The Witcher 3: Nasıl Bomba Yapılır?

The Witcher 3: Nasıl Bomba Yapılır? ; Bombalar, bir Witcher’ın avladıkları herhangi bir canavarı kör etmek, dondurmak, ortaya çıkarmak veya basitçe patlatmak için simya kullanmalarına izin veren hayati araçlarından biridir.İşte nasıl bomba yapacağınız…

Uzak ufukta birden fazla yeni Witcher oyunuyla, birçok hayran CD Project RED’in Witcher 3’ünü yeniden ziyaret ediyor. Witcher serisinin üçüncü oyunu, genişleyen bir dünya, ilgi çekici bir hikaye ve karmaşık karakterlerle genellikle tüm zamanların en iyi RPG’lerinden biri olarak kabul edilir. . Witcher 3’te ana karakter Geralt of Rivia, insanlığı avlayan canavarları avlamak ve yok etmek için çelik, gümüş, büyü ve simya kullanıyor.

Bombalar, Geralt’ın dünyanın en ölümcül ve güçlü canavarlarına karşı şansını eşitlemesini sağlayan en güçlü simya araçlarından bazılarıdır. Witcher 3’te her biri üç kademeli etkililiğe sahip 8 farklı Bomba türü vardır. Hepsini yapmak için oyuncuların sadece ham malzemeleri değil, aynı zamanda doğru diyagramları da toplaması gerekecek.

Witcher 3’te Bomba Nasıl Yapılır?

Witcher 3‘ün hikayesinin başında oyuncular sadece Samum Bomba şemasını bilecekler. Diğer 23 diyagramın tamamı ya sandıklarda bulunmalı ya da Geralt ile ticaret yapacak birçok şifalı bitki ve simyacıdan birinden satın alınmalıdır. Oyuncular doğru diyagramı satın aldıktan sonra, Bombanın bileşenlerini keşfetmek için Simya sekmesini açabilirler.

Bu bileşenler bitkisel, kimyasal veya mineral olabilir ve dünyada bulunabilir veya aktarlardan satın alınabilir. Enhanced veya Superior olmayan 8 temel bombanın tümü bir miktar Güherçile gerektirir, bu nedenle erken bombaları almaya odaklanmak isteyen oyuncular önemli miktarda erzak topladıklarından emin olmalıdır. Oyuncular gerekli malzemeleri edindikten sonra, bombayı yapmak için bunları Witcher 3‘ün Alchemy sekmesinde birleştirebilecekler. Bunun yalnızca bir kez yapılması gerekiyor, ardından Geralt üretilmiş her bombanın sabit bir stokunu taşıyacak ve meditasyon yaptığında bu stoğu Saf Alkol kullanarak dolduracak.

Witcher 3’teki Tüm Bombalar

witcher 3 bombalar
The Witcher 3: Nasıl Bomba Yapılır?

Witcher 3’te her biri düşmanlar üzerinde benzersiz bir etkiye sahip 8 Bomba var. Bombalar fırlatılmadan önce, PC’de Tab veya kontrolörlerde L1 kullanılarak öğe tekerleğinde donatılmalıdır, bu, oyuncuların Bombaları arasında geçiş yapmasına ve istediklerini seçmesine olanak tanır. Bu yapıldıktan sonra, Bombalar Orta Fare veya R1’e dokunarak doğrudan ileri doğru atılabilir veya daha kesin olarak bu tuşlara basılı tutularak hedeflenebilir.

  • Dancing Star  – Rakipleri tutuşturabilen, onların paniğe kapılmasına ve zamanla hasar almalarına neden olan ateşli bir patlama üretir.
  • Devil’s Puffball – Bölgede kalan tüm düşmanlara sürekli hasar veren uzun süreli bir zehir bulutu yayar.
  • Dimeritium Bomb – Witcher 3’ün tüm sihir ve büyülü yeteneklerini bloke eden, sihir karşıtı metal dimeritium bulutu serbest bırakır.
  • Dragon’s Dream – Bir yanıcı gaz bulutu üretir ve bu bulut daha sonra başka bir Bomba veya İşaret ile ateşlenerek büyük bir ateşli patlama oluşturabilir.
  • Grapeshot – Etki alanındaki tüm canavarlara şarapnel hasarı veren gümüş ve çelik şeritler püskürterek patlar.
  • Moon Dust– Witcher 3’ün şekil değiştiren canavarlarının şekil değiştirmesini ve görünmez yaratıkları ortaya çıkarmasını engelleyebilen bir gümüş tozu bulutu üretir.
  • Northern Wind – Düşmanları katı bir şekilde dondurabilen veya dondurabilen, ek hasar almalarına neden olan bir soğuk hava patlaması salar.
  • Samum – Yarıçaptaki rakipleri birkaç saniyeliğine sersemleten parlak bir ışık patlaması üretir.

Tüm bu Bombaların ayrıca yapımı daha karmaşık olan ancak artırılmış etkileri olan Gelişmiş ve Üstün sürümleri vardır. Witcher 3’te bu geliştirilmiş versiyonları hazırlamak aynı zamanda Bomb Geralt’ın aynı anda kaç kopya tutabileceğini de artıracaktır.