Elden Ring: Tüm İmbued Sword Key Yerleri

Elden Ring: Tüm İmbued Sword Key Yerleri ; İmbued Sword Keys, Elden Ring’deki özel Waygates’in kilidini açmak için kullanılır. Hepsini burada bulabilirsiniz. 

Elden Ring çok büyük. Bunun büyük bir oyun olduğunu söylemek biraz yetersiz kalıyor. Yazılımdan, Aradaki Ülkelere tonlarca zaman ayırarak, gizli patronlar, sırlar ve dövülmemiş alanlarla dolup taşan oldukça geniş bir alan elde edildi. Bunun harika bir örneği, dört farklı bağımsız çan kulesinin gökyüzüne ulaştığını gören bir tepenin üzerine inşa edilmiş garip bir dönüm noktası olan The Four Belfries‘dir.

Bu çan kulelerinin her birinin tabanında gizemli bir geçiş kapısı var, ancak oyuncular bu kapılara yürüyerek gidemeyecek ve bu kapılardan geçemeyecekler. İlk olarak, yakınlardaki İmp Tüzüğü’nü kullanarak kendilerini koruyan gizemli mührü açmaları gerekecek. Ne yazık ki, normal İmbued Sword Key  bu özel heykellerde çalışmayacak, sadece İmbued Sword Key  kabul edecekler. Elden Ring’de bu özel anahtarlardan üç tane bulunur. Oyuncuların hepsini yakalayabileceği yer burası.

Imbued Sword Key #1

İmbued Sword Key
İmbued Sword Key

Oyuncular, Liurnia of the Lakes’deki The Four Belfries’de bulunan ilk Imbued Sword Key için çok dikkatli bakmak veya uzaklara seyahat etmek zorunda kalmayacaklar. Oyuncuların burada kilidini açabilecekleri yalnızca üç geçiş kapısı olmasına rağmen, aslında tepenin üzerinde dimdik duran dört çan kulesi var. Tepenin en tepesinde bulunan dördüncüsü, kendi Waygate’inden ziyade altında bir sandığa sahip. Sandık içinde, sıraya bakılmaksızın diğer çan kulesi geçiş kapılarının herhangi birinde alınabilen ve kullanılabilen ilk İmbued Sword Key bulunur.

Imbued Sword Key #2

İmbued Sword Key
İmbued Sword Key

İkinciImbued Sword Key’i almak için oyuncuların kilidini açmaları ve Raya Lucaria Academy’ye girmeleri gerekecek. Bu, alana erişmek için özel bir Parıltı Taşı Anahtarı takılarak yapılabilir. İçeri girdikten sonra, oyuncular Münazara Salonuna ilerlemelidir (burada Radagon’un Kızıl Kurdu ile savaşmaları gerekecek. Yenildiklerinde, oyuncular Münazara Salonu Grace Sitesine erişebilirler. Bu Grace Sitesinden, oyuncular kapıdan dışarı çıkmalıdır. yakınlarda ve sonra sola, bir merdivene doğru ilerleyin (birçok düşmanı geçerek) ve sol taraftaki bir korkuluktan atlayın.Oraya varınca, oyuncular onlardan önce, sola ve başka bir korkuluğa ulaşmak için merdivenleri çıkmalıdır. akademinin çatıları.

Çatıya çıktıktan sonra, oyuncular yakındaki iki Marionette’i geçmeli ve ardından yakındaki bir merdivenden yukarı çıkmalıdır. Oyuncular, üç uçan düşman ve bir büyücü yolda dururken merdiveni geçen patikada ilerlerken dikkatli olmalıdırlar. Oyuncular uçan düşmanlara kilitlenebilir, bir nesne fırlatabilir veya onları tek tek çekmek için bir yay kullanabilir. Yolun sonunda, oyuncular binanın etrafında hareket edebilir ve ardından yakındaki bir çatıya inebilir. Oradan, oyuncular başka bir Marionette düşmanı görene kadar çatılardan aşağı ilerlemeye devam etmelidir (biri uzakta devriye geziyor). Oyuncular aşağı atlayabilir ve kendilerine en yakın Marionette’i öldürebilir ve ardından hemen başka bir çatıya inmek için sağa atlayabilirler. Orada, uzun çatı bölümünün sonundaki küçük çardak benzeri alanda, Imbued Sword Keyi içeren bir ceset var.

Imbued Sword Key #3

İmbued Sword Key

Son Imbued Sword Key , Caelid’in zorlu bölgesinde bulunuyor. Oyuncuların son anahtarı içeren sandığı ortaya çıkarmak için Büyücülük Kasabası Sellia’ya gitmeleri ve oradaki mangalı tamamlamaları gerekecek. Oyuncular üç mangalın hepsini de yaktıktan sonra, kasabadan çıkan kapıları, patron odasını ve yakındaki sandıkları kapatan garip mühürler düşecek. Bu yapıldıktan sonra, oyuncular küçük bir muhafaza içinde bir sandığa gidebilir ve son İmbued Sword Key’i alabilirler.

The Four Belfries Nerede?

Oyuncular üç İmbued Sword Keys’e de eriştiklerinde, The Four Belfries’deki tüm kapıları açabilirler. Oyuncular, envanterlerinde bir anahtarları olduğu ve hepsini toplayana kadar beklemeleri gerekmediği sürece bu kapılara istedikleri zaman erişebilirler. Tepenin en alt kısmından başlayıp yukarı doğru hareket ederek her bir çan kulesinin altında ne olduğuna bir bakalım.

Waygate #1 – Bu geçiş kapısı, oyuncuları oyun sonu bölgelerinden birine taşıyacak ve onlara Elden Ring’in hikayesinde ilerleme olarak neler bekleyebileceklerine bir bakış sağlayacak. Crumbling Farum Azula’nın bu bölümünde, oyuncular Pearldrake Tılsımı içeren bir sandığa ulaşmak için bir dizi platformdan aşağı atlayabilirler. Oyuncular, Crumbling Farum Azula’nın geri kalanına buradan erişemeyecekler.
Waygate #2 – İkinci çan kulesi Waygate, oyuncuları oyuna başladıkları Chapel of Anticipation’a geri götürür. Bu, yolculuklarının başında muhtemelen onları deviren patrondan çok ihtiyaç duydukları intikamı almak için Aşılı Filiz’e karşı patron savaşına yeniden girmelerine izin verecek.
Waygate #3 – Üçüncü ve son Waygate, oyuncuları Nokron, Ebedi Şehir’e yerleştirecek ve burada benekli Kolye ve bir Küçük Pota Şövalyesi (Rünler dışında ganimet bırakmayan) bulmak için köprü benzeri bir yapıya atlayabilirler. Oyuncular buradan Ebedi Şehir Nokron’un geri kalanına erişemeyecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock_logo

 

Lüften AD Block’unuzu etkisiz hale getirip sayfayı yenileyiniz. (Please Disable your AD Block and refresh the page)