Stardew Valley Mersin Balığı Rehberi ve İpuçları

Stardew Valley Mersin Balığı Rehberi ve İpuçları , Stardew Valley Mersin Balığı Nerede Yakalanır ? ; Bir Mersin Balığı yakalamak, Havyar kralı olmanın ilk adımıdır.

Stardew Valley’deki en değerli balıklardan biri Mersin Balığı ‘dır, ancak doğrudan satış fiyatı için değil. Bunun yerine, Sturgeon Roe üretmek için bir Balık Göletine yerleştirilebilir ve bu daha sonra her zaman değerli olan Havyarı yapmak için kullanılabilir.

Bir Havyar kralı olmak istemiyorsanız,Stardew Valley Mersin Balığı  ‘nı da doğrudan satabilirsiniz, çünkü bunlar oyundaki en değerli balıklardan biridir. Stardew Valley Mersin Balığı ‘nın da oyunda başka kullanımları da var, bunların hepsi burada özetlenecek.

Stardew Valley Mersin Balığı Rehberi ve İpuçları

Stardew Valley Mersin Balığı Nerede Yakalanır?

Stardew Valley Mersin Balığı

Sturgeon’u Havyar veya diğer kullanımlarından herhangi birini üretmek için kullanmaya başlamadan önce, önce birini yakalamalısınız.

Kasabanın hemen kuzeydoğusundaki dağ gölüne gidin. Sturgeon’un yakalanabileceği tek yer burası. Yaz ve Kış aylarında, Mersin balığı burada sabah 6 ile akşam 7 arasında yakalayabilirsiniz.

Sturgeon her hava koşulunda yakalanabileceği için hava durumu önemli değil. Ancak yaz aylarında yağmurlu günlerde daha yaygındır. Kıyıdan uzaklaşmak (daha yüksek Balık tutma becerisi ile mümkündür) bir tane bulma şansınızı da artırır.

Magic Bait, 1.5 güncellemesinde eklenen yeni bir öğedir. Kullandığınız konumda her mevsim, zaman veya hava koşullarından balık yakalamanıza olanak tanır. Bu, herhangi bir hava koşulunda yılın herhangi bir zamanında Sturgeon’u yakalamanıza izin verir, ancak olası balık havuzunu büyük ölçüde artırır ve şansınızı biraz düşürür. Yağmurlu yaz günlerinde çok nadir değildirler, bu yüzden muhtemelen en iyi bahsiniz budur.

Mersin balığı, en zor olmasa da yakalanması biraz zor. Balıkçılık becerinizi geliştirmek, mini balık tutma çubuğunun boyutunu artırarak balık tutmayı çok daha kolay hale getirir. Not: Eğitim Çubuğu mersinbalığı yakalayamaz. Bazı mücadele, bir Mersin balığı yakalamayı da kolaylaştırabilir. Trap Bobbers ve Cork Bobbers, mini oyunu çok daha kolay hale getiriyor.

Çarşamba günleri, Krobus 10 (veya bir Mıknatıs) listesinden rastgele bir balık stoklayacak. Bu olası balıklardan biri de Sturgeon’dur, bu yüzden çok iyi bir fener değilseniz, her Çarşamba Krobus’un stoğunu kontrol edin.

Balık Göleti Nasıl Yapılır?

Stardew Valley Mersin Balığı
Stardew Valley Mersin Balığı

Havyar üretmeye başlamak istiyorsanız, Mersin Balığınızı yerleştirmek için bir Balık Göletine ihtiyacınız olacak. Neyse ki, yapımı oldukça kolay. Yerel marangoz Robin, ona biraz nakit ve doğru malzemeleri getirirseniz size bir marangoz yapmaktan mutluluk duyar.

Bir Balık Göleti inşa etmek için Robin’e aşağıdakileri getirin: 5.000 altın, 200 taş, beş deniz yosunu ve beş yeşil alg.

Balık Havuzları 5×5 karodur ve Robin’in inşa etmesi iki gün sürer. İnşa edildikten sonra, içinde mutlu bir şekilde yüzeceği bir balık yerleştirebilirsiniz.

Zamanla, balıklar havuz başına toplam 10’a kadar çoğalacaktır. Belirli sayıda balık olduğunda, daha da çoğalmak için sizden bir şey isteyeceklerdir. Sayı her tür için farklıdır, ancak Sturgeon’a özel olarak bakacağız.

İlk Mersinbalığınız bir Elmas isteyecek. Ardından, her dört günde bir yeni Sturgeon ortaya çıkacak. Havuzda üç tane olduğunda, ya bir kavanoz Jöle (her türden), iki sürahi Akçaağaç Şurubu ya da bir kavanoz Turşu (herhangi bir tür) isteyeceklerdir. Havuzdaki beş balıkta sizden üç Omni Jeodu isteyecekler. Son olarak, yedi Sturgeon’a sahip olduğunuzda sizden bir Nautilus Kabuğu isteyecekler.

Çoğu balık türünün bir Balık Göletinde üretebilecekleri şeylerin bir listesi varken, Sturgeon yalnızca Karaca üretecektir. Her gün bir veya iki tane üretecekler ve bazı günlerde hiçbir şey üretme şansı yok.

Farklı göletlerde farklı balıklarınız varsa, üzerlerine türü gösterecek bir işaret koyabilirsiniz. Ayrıca, Fish Pond menüsündeki “görünümü değiştir” seçeneğine tıklayarak havuzun süs detaylarını değiştirebilirsiniz.

Havyar Hakkında Her Şey

Mersin Balığı Karaca hariç her tür Karaca, Aged Roe üretmek için bir Koruma Kavanozuna yerleştirilebilir. Mersin Balığı Karaca ise Havyar’a dönüşecek.

Bir Koruma Kavanozu, Mersin Balığı Karaca’yı  Havyar’a dönüştürmek için oyun içi 6.000 dakika sürecek, bu da yaklaşık dört oyun içi güne denk geliyor (zaman geceleri farklı geçiyor).

Havyar, taban fiyatına göre 500g satıyor. Ancak, Zanaatkar mesleğiniz varsa, 700g’a satılır. Yemeye karar verirseniz, 175 enerji ve 78 sağlık geri kazandırır. Ayrıca Jas, Sebastian ve Vincent hariç her köylü tarafından beğenilen (normal bir günde size 45 arkadaşlık puanı veren) neredeyse evrensel olarak sevilen bir öğedir.

Topluluk Merkezini tamamlarsanız, Eksik Paketin kilidini açtıktan kısa bir süre sonra, tamamlandığında Sinema Salonunun açılmasıyla sonuçlanacaksınız. Bu Paket için ne kullanacağınıza dair bir seçeneğiniz var, ancak Havyar seçeneklerden biri.

Son olarak, kendinizi süslü hissediyorsanız, Moda Şapkasını oluşturmak için Havyar’ı Emily’nin dikiş makinesinin makarasına (veya doğru Özel Siparişle açmışsanız kendi makaranıza) bir Bezle yerleştirebilirsiniz.

Stardew Valley: Havyar Nasıl Elde Edilir?

Stardew Valley Mersin Balığı İçin Diğer Kullanımlar

Stardew Valley Mersin Balığı
Stardew Valley Mersin Balığı

Havyar oluşturmak Sturgeon’u kullanmanın en karlı yolu olsa da, tek amacı bu değil. Sadece satmaya karar verirseniz, 200g taban fiyatına satarlar (Balıkçılık meslekleri olmadan normal kalitede). Hemb alıkçı hem de Angler mesleği bonuslarına sahip biri tarafından satılan iridyum kalitesinde bir Mersin balığı, güzel bir 600g karşılığında satacak.

Bununla birlikte, Havyarın taban fiyatı 500g olduğu için, Mersin Balığı ‘nı doğrudan satmak yerine, havuzun fiyatını hesaba kattıktan sonra bile bir Balık Göletine yerleştirmek çok daha karlı.

Havyar’dan süslü Moda Şapka yaratılabilirken, daha mavi yakalı bir görünüm arayanlar, Balık Yeleği oluşturmak için bir Mersin Balığı ve biraz Kumaş’ı bir dikiş makinesine getirebilirler. İsterseniz mersin balığı olabilecek herhangi bir balık gerektiren bazı tarifler de vardır. Bunlara Maki Rolls, Sashimi ve Quality Gübre dahildir. Ancak bunlar için herhangi bir balığı kullanabileceğinizden, muhtemelen daha ucuz veya daha yaygın bir şey kullanmalısınız.

Balık Tankı Paketi setindeki Topluluk Merkezindeki Göl Balığı Paketini tamamlamak için bir Mersin Balığına ihtiyacınız olacak.

Son olarak, fazladan bir Mersin balığı varsa ve onları satmak istemiyorsan, onları Willy’ye ver! Willy’nin sevdiği hediyelerden biri, size normal bir günde 80 arkadaşlık puanı kazandırıyor.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar:

Adblock_logo

 

Lüften AD Block’unuzu etkisiz hale getirip sayfayı yenileyiniz. (Please Disable your AD Block and refresh the page)