Valheim Balık Nasıl Tutulur?

Valheim Balık Nasıl Tutulur? ; Valheim’da balık tutmak nispeten basittir ve yiyecek toplamanın harika bir yoludur, ancak işte daha karmaşık yönler için bazı ipuçları.

Bir hayatta kalma oyunu, bir tür balık tutma teknisyeni olmadan muhtemelen bir hayatta kalma oyunu olamaz. Neyse ki, İskandinav kozmolojisiyle aşılanmış bir dünyanın ortasında oyuncuları düşüren Viking temalı bir oyun olan Valheim, bu kutuyu işaretliyor.

Balık, Valheim‘daki birçok besin kaynağından biridir ve hem sağlığı hem de dayanıklılığı geri kazanmak söz konusu olduğunda son derece faydalıdır. Oyunun balık tutma mekaniği, orada daha gerçekçi olanlardan biridir ve Minecraft gibi diğer hayatta kalma oyunlarının aksine, gerekli olta üretilemez.

Valheim Balık Nasıl Tutulur?

İşte Valheim’daki Olta’yı nasıl edineceğiniz ve balık yakalamak için bazı ipuçları.

Oltayı Almak

Olta sadece küçük, mavi renkli gezici bir tüccar olan Haldor’dan satın alınabilir. Özellikle tehlikeli bir bölge olan Kara Orman’da rastgele bulunabilir ve Madeni Paralar karşılığında faydalı eşyalar satacaktır. Haldor ayrıca Yakutlar ve Kehribar gibi değerli eşyalar da satın alacak.

 Valheim Balık Nasıl Tutulur?

Arabası ve arabasını çeken büyük canavar, çevredeki ormanlık alanlardan sıyrıldığından, kampını uzaktan fark etmek oldukça kolaydır. Fishing Rod, oyunculara 350 Coin çalıştıracak. Bu noktada elde etmenin başka bir yolu olmadığından, oyuncuların Haldor’dan Bait satın almaları gerekecek. 50 Yem için 10 Altın tutuyor.

Valheim Balıkçılık İpuçları

Bir oyuncu bir Olta ve bol miktarda yem satın aldığında, herhangi bir su kütlesinde balık tutabilir. Bir Çalışma Tezgahı varsa, yerleşim yerinin yakınına iskele inşa etmek kolaydır, bu da daha büyük balıkları ağlayabilen daha fazla atmaya izin verir.

Olta ile sol tıklamak bir alçı gönderecektir. Sol tıklamayı basılı tutmak, alçı daha fazla suya gönderecektir. Hatta bir balığın olup olmadığını kolayca anlamak için birkaç ipucu var.

  • Bazen bir balığın su altında Yem’e yaklaştığını görmek mümkündür.
  • Görünür bir bobber var. Sırada bir balık olduğunda suyun altına çekilerek belirgin bir dalgalanmaya neden olur.
  • Su, daha iyi bir terim olmadığı için, bobber aşağıya çekildiğinde belirgin bir “sarkma” sesi çıkaracaktır.

Bir balık Yem’e geldiğinde, bir oyuncunun onu kancalamak için hızlıca sağ tıklaması gerekir, bu doğru yapılırsa ekranda “Kancalı” uyarısı açar. Bu noktada, sağ tıklamanın basılı tutulması balığı içeri saracaktır. Bir balığı sararken oldukça hızlı bir dayanıklılık kullanıldığına dikkat edilmelidir, bu nedenle uzun atışları asmak zor olabilir.

Buna karşı koymak için iskeleye yaklaşmak mümkündür. Dayanıklılık harcamak için çok uzak olmadığı için 10-15 metre ideal uzunluktur, ancak daha büyük balıkları çekmek için yeterince uzaktır. Balıkçılık, tohum ekme veya yaban domuzu avlamanın yanı sıra yiyecek toplamanın en uygun yollarından biridir, bu nedenle biraz zaman ayırmaya değer.