Stardew Valley Modlar Nasıl Yüklenir?

Stardew Valley Modlar Nasıl Yüklenir? , Stardew Valley mod yükleme , Stardew Valley mod installer ; Stardew Valley deneyiminizi modlarla genişletmek ister misiniz? Daha fazlasını öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin!

Stardew Valley, başlı başına geniş ve derinlemesine bir oyundur, ancak belirli bir noktaya ulaştığınızda, oyundan daha fazlasını isteyebilir veya onu geliştirmek için arayışa girebilirsiniz. Neyse ki, modların devreye girdiği yer burasıdır ve bunları yüklemek, zaten inanılmaz olan bir oyundan aldığınız keyfi artırabilir.

PC’de Stardew Valley Modları Nasıl Yüklenir?

Stardew Valley‘e mod yüklemek için, genel olarak yapmanız gereken tek şey, onları indirmek ve modlar etiketli oyun klasörünün içindeki bir klasöre çıkarmaktır. Bununla birlikte, çoğu modun çalışması için, mod yükleyici SMAPI‘yi de indirmeniz gerekecektir; Çoğu mod, bu mod yükleyicinin çalışması için kurulmasını da gerektirecektir.

Bununla birlikte, Stardew Valley‘de mod kurmak için, web sitelerini ziyaret ederek SMAPI‘nin en son sürümünü indirerek başlayın. Web sitelerine girdikten sonra indir yazan düğmeyi tıklayın ve nexus’tan indirmeyi veya doğrudan indirmeyi seçin.

Dosyanızın indirilmesi bittiğinde, adlı bir yükleyici görmelisiniz. SMAPI-3.9.1-yükleyici; Klasörü bulduğunuzda sağ tıklayıp tümünü çıkar seçeneğine basarak ve ardından sekme göründüğünde bir konum seçerek klasörü başka birine çıkarın.

Stardew Valley Modlar Nasıl Yüklenir?
Stardew Valley Modlar Nasıl Yüklenir?

Bundan sonra, SMAP’yi çıkardığınız klasöre gidin ve ardından Windows’ta yükle etiketli bir dosyaya tıklayın; tıklayın ve yukarıda gösterildiği gibi bir konsol sekmesi açılacaktır.

Bu olduğunda, sorulduğunda 1’e basmak isteyeceksiniz; Bir kez tıklandığında, program SMAPI’yi Stardew Valley‘in kurulu olduğu yere, Steam veya GOG gibi kuracaktır.

SMAPI yüklemeyi bitirdiğinde, Stardew Valley için modları yalnızca GOG Games veya Steam’deki oyunun klasöründeki modlar adlı klasöre çıkararak yükleyebileceksiniz.