Valheim Frost Arrow Nasıl Yapılır?

Valheim Frost Arrow Nasıl Yapılır?; Valheim’da oyuncuların bir düşmanın temel zayıflıklarından yararlanmak için işleyebilecekleri ve kullanabilecekleri çeşitli temel ok türleri vardır.

Valheim’ın tehlikeli dünyasında, oyuncular hayatta kalmak için en iyi silahlara ve araçlara ihtiyaç duyacaklar. Oyuncuların Valheim’da güvenli bir şekilde uyumak için sağlam bir ev inşa etmeleri ve onu ve kendilerini savunmak için çeşitli silahlar, zırhlar ve oklar yapmaları gerekir. En güçlü silahlardan biri Frost Arrows’dur.

Valheim Frost Arrow Nasıl Yapılır?

Temel Oklar

Oyuncular, Seviye 3’teki yükseltilmiş bir çalışma tezgahı ile Valheim’da elemental ve güçlü oklar inşa edebilirler. Aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli seçenekler vardır ve oyuncular, bu okları düşmanlara, özellikle de o elemente karşı zayıf olan düşmanlara ek hasar vermek için kullanabilir. Şu anda yapılabilecek yüksek seviyeli ok türleri şunlardır:

  • Buz (frost)
  • Ateş (fire)
  • Zehir (poıson)
  • Obsidiyen
  • İğne (Needle)

Tüm bu tür oklar son derece güçlüdür ve oyuncuların hemen hemen Valheim’daki herhangi bir düşmanla hızlı bir şekilde çalışmasını sağlar. Bununla birlikte, çok tehlikeli yerlerde bulunan kaynakları elde etmek için bazı zor şeyleri gerektirirler.

Donmuş Oklar Yapmak
Oyuncular çalışma tezgahlarını Seviye 3’e yükselttikten sonra, Buz Okları yapmak için dört malzeme toplamaları gerekecek. Temel odun ve tüylere ihtiyaçları olacak, ancak oyuncuların bunları yapmak için Valheim’da Donma Bezleri ve Obsidiyen bulmaları da gerekecek. 20 Buz Okunun tarifi:

  • Ahşap (8)
  • Obsidiyen (4)
  • Tüyler (2)
  • Freeze gland (1)

Donma bezleri yalnızca Dağ Biyomunda öldürmesi kolay düşman olmayan drakları öldürerek bulunabilir. Neyse ki, oyuncuların her 20 Frost ok için yalnızca bir Dondurucu Bezine ihtiyacı vardır. Valheim’ın Erken Erişim sürümünde şimdiye kadar bulunan diğer tek üretim tarifi Forstner adlı buzlu çekiç içindir, bu nedenle oyuncuların bu nadir malzemeden çok fazla toplamaya çalışmaktan endişelenmelerine gerek kalmaz.

Obsidiyen Bulmak

Bu muhtemelen Buz Okları veya Valheim’daki diğer yüksek seviyeli oklardan herhangi birini yapmanın en zor kısmı. Obsidian, oyuncuların orada çok uzun süre geçirirlerse donarak ölmek konusunda endişelenmeleri gereken Mountain Biome’da da bulunur. Obsidiyen, karda bulunan nadir, siyah bir cevherdir ve yalnızca demir kazmalarla veya daha güçlü bir şekilde çıkarılabilir. Bu malzemenin peşine düşmek için, oyuncular büyük olasılıkla ilk olarak bir oyuncuyu en acı soğukta bile sıcak tutan Valheim’s Wolf Armor setini yapmak isteyeceklerdir.

Kurt zırh parçalarının tarifleri inanılmaz derecede yüksek seviyelidir ve nadir malzemelerden yapılmıştır, ancak Dağ Biyomunun acı soğuğunun ve karının ortasında donarak ölmek konusunda her zaman endişelenmenize gerek yoktur.

 

Valheim ile ilgili merak ettiğiniz her şey için  VALHEIM kategorisine gidebilirsiniz.

Daha Fazla Oku : Valheim Yapı Rehberi – İnşaatın Temellerini Öğrenin