Stardew Valley: Altın Hindistan Cevizi Nerede Bulunur? | Golden Coconuts

Stardew Valley: Altın Hindistan Cevizi Nerede Bulunur?| Golden Coconuts ; Stardew Valley’de Altın Hindistan Cevizi’ni bulmak ve kullanmak çeşitli faydalar sağlayabilir. Neyse ki, bu yazımız arkanızda!

Stardew Valley, ömrü boyunca kendisine bir ton içerik eklenmiş bir geçmişe sahiptir. Aralık 2020’deki 1.5 Güncellemesinin bir parçası olarak oyuncular, bir dizi yeni aktivitenin oyuncuya sunulduğu Ginger Island‘ı keşfetme fırsatı buldular.

Tekneyi Willy’s Fish Shop’ta tamir ettikten sonra, oyuncular Fern Islands takımadalarına gidebilir ve hasat etmek veya satın almak için yepyeni bir ürün grubu için bu adayı ziyaret edebilir. Adadaki özel eşyalar arasında, birçok şekilde alınabilen ve kullanılabilen Altın Hindistan Cevizi bulunmaktadır.

Altın Hindistan Cevizi İle Ne Yapılır?

Stardew Valley: Altın Hindistan Cevizi
Stardew Valley: Altın Hindistan Cevizi

Altın Hindistan Cevizi, içeride bir şey olma ihtimaliyle kırılarak açılabilmeleri açısından değerlidir. Bunu yapmak için oyuncular, Pelican Kasabası’nın sağ tarafındaki Demirci Clint’i ziyaret etmeli ve burada bunu sadece 25 altın için yapacak. Geode Crusher sadece açık Geodes kıracağından hindistan cevizinin kırılmasının tek yolu budur.

Açılan ilk hindistan cevizinin içinde her zaman bir Altın Ceviz olacaktır. Bundan sonra, orada olabilecek çeşitli farklı öğeler var. Bu içerir:

  • Muz Fidanı (1/7 yumurtlama şansı)
  • Mango Fidanı (1/7 yumurtlama şansı)
  • Ananas Fidanı (1/7 yumurtlama şansı)
  • Taro Yumru (1/7 yumurtlama şansı)
  • Maun Tohumu (1/7 yumurtlama şansı)
  • Fosilleşmiş Kafatası (1/7 yumurtlama şansı)
  • İridyum Cevheri (1/7 yumurtlama şansı)
  • Altın Miğfer (1/20 yumurtlama şansı, sadece bir kez doğacak)

İçerideki ödülden vazgeçmeyi göze almak isteyen oyuncular için Altın Hindistan Cevizi de bir giyim eşyası haline getirilebilir. Hindistan cevizi üzerindeki Dikiş Makinesini kullanarak oyuncular bir Ada Bikinisi alabilirler. Boya kaplarında sarı boya olarak da kullanılabilir.

Altın rengi dış görünümüne rağmen, Stardew Valley’deki hiç kimse Altın Hindistan Cevizi’ni hediye olarak almak istemez. Aslında herkes bundan nefret edecek ve bu arkadaşların aldığı puanları olumsuz etkileyebilir. Bu öğe de satılamaz, bu nedenle oyuncular onunla bir şey yapmak isterse, en iyi durum ya Clint’i ya da Dikiş Makinesini ziyaret etmektir.

Altın Hindistan Cevizi Nasıl Bulunur?

Stardew Valley: Altın Hindistan Cevizi
Stardew Valley: Altın Hindistan Cevizi

Oyuncuların Altın Hindistan Cevizi’ni avlamalarının birkaç yolu vardır. Basit yöntem, Ginger Adası’ndaki palmiye ağaçlarını toplamaktır. Ağacı sallayarak veya keserek, oyuncunun Altın Hindistan Cevizi alması için küçük bir şans vardır. Oyuncu ağacı sallamadan önce bir hindistancevizi görürse, altın olma olasılığı %10’dur.

Bakılacak diğer yerler, adada Artifact Spotları kazmak veya dokuz veya daha fazla nüfusa sahip bir Blue Discus Balık Göleti’nde balık tutmaktır. En az bir Altın Hindistan Cevizi bulup açtıktan sonra, oyuncular Island Trader’ı ziyaret edebilir ve toplam 10 hindistancevizi fiyatına bir tane daha satın alabilirler.

 

Daha Fazla Stardew Valley Yazısı İçin : STARDEW VALLEY