Valheim Malzeme Listesi Tarifler ve Pişirme Rehberi

Valheim Malzeme Listesi Tarifler ve Pişirme Rehberi ;Hala Valheim’da çilek ve pişmiş etle yaşıyorsanız, bu rehber tam size göre.

Valheim‘da Yemek pişirmek olağanüstü derecede karmaşık değildir, ancak Vikingler arasında usta bir şef olmak için ihtiyaç duyacağınız tüm mutfak araçlarına erişebilmeniz için önce belirli kontrol noktalarını temizlemeniz gerekecek.

Valheim Malzeme Listesi Tarifler ve Pişirme Rehberi

Tarifler

Valheim Malzeme Listesi Tarifler ve Pişirme Rehberi
Valheim Malzeme Listesi Tarifler ve Pişirme Rehberi

Malzemeleri tam teşekküllü yemeklerle birleştirmek, sağlık yararlarının gerçekten artmaya başladığı yerdir. Artık tüm malzemeleri nerede bulacağınızı bildiğinize göre, bu yiyecekleri çırpmak kesinlikle amaçlanan bir parça kek olmalıdır.

Blood Pudding
Bu besleyici şaheseri yaratmak için kazana 2 demet Devedikeni, 2 Kan Torbası, 4 çuval Arpa Unu atın.

Oyundaki en sağlıklı yemeklerden biri olan Blood Pudding yardımı, sağlığınızı 90 dakika ve dayanıklılığınızı kırk dakika boyunca 50 artıracaktır.

Lox Etli Turta
Bir Lox Meat Pie, 2 Cloudberries, 2 hunks Cooked Lox Meat, 4 çuval Arpa Unundan oluşur.

Kazanda pişirilen bu doyurucu yemek, kırk dakika boyunca 80 sağlık ve dayanıklılık sağlayacaktır.

Yılan Güveç
Serpent Yahni, kırk dakika boyunca 80 sağlık ve dayanıklılığın aynı sağlık yararlarını sağlar.

Bir kazanda 1 Mantar, 1 hunk Pişmiş Yılan Eti (bir dakika içinde kapanacak) ve 2 Bal atarak karıştırabilirsiniz.

Balık Dürümleri
Bu sargılar da kazan kullanılarak yapılır ve 2 Pişmiş Balık, 4 çuval Arpa Unundan oluşur.

Bu balıklı lezzetleri biçerek kırk dakika ek 60 sağlık ve 90 dayanıklılık kazanacaksınız.

Pişmiş Lox Eti Ve Yılan Eti
Bu büyük et parçaları, tıpkı diğer Çiğ Et veya Boyun Kuyrukları gibi şişte kızartılabilir. Her ikisi de size yaklaşık otuz üç dakika boyunca 70 sağlık ve 40 dayanıklılık verir.

Ekmek
10 Arpa Unu kullanarak hamur yapmak basit ama maliyetlidir. Ekmek olarak pişirildikten sonra, faydaları yarım saat 40 sağlık ve 70 dayanıklılıktır.

Sosisler
Sosisler, 2 Draugr Entrails’e doldurulmuş ve 4 demet Devedikeni ile baharatlanmış ve ardından bir kazana atılmış 1 parça Çiğ etten oluşur.

Yaklaşık yirmi yedi dakikalık 60 sağlık ve 40 dayanıklılık, bu protein dolu lokmaları yemenin faydasıdır.

Şalgam Yahni
1 parça Çiğ Et ve 3 Şalgam, bu yahniyi yaklaşık yirmi yedi dakikalık 50 sağlık ve dayanıklılık için oluşturur.

Havuç Çorbası
Bu 3 Havuç ve 1 Mantardan oluşan basit bir demlemedir, ancak dayanıklılık için harikadır, sizi 25 dakika boyunca 20 sağlık ve 60 dayanıklılıkla destekler.

Pişmiş balık
Diğer tüm çiğ proteinler gibi bir pişirme şişine biraz balık saplayın ve sadece pişmiş balıktan yirmi dakika 45 sağlık ve 25 dayanıklılık elde edebilirsiniz.

Pişmiş et
Bir tükürükten Pişmiş Et, yirmi dakika boyunca size 40 sağlık ve 30 dayanıklılık verir.

Kraliçe Reçeli
Bu, 8 Ahududu ve 8 Yaban Mersininin basit bir karışımı. Aynı zamanda iyi dengelenmiştir, size yirmi dakika 30 sağlık ve tüketim üzerine 40 dayanıklılık verir.

Izgara Boyun Kuyruk
Bu kertenkele kuyrukları size yaklaşık on yedi dakika 35 sağlık ve 20 dayanıklılık verir.

Bu, Valheim’da yemek pişirme hakkında bilmeniz gereken her şeyi tamamlıyor. Oyuna sonraki yamalarla daha karmaşık tarifler veya devrim niteliğindeki pişirme yöntemlerinin gelişmeye başlaması mümkündür. Ama şimdilik, Vikingler arasında bir aşçılık ustası olmak için gereken tek şey bu.

Ham Malzemeler

Valheim Malzeme Listesi Tarifler ve Pişirme Rehberi
Valheim Malzeme Listesi Tarifler ve Pişirme Rehberi

Yenilebilir
Bu malzemeler herhangi bir hazırlık yapılmadan olduğu gibi yenebilir. Ama aynı zamanda, Elder’ı yendikten sonra kazanı açtıktan sonra öğreneceğiniz lezzetli tariflerde malzemeler olarak da hizmet ediyorlar. Aşağıda, en çoktan en aza doğru, ne kadar faydalı ham oldukları sırasına göre listelenmiştir.

 • Sarı Mantarlar, Kara Orman biyomlarından toplanabilir ve on dakikalık bir süre boyunca size 20 sağlık ve 20 dayanıklılık verir.
 • Cloudberries, Ovalarda büyürken bulunur ve yaklaşık on üç dakika boyunca sağlığı 15 ve dayanıklılığı 25 artırır.
 • Mantarlar ve Ahududular Çayırlarda büyürken bulunabilir ve her ikisi de on dakika boyunca 15 sağlık ve 20 dayanıklılık sağlar.
 • Yaban mersini ayrıca on dakika boyunca 15 sağlık ve 20 dayanıklılık ile size fayda sağlar, ancak Kara Orman’da büyürler.
 • Havuç da Kara Orman’a özgüdür ve on dakika boyunca eşit olarak 15 sağlık ve dayanıklılık sağlar.
 • Bal size beş dakika boyunca 20 sağlık ve 20 dayanıklılık sağlar. Bal aynı zamanda oyundaki tüm yiyecekler arasında en güçlü sağlık yenilemesine sahiptir, bu nedenle onu daha sonra çok fazla hasar almayı beklediğinizde diğer iki yüksek besleyici tarifle birlikte tüketmek isteyebilirsiniz. Bu nektar listenin başında yer almıyor çünkü onu elde etmek kendi başına kısa bir nasıl yapılacağını gerektiriyor. Arı kovanları, tipik olarak Çayırlar, Kara Orman ve Bataklık biyomlarında bulduğunuz terk edilmiş binaların içinde rastgele bir şekilde ortaya çıkabilir. Arılar, yaklaştığınızda kovanı koruyacaklardır, bu yüzden yakın dövüş silahları yerine bir yay ve okla onu indirmek en iyisidir. Kurdeşen her zaman bal bırakır, ancak ayrıca bir Kraliçe Arı düşürme şansı da vardır, bu da kendi balınızı yetiştirmeye başlamak için işlenebilir bir kovanın kilidini açacaktır.

Valheim Kraliçe Arı Nasıl Bulunur- Bal Nasıl Üretilir?

Yenilmez, yenilemez
Bu bileşenlerin çoğu tek başına tüketilemez. Ve etin çoğunun bir tarifte kullanılmadan önce şişte pişirilerek pişirilmesi gerekir.

 • Arpa, Plains biyomunda hasat edilir. Bununla birlikte, çeşitli tariflere ihtiyacınız olacak olan Arpa Unudur, bu nedenle Arpayı işlemek için bir yel değirmeni yapmanız gerekecektir.
 • Şalgam, Bataklık biyomlarında yetiştirilebilir.
 • Çiğ Et, Geyik veya Yaban Domuzu öldürmelerinden düşen ettir.
 • Çiğ balık belli ki balıktan geliyor. Bu kadarını tahmin etmiş olabilirsiniz, ancak önce bir olta almanız gerekir.
 • Neck Kuyruğu – Boyun kertenkeleleri genellikle sahil çevresinde bulunur.
 • Çiğ Yılan Eti, Deniz Yılanlarından garantili bir düşüştür. Geminizi bu canavarlardan biri tarafından kuşatacak kadar şanssızsanız, onu öldürmenin ödülleri, talihsizliğinizi telafi eder.
 • Çiğ Lox eti garantili bir damladır. Lox, Plains biyomlarında dolaşırken bulunur. Sert vururlar ve yüzerken saldırabilecekleri için tekneler için bile tehlikelidirler. Ama neredeyse körler ve işitme güçlüğü çekiyorlar, bu yüzden muhtemelen birinin arkasına geçerek üstünlük elde edeceksiniz. Çömelmene bile gerek yok.
 • Devedikeni, Kara Orman ve Bataklık biyomlarında bulunur. Parlak uçları daha ayırt edilebilir olduğunda, geceleri onları diğer çalılıklardan ayırmak için daha kolay bir işiniz olacak.

Girişler öldürülen Draugr’dan düşer. Bu canavarlara Swamp biyomlarındaki Crypts’te rastlanabilir (sadece The Elder’ı yenerek elde edilen Swamp anahtarı ile açılabilir). Veya onları Çayırlar boyunca Draugr köylerinde bulabilirsiniz.
Kan Torbaları, Bataklık biyomlarında bulunan Sülüklerden gelir.

Temeller

Valheim Malzeme Listesi Tarifler ve Pişirme Rehberi

Oyuna meyvelerle yaşayarak başlıyorsunuz ve kısa bir süre sonra daha iyi beslenmek için ateşin üzerine tükürükte çiğ et ve neck kuyruklarını kızartmaya başlıyorsunuz.

Viking mutfak sanatlarının bu ilkel aşamasında bile ortalığı karıştırmak mümkündür. Eti kavurmayı çok uzun süre bırakırsanız yanacak ve bunun yerine odun kömürü üretecektir. Bu numara daha sonra biraz işe yarayabilir, ancak oyunun başlarında, bir fırın için yakıta değil, beslenmeye ihtiyacınız var.

Aşçılık becerilerinizi gerçekten geliştirmek için oyunun ikinci patronu Elder’ı yenmeniz gerekecek. Onu yendikten sonra, ondan bataklıktaki Crypt kapılarının kilidini açan bir bataklık anahtarı almanın yanı sıra bir kazan ve mayalayıcı yapma yeteneğinin kilidini açacaksınız. Bu alakalı görünmeyebilir, ancak Crypts, değerli bir bileşen alabileceğiniz Draugrs olarak bilinen yaratıkları barındırır.

 

Şimdilik Valheim Malzeme Listesi Tarifler ve Pişirme Rehberi ;yazımız bu kadardı.Diğer Valheim rehberleri ve bilgileri için Valheim Kategorisine gözatabilirsiniz…

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar: