Stardew Valley En Çok Para Kazandıran Yaz Bitkileri

Stardew Valley En Çok Para Kazandıran Yaz Bitkileri , Yaz için en iyi 3 mahsul ,stardew valley geld verdienen ; Yaz sezonunda en çok parayı nasıl kazanacağınızı görmek için aşağıdaki listeye göz atın!

Stardew Valley‘de, hangi mahsulün her sezon size en fazla karı sağladığını bulmaya çalışmak zor olabilir. İşinizi kolaylaştırmak için, oyun içi Yaz sezonu için en iyi performans gösteren üç mahsulü belirledik ve bunları aşağıda listeledik.

Yazdığımız liste, en yüksek Günlük Kârlı üç mahsulü temel almaktadır. Bunun nedeni, her mahsulün kendisinin kârına dayalı olarak hesaplamanın genellikle aldatıcı sonuçlar vermesidir. Negatif kar gösteren, ancak birden fazla verim sağlayabilen bir ürün olabilir.

İşte Yaz için en iyi dört mahsul….

Stardew Valley En Çok Para Kazandıran Yaz Bitkileri

Stardew Valley En Çok Para Kazandıran Yaz Bitkileri
Yıldız meyvesi

Yıldız meyvesi

Çileklerin büyümesi 13 gün sürer, ancak tüm Yaz mahsullerinden en yüksek kârı sağlarlar (sera kullanmıyorsanız). Tohumların maliyeti 400 altın, ancak hasat edilmiş bir Yıldız Meyvesi minimum 750 altın karşılığında satılabilir, bu da tatlı bir 350 altın kârdır. Sweet Gem Berry gibi özel mahsuller dışında, bu oyunda en çok satan tek hasat mahsulüdür.Yıldız meyvesi için günlük kar 26.92 altındır.

Yaban mersini

Yaban mersini

Yaban mersini, yalnızca yazın ekilirse en yüksek kazanç sağlayan mahsul olmayabilir, ancak zaman ve çaba göz önüne alındığında ekilecek en iyi mahsuldür. Yaban mersini çalılarının olgunlaşması 13 gün sürer ve hasat edildikten sonra dört günde bir en az üç yaban mersini üretmeye devam eder.

Her mevsim hasat edilebilirler, bu nedenle tohumları yalnızca bir kez satın almanız ve ardından kar elde etmek için her gün sulamanız gerekir. Yaban mersini için günlük kâr 20,8 altındır.

Stardew Valley En Çok Para Kazandıran Yaz Bitkileri
Kırmızı Lahana

Kırmızı Lahana

Kırmızı Lahana, büyümesi uzun süren ancak yüksek bir ödül üreten başka bir tek hasatlık mahsuldür. Bu mahsulün en büyük dezavantajı, 2. Yıla kadar kullanılamayacak olmalarıdır. 2. Yıla girdikten sonra, tohumları 100 altın karşılığında satın alabilir ve en az 260 altın karşılığında satmak için dokuz gün sonra hasat edebilirsiniz.Kırmızı Lahana’nın günlük karı 17.78 altındır.

Kahve Çekirdekleri

Bonus : Kahve Çekirdekleri

Kahve çekirdekleri teknik olarak oyundaki en karlı ürünlerdir ve İlkbahar veya Yaz aylarında büyüyebilirler. Bir kahve çekirdeği, her hasatta dört kahve çekirdeği daha verir. Olgunlaştıktan sonra, her hasattan sonra yeniden büyümeleri sadece iki gün sürer. Hasat edilen her kahve çekirdeği, yeni bir kahve bitkisi için kendi tohumu görevi gördüğünden, bunlardan kâr etmenin en iyi yolu, mümkün olduğunca çok kahve çekirdeği elde etmek için ilk yılı kullanmak, ardından bunları ikinci yıl kahve çekirdeğini toplu üretmek için kullanmaktır. .

Kahve Çekirdekleri, Toz Akarları tarafından düşürülür (% 1 şans) veya Gezici Tüccar tarafından 2500 altın karşılığında satılabilir. Beş Kahve Çekirdeği, 150 altın karşılığında satılan kahveye dönüştürmek için bir fıçıya konulabilir. Bir kahve çiftliği yaratmak gerçekten sadece 2500 altınlık bir yatırım gerektirdiğinden (bir Dust Mite onu sizin için bırakmadıkça), en karlı mahsul olarak kabul edilir.