Valheim’da Demir Madeni Nasıl Bulunur ve Çıkarılır ?

Valheim’da Demir Madeni Nasıl Bulunur ve Çıkarılır ? ;Zanaat temelli bir oyun oynamış olan herkes, kaynak toplamanın hayatta kalmak için ne kadar değerli olduğunu bilir. Valheim farklı değil. Güçlü silahlar ve zırhlar üretmek için bu açık dünya Viking deneyiminde maden cevherleri arayacaksınız. Ne kadar çok aracın kilidini açarsanız, o kadar iyi cevher çıkarabilirsiniz. Ne kadar iyi cevher çıkarabilirseniz, o kadar kaliteli teçhizat yapabilirsiniz.

Maden çıkarabileceğiniz ve silah ve zırh haline getirebileceğiniz altı farklı cevher vardır: Bakır, Demir, Kalay, Gümüş, Kara Metal ve Obsidiyen. Bununla birlikte, Demir, aralarında en çok arzu edilen olabilir. Çoğu oyun sonu seviyesindeki silah ve zırhı yapmak için Demir’i kullanacaksınız. Burada, Valheim’da nerede Demir madenciliği yapacağımızı ve nasıl kullanacağımızı inceleyeceğiz.

Valheim’da Demir Madeni Nasıl Bulunur ve Çıkarılır ?

Her şey sırayla ;

Valheim'da Demir Nasıl Bulunur ve Çıkarılır ?

Valheim’daki tüm cevheri çıkarmak için görevinize başlamadan önce bir İzabe Tesisi yapmanız gerekecek. Bir İzabe Makinesi yapmak için tezgahta 20x Taş ve 5x Surtling Core’u birleştirin. İzabe tesisinin açık araziye yerleştirilmesi gerektiğini ve mevcut bir yapı üzerine yerleştirilemeyeceğini unutmayın. Bununla birlikte, estetik açıdan hoş bir atölye geliştirmek istiyorsanız, Dökümcünüzün etrafında bir şeyler inşa edebilirsiniz. İzabe tesisine güç sağlamak için tüm cevherinizin yanı sıra Kömür stoklamanız da gerekecektir.

Kömür Surtlinglerden düşecek ve rastgele sandıklarda bulunabilecek. Oyuncular ayrıca Kömür Ocağı aracılığıyla Kömür üretebilirler. Kömür yapmak için fırına istediğiniz odun koyabilirsiniz. Sıklıkla ikisi arasında gidip geleceğiniz için Fırınınızı ve İzabe Makinenizi yakınlarda tutmak akıllıca olacaktır. Bunu çözdükten sonra, Valheim’da demir madenciliğinin ve öğütülmesinin nasıl yapılacağına bakalım.

Demir nerede bulunur ?

Valheim'da Demir Nasıl Bulunur ve Çıkarılır ?

Bataklık Biyomu ve Batık Mahzenlerde Demir çıkarmak için Boynuz Kazma veya Bronz Kazma ihtiyacınız olacak. Bölgeye dağılmış Çamurlu Hurda Yığınlarını bulmak için Valheim’in üçüncü patronu Bonemass’ı yenerek elde edilen Salıncak Kemiği’ni kullanın. Wishbone ping atmaya başladığında yakında olduğunuzu anlayacaksınız. Metal detektörü olarak düşünün. En hızlı şekilde çınladığında, toplanabilir bir Hurda Metalin üzerinde durduğunuzu anlayacaksınız.

Batık Kriptoları keşfederek daha tutarlı Çamurlu Hurda Yığınları bulacaksınız. Parlak yeşil ışıkta parladıkları ve etrafları düşmanlarla çevrili oldukları için gözden kaçırmaları çok zordur. Ancak, Valheim’ın ikinci patronu The Elder’ı yenerek elde edilen Bataklık Anahtarı olmadan Kriptolara erişemezsiniz.

Son olarak, Valheim’da Demir’i bulan son burç, Oozer’leri öldürmek ve Meteor Kraterlerini çıkarmaktır. Her iki yöntem de nadirdir. Sunken Crypts’a bağlı kalmak ve Wishbone’u kullanmaktan daha iyi olursun.

Demiri Eritme ve Demir kullanma

Valheim'da Demir Nasıl Bulunur ve Çıkarılır ?

Taşıyabildiğiniz kadar çok Hurda Metal parçası bulduğunuzda, Dökümcü tesisinize geri dönün ve eritme işlemine başlayın. Bir Demir Çubuk oluşturmak için 2x Kömürü 1x Hurda Metal ile birleştirin. Bu Demir Çubuklar, Valheim’ın tüm geç oyun işlenebilirlerini inşa etmede birincil kaynağınız olacak. Demir, yalnızca silah ve zırh yapımında bir bütün değildir, aynı zamanda her önemli araç ve yükseltmede önemli bir bileşen olacaktır.

Valheim Benzeri 10 Oyun Tavsiyesi

Valheim En İyi Savaş Silahları

Valheim Yapı Rehberi – İnşaatın Temellerini Öğrenin