Valheim Gemi Nasıl Yapılır?

Valheim Gemi Nasıl Yapılır? ; Valheim’ın açık denizlerini fethetmek için farklı tekneleri ve neler yapabileceklerini anlamanız gerekir.Valheim Tekne Nasıl Yapılır? cevabı bu yazımızda…

Herhangi bir Viking, deniz gezisi yapan bir gemide okyanusa gidebilirken, yalnızca uygun şekilde hazırlanmış olanların karaya dönme şansı en yüksek olacaktır. Valheim’ın açık denizlerini fethetmek için farklı tekneleri ve neler yapabileceklerini anlamanız gerekir.

Valheim Gemi Nasıl Yapılır?

Valheim Gemi Nasıl Yapılır?

Üretimi en kolay tekne Sal’dır. İlk Workbench’inizi oluşturduğunuzda tarifin kilidi açılacaktır. 20 Ahşap, 6 Deri Hurda ve 6 Reçine ile yapılmıştır.

Bunu inşa etmek için, bir Tezgahı suya yakın bir yere koyun, ardından Çekiçinizi kullanın ve üretim menünüzün Çeşitli sekmesinden Raft’ı seçin. Envanterinizdeki malzemelerle, tekneyi suyun üzerine yerleştirebileceksiniz.

Sal ile açık denize çıkmak mümkünse tavsiye edilmez. Dayanıklılık, manevra kabiliyeti ve depolama eksikliği nedeniyle başlangıç adasının kıyı şeridini keşfetmek için daha uygundur.

 

Karve

Valheim Gemi Nasıl Yapılır?
Valheim Gemi Nasıl Yapılır?

Bronze’u açtığınızda Bronz Çiviler üretebileceksiniz. Bunu yapmak, 30 İnce Ahşap, 10 Geyik Postu, 20 Reçine ve 80 Bronz Çividen üretilebilen bir sonraki tekne olan Karve için tarifin kilidini açacaktır. Huş ağaçlarından İnce Ahşabı hasat etmek için en azından bir Bronz Balta ihtiyacınız olacak.

Karve,Sal’dan çok daha hızlıdır ve keşif gezilerinizden cevher ve diğer değerli eşyaları geri getirmek için kullanılabilecek dört yuva depolama alanına sahiptir.

Bu, cesur okyanus kaşiflerinin kaçınılmaz olarak karşılaşacağı en tehlikeli zorluklardan biri olan bir Deniz Yılanını geçebilecek ilk tekne. Bir Karve’yi kaptırırken, Vikingler, Valheim denizlerinin şiddetli dalgalarına ve şiddetli yaratıklarına karşı koyma konusunda nispeten rahat hissetmeli, ancak daha da iyi bir seçenek var.

Benzer Yazılar: Valheim Karve Kilidini Açma

Longboat

Valheim Gemi Nasıl Yapılır?
Valheim Gemi Nasıl Yapılır?

Şimdiye kadarki en büyük ve en yetenekli tekne Longboat’tur. Bu gemi tarifi, bir Demir külçeden ilk Demir Çiviler ürettiğinizde açılır. Longboat’u inşa etmek için gerekli üretim malzemeleri 100 Demir Çivi, 10 Geyik Postu, 40 Güzel Ağaç ve 40 Antik Kabuk’tur. Kabuk, Bataklıktaki Antik Ağaçlara Bronz Balta ile vurularak veya oyunun ikinci patronu The Elder’ı yendikten sonra erişilebilen Batık Kriptoların derinliklerindeki sandıklardan toplanabilir.

Bu gemi, hevesli kaptanlara açık suyun gerçek efendileri olmak için ihtiyaç duydukları her şeyi veriyor. 18 yuva, genişletilmiş oturma yeri, her iki tarafında sudan çıkan merdivenleri olan bir depolama alanına sahiptir ve şu anda oyunda bulunan en hızlı gemidir. Elinizin altında Longship ile oyunun hiçbir yeri ulaşamayacağınız ve açık suları korkmadan güvenle keşfedebileceksiniz.

Ipuçları ve Püf noktaları

Tüm tekneler için şu önemli ipuçlarını takip ettiğinizden emin olun:

Kıyıdan herhangi bir geminin dümeninden ayrılırken, ekranın sağ tarafındaki mini haritanızın hemen altındaki dairesel göstergede rüzgarın yönüne dikkat edin. Çemberde “ölü bölgenizi” gösteren siyah bir boşluk göreceksiniz. Yelkeniniz aşağıdayken ölü bölgeye girmek oldukça etkisizdir, bu nedenle bu yönde hareket etmeniz gerekiyorsa, geminin yelkenlerini indirin.

Deniz Yılanları, yavaş hareket eden gemilere çok fazla zarar verebilir. Dövüşe hazır değilseniz, rüzgâr arkanızda olacak şekilde tekneyi çevirin ve koşun. Sal dışında herhangi bir tekne ile uzaklaşabilmelisiniz. Dövüşmek istiyorsan, bir zıpkın getir!

Zıpkınlar, Yılan’ın kaçmasını ve hatta onları karaya sürüklemesini engellemek için kullanılabilir. Bunlar, Leviathans’ın sırtındaki Abyssal Barnacles Chitin’den üretilmiştir ve herhangi bir kazma ile çıkarılabilir. Derin suda küçük adalar gibi görünen şeyleri arayın, ancak onları uyandırdıktan sonra tekneye geri dönmeye hazır olun.

Valheim Gemi Nasıl Yapılır?
Valheim Gemi Nasıl Yapılır?

Yolculuklarınızı hava durumuna göre koordine edin. Geceleri etrafınızı saran yoğun bir sis ile yeni topraklar keşfetmek, açık bir günde bunu yapmak kadar ödüllendirici olmayacak. Ayrıca, potansiyel olarak teknenizi kıyıya çekebilecek kayalardan ve kum çubuklarından kaçınmak daha zor olabilir. Dümen konumunda, oyuncular önemli bir mesafeyi uzaklaştırabilir – navigasyon için bundan yararlanın.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar:

Adblock_logo

 

Lüften AD Block’unuzu etkisiz hale getirip sayfayı yenileyiniz. (Please Disable your AD Block and refresh the page)