepelerden zehirli bataklıklara ve yalnızca en kararlı Vikinglerin seyahat etmeye cesaret edebildiği aşırı koşullara maruz kalan dağ zirvelerine kadar uzanır.

Tarlalarda pasif bir macera sizi farkında olmadan çok daha hain bir manzaranın bataklarına götürebilir. Belki de bunun en yaygın örneği, Çayır biyomunun hafif ormanlık alanlarını keşfederken Kara Orman’a rastlamaktır. Kara Orman biyomları haritada karanlık, yoğun ormanlık alanlar olarak görünür. Oyunun ilk önemli tehditleri gölgelerinde beklediğinden, bu önsezili ormanlık alanlar parkta yürüyüşe uygun değil.

Valheim Kara Orman Biyomu Rehberi

Valheim Kara Orman Biyomu -Kaynaklar

İçsel tehlikelere rağmen, Kara Ormanlar da bol kaynaklarla doludur. Hem yiyecek hem de zanaat malzemeleri açısından, bu ormanda erzak sıkıntısı çekmeyeceksiniz. Bununla birlikte, herhangi bir toplama çılgınlığına girerken sadık kalmak isteyeceksiniz.

Gıda ve Malzemeler

Çayırlar boyunca bulduğunuz Ahududu çalıları yerine Kara Orman’da Yaban Mersini yetişir. Aynı şekilde, kırmızı başlıklı Mantarlar yerine Kara Orman, daha besleyici bir çeşit olan Sarı Mantarlara ev sahipliği yapmaktadır.

Ayrıca orman tabanına dağılmış Havuç Tohumlarını da keşfedebilirsiniz. Bunlar, her birinde beyaz yaprak kümeleri bulunan üç gövdeli çiçekler olarak görünür. Bunlardan bazılarını seçin ve Kültivatör’ü kullanarak bir tarlaya dikmek için üssünüze geri getirin ve kısa sürede kendi ürünlerinizi yetiştireceksiniz.

Devedikeni, Kara Orman’da bulabileceğiniz son malzemedir. Dalların uçlarının yumuşak mavi bir parıltıya dönüştüğü geceleri diğer sıradan çalılıklardan daha kolay ayırt edebilirsiniz. Thistle bitkisi, birkaç farklı yemek tarifinde ve bal likörlerinin mayalanmasında kullanılır.

Üretim Malzemeleri

Kara Ormanlar da zanaat malzemeleri ile dolu. Burası, Kalay ve Bakır madenciliğine başlayacağınız ve aynı zamanda Çam ağaçlarını keserek Çekirdek Odun elde etmek için oduncu becerinizi geliştireceğiniz yerdir. Çekirdek Ahşap, bir Kültivatör, Kademeli Kırıcı savaş çekici, Uzun Kirişler ve Direkler, Şenlik Ateşleri ve Keskin Kazıklar gibi bir dizi daha gelişmiş alet ve yapı parçalarını işlemek için kullanılır.

Metallere gelince, Kalay Cevheri Kara Orman biyomlarını çevreleyen kıyı şeritlerinde çıkarılabilirken, Bakır Cevheri daha iç kesimlerde bulunur. Teneke, sahili çevreleyen orta büyüklükteki kayalardan bazılarına benziyor ve Bakır, orman tabanını kaplayan parlak taş parçaları olarak görünüyor. Demirci prodüksiyonlarınızı çalışır hale getirmek için bu metallerin her ikisine ve daha sonra tartışacağımız Surtling Core’a ihtiyacınız olacak.

Sandıklar

Kara Ormanlarda bulunan sandıklar, Meadows biyomlarındakilerle hemen hemen aynı şeyi verir. Yani, içinde kehribar, Flinthead Oklar, madeni paralar ve / veya Tüylerin bir zulası bulacaksınız.

Variller

Fıçılar, Meadows’da karşılaşmayacağınız yeni bir konteynerdir. Sandıkların içinde bulmanız muhtemel olan hazine ve aletlerden ziyade, Varillerde üretim malzemeleri ve bazen hafif bir yemek bulunur. Yaban Mersini, Geyik Postu, Deri Kırıntıları, Kömür, Çakmaktaşı, Kalay Cevheri, Reçine ve arada bir, Fıçılardan bir Kara Cüce Gözü yağmalanabilir.

Greydwarf Eyes’ın kullanımını henüz keşfetmediyseniz, bunun nedeni şu anda geçirebileceğinizden daha gelişmiş işçilik ve yükseltmelerde kullanılmalarıdır. Bir Greydwarf Eye, Bakır Bıçakları yükseltme ve Portallar veya Muhafızlar inşa etme zorunluluğunun yanı sıra Dona Karşı Dayanıklı Mead Base’deki bileşenlerden biridir.

Valheim Kara Orman Biyomu -Binalar ve Oluşumlar

Elde edilecek yeni kaynakların yanı sıra keşfedilecek farklı binalar ve oluşumlar da var. Ancak Çayırlar’ın aksine, bu yapılarda genellikle yerleşim vardır.

Crypts (Mezar Odaları)

Bu korkunç yerlerin birinde maceraya atılırken, her zaman bir Torch ile girin, yoksa hiçbir şey göremezsiniz. Tüneller, geniş bir labirentte ağa bağlanmış durumda ve bol miktarda ganimet dağılmış durumda, ancak ölümsüz tehditler genellikle ganimeti koruyor.

Bu kriptler, Kömür Ocağı ve İzabe Cihazına güç vermek için gerekli olan Surtling Core’u bulacağınız yerdir. Bu blokları, Kriptaların en uzaktaki Mezar Odasında dik çubuklara yapıştırılmış olarak bulabilirsiniz. Ayrıca bu derinlikleri tararken Amber, Amber Pearls, Ruby ve madeni para gibi birçok zenginlikle karşılaşacaksınız. Ek olarak, tünel labirenti, Sarı Mantarları ve Kemik Parçalarını aramak için iyi bir alandır. Bu harabelerde bulunan Sandıkların, yukarıda bahsedilenlerle aynı içeriği barındırması muhtemeldir.

Elbette, ölülerin musallat olduğu odalarda, bu verimler almak için bedava değildir. Hayaletler ve İskeletler, keşiflerinizi engellemeye çalışacak ve yapabilirlerse sizi ölümsüz saflarına sürükleyecekler.

Tahmin edileceği gibi, Hayaletler fiziksel hasara karşı dirençlidir ve gerçekten sadece Ruh hasarına karşı hassastır. Henüz oyunda Ruh hasarı için bir ekipman olmadığı için bu biraz muamma. Frostner savaş çekici, minimum Spirit hasarı verir, ancak onu yapmak için gereken tüm malzemeleri toplamak için dağlara çıkmanız gerekecek. Dahası, ilk önce smithery kurulumunuzu da yapmanız gerekir, bu muhtemelen ilk etapta kriptlere girme nedeninizdir. İskeletler, ateşe ve künt kuvvet travmasına karşı zayıf oldukları için gönderilmesi biraz daha kolaydır.

Sonuç olarak, Stagbreaker savaş çekici, işlemek için metal gerektirmediği için en iyi seçeneğiniz olacaktır. Tehditleri tamamen ortadan kaldırmak için Evil Bone Piles ve Rancid Remains’i yok etmekte hızlı olun.

Benzer Yazılar: Valheim: En İyi Silahlardan Stagbreaker Nasıl Yapılır?

Troll Mağaraları

Bu Troll konutları, muhtemelen girişin dışındaki kemik yığınlarıyla işaretlenmiş büyük boyutlu taş yapılar olarak görünmektedir. Doğal olarak, yaşamdan daha büyük oluşumlarla goliath boyutunda tehditler gelir. Bu düşmanca sığınaklara girmek tamamen başka bir konudur.

Troller, güçlü yumruklarıyla yıkıcı fiziksel saldırıların ve çığır açan etki alanlarının üstesinden gelebilir ve tehlikeli bir menzilli saldırı için taş fırlatabilirler. Neyse ki, bu harika ahmaklar delici hasara karşı hassastır. Yani oklar, kılıçlar ve hatta Stagbreaker savaş çekici bile onlara karşı kullanılabilecek uygun silahlardır.

Bu devleri savuşturmak için güçlü savuşturma güçlendirmelerine sahip bir kalkan gerekir, yani bir Bronz kalkan veya daha iyisi. Bu nedenle, Kara Orman maceranıza yeni başladıysanız bu taktik tavsiye edilemez. Bunun yerine, Trolü bazı oklarla cezbetmek isteyebilir, ardından birkaç yakın dövüş saldırısı için hızla arkasına geçebilirsiniz. Trol Mağaraları muhtemelen her birinde birkaç Trol barındıracak. Genelde, biri girişte devriye geziyor olacak ve içinde birkaç tane daha var.

Bu mağaraların içindeki paket, Mezar Odaları ile hemen hemen aynıdır; Amber Pearl, Kemik Parçaları, Sarı Mantarlar ve madeni paralar. Ek olarak, öldürdüğünüz Trollerden Trol Postu ve kupa toplayabilirsiniz. Deri, oyunda mevcut olan bir sonraki zırh katmanını oluşturmanıza olanak tanır.

Saklanan Sandıklar Trolleri genellikle daha fazla sikke ve Kemik Parçası ile doldurulur, ayrıca Yakut, Geyik Postu, Deri Parçası, Taş ve Tahta. Zanaat yapmak en önemli öncelikleriniz arasında olduğunda fena bir ödeme değil.

Benzer Yazılar: Valheim: Kemik Parçaları Nasıl Elde Edilir?

Tüccar Kampı

Yerleşik şehirler veya görülecek herhangi bir NPC olmadığı için madalyonun ne işe yaradığını merak ediyor olabilirsiniz. Ancak, bulunması zor olsa da, bir NPC vardır. Pek çok oyuncu, onu belirli bir dünya hilesi olmadan bulamamıştı.

Onu bulmanın en kolay yolu “42069lolxd” tohumuyla yeni bir dünyaya girmektir. Şaka değil. Tüccar Haldor ile dünyanın tohumu budur. Bu dünyaya girdikten sonra Haldor, Kara Orman biyomundaki bir kampta bulunabilir ve bu da biraz kör arama gerektirir.

Haldor birçok benzersiz ürün satıyor, ancak güçlü bir para birimi sisteminden yoksun bir dünyada oldukça pahalı olabilirler. Dikkat edilmesi gereken en önemli öğeler, bir Olta Kamışı ve balık yakalamak için yem, üst düzey donanımlar yapmak için Ymir Flesh, taşıma kapasitesini 150 artıracak Megingjord ve ellerinizi kullanmadan aydınlatmak için Dverger Circlet olacaktır.

Valheim Kara Orman Biyomu – Bölgesel Varlıklar

Uysal yaban hayatı Kara Orman’da yetersizdir ancak Geyik, Martı ve Kargalar’dan oluşur. Martılar gibi, Kargalar da öldüklerinde tüyler atarlar ve oklarla, mızraklarla, düşen ağaçlarla ya da bir yakın dövüş silahının salınımıyla uçmanın son derece kötü zamanlamasına sahip olarak düşebilirler. Son yöntem, sizin tarafınızdan zaman geçirmek için esasen imkansızdır, ancak doğal seçilim, hepsinin en kuş beyinli olanını dışarı çıkaracaktır.

Tehditler

Kara Orman’daki en yaygın tehditler Greydwarf’lardır. Greylings’in bu daha büyük ve daha kısır karşılıklarının üç çeşidi vardır; temel, Brutes ve Shaman. Tahtadan yapılmış olan bu düşman yaratıklar, ateşe ciddi şekilde karşıdır ve ateş okları veya bir baltadan birkaç ağır vuruşla oldukça hızlı bir şekilde çıkarılabilir.

İskeletler yalnızca kriptaların içinde görünmez. Bazen harap taş kaleleri korurken de bulunabilirler. Ve her zaman daha önce tartışılan Trollere karşı dikkatli olun. Evlerinden birine tökezlediğini fark etmeden önce birini agglamak zor değil.

Sonra, elbette, Kara Orman’ın ent-benzeri alan patronu, The Elder var. Bu büyümüş koruyucuyla sorun yaşıyorsanız, The Elder’ı nasıl yeneceğinize dair rehberimiz, karşılaşmayı bir ağaç kesme günü kadar kolay hale getirmek için bazı şık hileler de dahil olmak üzere bilmeniz gereken her şeye sahiptir. Kara Orman’ın büyük kötüsünü düşürdükten sonra, yolculuğunuzun bir sonraki ayağı için Bataklıklar’da.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar: