Stardew Valley Buz Festivali Rehberi

Stardew Valley Buz Festivali Rehberi , Stardew Valley Buz Festivali İpuçları , stardew valley ice festival  ; Buz Festivali , Stardew Valley‘de her kış sezonunda gerçekleşir. Etkinlik hakkında herkesin bilmesi gerekenler nelerdir?

Eric Barone’nin klasik çiftçilik simülatörü Stardew Valley, oyuncuların basit bir tarım hayatına atlamalarına olanak tanır; ekin yetiştirmek, görevleri tamamlamak ve söz konusu kasabadaki NPC’lerle romantizm yapmak. Oyun içi yıl dört mevsime ayrılmıştır ve her birinin kendine özgü zorlukları ve özel etkinlikleri vardır.

Yeni 1.5 güncellemesi yeni özellikler, sırlar ve bir co-op çok oyunculu mod sunuyor. Kış aylarında, oyuncular kasabanın yıllık Buz Festivali ‘ne davet alabilirler. Burada oyuncular, buz heykelleri, kardan adamlar, iglolar ve buzda balık tutma yarışması ile tüm kasabayı kış karının tadını çıkarırken bulabilirler. Kutlamalara katılmaktan ve NPC’lerle benzersiz karşılaşmalardan kazanılacak birçok ödül var.

1-Festivalde Oyuncuların Bulması Gereken Gizli Bir Not Var

Stardew Valley Buz Festivali
Stardew Valley Buz Festivali

Otobüs durağı ve çiftlikleri arasında yürürken, oyuncular kış aylarında “Bir Kış Gizemi” görevini etkinleştiren bir şans karşılaşması yaşayabilirler. Bu görev sırasında oyuncular, balık tutma dahil günlük aktiviteleri gerçekleştirirken gizli notlar bulmak için kullanabilecekleri bir büyüteç alacaklar.

Bu gizli notlardan biri buzda balık tutma yarışmasında yarışırken bulunabilir. Notlar, oyundaki belirli bulmacaların nasıl çözüleceğine dair ipuçları veya belirli NPC’lerin ilgisini en iyi şekilde nasıl kazanacağınıza dair tavsiyeler içerir. Ne yazık ki, Buz Festivali notu, bulduktan sonra oyuncunun envanterinde saklanmayan birkaç nottan biri, yani okuyup içeriğini ezberlemek için yalnızca bir şansları olacak.

2-Godzilla, Calvin ve Hobbes’a Referans

Stardew Valley Buz Festivali
Stardew Valley Buz Festivali

Stardew Valley, ilginç bir mizah anlayışına sahip bir oyundur ve oyuncuların keşfederken bulmaları için ünlü filmlere, çizgi romanlara ve diğer video oyunlarına birçok referans vardır. Oyuncuların nereden geldiklerine aşina olması durumunda, oyuncuların Paskalya yumurtalarını güzelleştiren Buz Festivali’nde bulabilecekleri iki referans var.

Balıkçılık yarışmasının sonunda, Belediye Başkanı Lewis “Vay canına, bu çok fazla balık” diyerek etkinliği sonlandıracak. Görünüşte zararsız olsa da, bu aslında 1998 Godzilla filminden bir satırdır ve Barone’nin bunu kasıtlı bir referans olarak eklemesi mümkündür. Popüler kültüre bir başka olası ima, oyuncunun Abigail‘e kardan adamını sorması ve bunu bir kar yağışı olarak tanımlamasıdır. Bu, Calvin & Hobbes çizgi romanına gizli bir gönderme olabilir, “Delinin Saldırısı, Mutant, Katil, Canavar Kar Goonları.”

3-Birden Fazla Oyuncu İçin Birden Fazla Ödül

Stardew Valley Buz Festivali
Stardew Valley Buz Festivali

Stardew Valley‘in yeni bölünmüş ekranlı iş birliği modu, oyuncuların çiftçilik ve görevleri tamamlama konusunda arkadaşlarına katılmalarına izin veriyor. Birden fazla oyuncu buzda balık tutma yarışmasına katılırsa, birbirleriyle rekabet etmek zorunda değildir, çünkü yeterince balık yakalayan her oyuncu kendi ödülünü alacaktır.

Oyunculardan her biri gerekli beş balığı yakaladığı sürece, ya birincil av teçhizatı ödülünü alacaklar ya da önceki yıllarda zaten kazanmışlarsa, toplamda 2.000 altın alacaklar.

4-Balıkçılık Yarışması Nasıl Kazanılır?

Stardew Valley Buz Festivali
Stardew Valley Buz Festivali

Festival süresince yapılan tüm etkinlikler arasında buzda balık tutma yarışması en önemlilerinden biridir. Bu yarışmayı kazanmak için, oyuncuların ayrılan süre içinde beş balık tutması gerekiyor ki bu, başlangıçta göründüğünden daha zor. Oyuncular ilk kazandıklarında, Largemouth Bass gibi daha iyi balıkları yakalamak için yararlı olabilecek iki yeni mücadele, bir balık mıknatısı ve bir denizci şapkası alacaklar.

Bu meydan okuma sırasında yaygın bir hata, oyuncuların buzdaki deliklerinden çok uzakta durmalarıdır. Delikler oldukça küçüktür, bu da özellikle uzaktan içlerine dökmeyi çok zorlaştırır. Yakalama sayısını en üst düzeye çıkarmak için oyuncular, deliğin hemen yanında durmalı ve mücadelelerini suya düşürmek için minimum atış gücünü kullanmalıdır. Bir balığın, yalnızca yakalama animasyonu tamamlandıktan sonra bir oyuncunun puanına sayıldığına dikkat etmek önemlidir. Kusursuz bir yakalama yapılırsa ancak animasyon bitmeden süre biterse, nihai puana dahil edilmeyecektir.

5-Seyahat Eden Tüccar Kendi Durağına Sahiptir

Stardew Valley Buz Festivali

Bazen oyuncular kasabayı keşfederken, eşya ararken veya sadece günlerini geçirirken, güneş gözlüğü ve fes giyen bir domuzun çektiği mor bir arabada bir bayanla karşılaşabilirler. Bu esrarengiz kadın, çeşitli özel eşyalar satan Stardew Valley gezgin tüccarından başkası değil. Stoku genellikle bulunduğu yere bağlı olarak değişir, bu nedenle ikonik arabası ve domuzuna dikkat etmeye değer.

Buz Festivali sırasında, seyahat eden tüccar donmuş gölün solundaki bir eskimo evinde bulunabilir. Bu etkinlik sırasında balkabağı çorbası da dahil olmak üzere kış temalı ürünler satacak. Oyuncu ayrıca kardan adam tarlasını buradan 2.000 altın karşılığında satın alabilir. Bunlar, oyun içi yıl boyunca belirli yerlerde elde edilebilecek benzersiz korkuluklardır.

6-Festival Nasıl Bulunur?

Stardew Valley Buz Festivali

Kış kutlamalarına katılmak isteğe bağlıdır, ancak tüm kasaba gün boyunca kapalıyken oyuncuların yapacak başka bir şeyi olmayabilir. Belediye Başkanı Lewis‘ten gelen davet, etkinliğin Marrie‘nin evinin dışında başlayacağını belirtir.

Oyuncular, belirlenen süre içerisinde Cindersap Ormanı‘na girerek Buz Festivali‘ne katılabilirler. Bu, birçok kişinin daha önce ziyaret edeceği bir alan, bu yüzden festivali keşfetmek ve tüm farklı etkinlikleri görmek uzun sürmemeli. Ana etkinlik, ormanın ortasındaki büyük gölün yanında düzenlenen balıkçılık yarışmasıdır. Oyuncu, Belediye Başkanı Lewis balıkçılık yarışmasının galibini açıkladıktan sonra saat 22: 00′de otomatik olarak çiftliğine geri döner.

7-Bütün Kasaba Ve Dükkanlar Kapalı

Stardew Valley Buz Festivali

Her yıl düzenlenen Buz Festivali ‘ne tüm kasaba katılıyor, bu da belirli köylülerle normal programlarının dışında sosyalleşmek için harika bir fırsat sunuyor. Kasaba halkının her biri, karla kaplı ormanda nerede bulunabileceklerini belirleyen kendi tercih ettikleri aktiviteye sahip olacak.

Herkes kutlamalardan keyif alırken, oyuncu gün boyunca hepsi kapalı olacağı için hiçbir eve veya dükkana giremeyecek. Bunun etrafında plan yapmayı ve kutlamalardan bir gün önce veya sonra gerekli malzemeleri almayı hatırlamakta fayda var. Festivalde benzersiz ürünler satan özel dükkanlar var ve tüm normal hizmetler ertesi gün her zamanki saatlerinde tekrar açılacak.

8-Festival Her Yıl Aynı Günde

Stardew Valley Buz Festivali

Oyuncular Sonbahar mahsullerini toplayıp kış için toparlanmaya başladıklarında, posta kutularına kasabanın belediye başkanından bir davetiye alacaklar. Mektup, oyuncuyu her yıl düzenlenen Buz Festivali’nde bir kış kutlaması için Belediye Başkanı Lewis ve şehrin geri kalanına katılmaya davet ediyor.

Bu davet, her yıl Kış’ın 8‘inde alınır. Festivallere sabah 9’dan akşam 2‘ye kadar her an katılabilir, bu da sabah işlerini bitirmek ve katılmadan önce çiftliği düzene sokmak için bolca zaman sağlar. Oyuncu herhangi bir nedenle Festivali kaçırırsa, her zaman yapabilecektir. gelecek yıl aynı gün katılmak.