Witcher 3: Nasıl İyileşilir?

Witcher 3: Nasıl İyileşilir? ; Geralt’ın The Witcher 3’te iyileşmek için birkaç yolu var, bu yazımız işe yaradığını gösterecek…

The Witcher 3: Wild Hunt , PS4 ve Xbox One döneminin en popüler RPG’lerinden biridir. Ancak, canavarlar ve düşmanlarla savaşırken ne kadar zorlu olabileceğini unutmak kolay olabilir. Sonuç olarak, kahramanı kavgaların içinde ve dışında nasıl sağlıklı tutacağını bilmek çok önemlidir.

Geralt, Vesemir ve diğer önemli karakterler gibi görevlerde belirli karakterlerle ara sıra takım kurma dışında tek başına savaşır. The Witcher 3’te oynayan birçok sistem var ve Geralt’ın sağlığı zamanla yenilenmediği için iyileştirme tartışmasız en önemlisi.

The Witcher 3’te İyileşmenin Yolları

Geralt’ın çatışma içinde ve dışında iyileştirmek için kullanabileceği birkaç öğe vardır, ancak tüm iyileştirme öğeleri eşit şekilde yaratılmamıştır ve hatta bazılarının dezavantajları vardır.

Yiyecek

Witcher 3: Nasıl İyileşilir?
Witcher 3: Nasıl İyileşilir?

Yiyecek, Geralt’ı iyileşbtirmenin en güvenilir yoludur ve çoğu tüccardan, Handan ve eşya dükkanından kolayca erişilebilir. Arazinin çevresinde de yiyecek bulunabilir. Meyveler, et veya bal peteği olsun, The Witcher 3’ün dünyasında her zaman bulunabilecek bir yiyecek kaynağı vardır. Geralt çiğ et bile yiyebilir çünkü Witcher’lar çoğu insan hastalığına karşı bağışıktır.

İksirler

Witcher 3: Nasıl İyileşilir?
Witcher 3: Nasıl İyileşilir?

İksirler, Geralt’ın The Witcher 3’te kendini iyileştirmek için kullanabileceği başka bir tüketilebilir kaynaktır. Kırlangıç gibi iksirler çeşitli biçimlerde gelir ve Geralt yeni tarifler/şemalar bulduğunda geliştirilir. Witcher 3’ün iksirleri sadece iyileştirme ile sınırlı değil. Vampirlere, trollere ve diğer canavarlara karşı koruma sağlarlar.

Katil Balina İksiri gibi iksirler, su altı aktiviteleri için akciğer kapasitesini %50 artırır ve Troll Decoction, Geralt’ı iyileştirir ve dövüş yeteneklerini %20 artırır. Ancak, oyuncular ne kadar kullandıklarına dikkat etmezlerse iksirlerin ciddi dezavantajları vardır. Her iksir, Geralt’ın çok fazla kullanmasını önlemek için bir toksisite seviyesine sahiptir. Toksisite, HUD’daki yeşil çubukla temsil edilir ve %75’in üzerine çıktığında Geralt’ın sağlığı tehlikeye girecek ve yozlaşacaktır.

Meditasyon

Meditasyon, The Witcher 3‘te Geralt’ı iyileştirmenin en kolay yoludur. Ne yazık ki, daha zorlu ortamlarda Witcher’ın sağlığını yenilemez, ancak envanterinde ruh varsa, iyileştirme iksirlerini otomatik olarak geri yükler. Daha düşük zorluk ayarlarında oynayanlar, Geralt’ın canlılığını geri kazanmanın ve zamanı ileriye götürmenin en iyi yolunun Meditasyon olduğunu görecekler.

Tarlada ve Savaşta Nasıl İyileşirsiniz?

Witcher 3: Nasıl İyileştirilir?
Witcher 3: Nasıl İyileştirilir?

Geralt’ın savaşta veya The Witcher 3‘te araziyi keşfederken iyileşmeden önce, oyuncuların yiyecek veya iksirleri onun sarf malzemeleri yuvalarına ataması gerekecek. Seçilen sarf malzemeleri ayarlandığında, Geralt’ı iyileştirmek için D-pad’e basın. Ayrıca The Witcher 3’ü çatışma dışında duraklatabilir ve kullanmak için Geralt’ın envanterinden bir iyileştirici öğe seçebilir.

The Witcher 3: Wild Hunt şu anda PC, PS4, Switch ve Xbox One için mevcut. PS5 ve Xbox Series X/S sürümleri Aralık 2022’de satışa sunulacak.