Valheim Çayır Biyomu Rehberi

Valheim Çayır Biyomu Rehberi ; Valheim’ın başlangıç alanı olan Çayır, her Viking tarafından tecrübe edilir. Bu yazımızda Çayır biyomu hakkındahi bilgilere ulaşabilirsiniz…

Hızla genişleyen Valheim dünyası, hepsi hem fırsatlar hem de tehlikelerle dolu, birbirinden çok farklı biyomlara sahiptir. Keşfedebileceğiniz ilk biyom, her oyuncunun oyuna başladığı Çayır Biyomudur. Bu biyomlar haritada hafif ormanlık alanlarla dolu çimenli tepeler olarak görünür.

Valheim Çayır Biyomu Rehberi

Valheim Çayır Biyomu – Kaynaklar

Valheim Çayır Biyomu Rehberi
Valheim Çayır Biyomu Rehberi

Çayır, birçok kaynak türü ile gelişen bol biyomlardır.

Bölge Hayvanları

Bu biyomdaki av hayvanları arasında Geyikler ve Martılar bulunur. Geyik, Deri Zırh yapmak için Çiğ Et ve post sağlarken, martılar ok yapmak için tüyler düşürür.

Üretmek

Çayırlar içindeki ormanlar Kayın, Huş ve Meşe ağaçlarından oluşur. Kayın ağaçları, oyunun başında çok ihtiyacın olacak olan normal odun üretir. Ayrıca meşaleler için Reçine, ok yapmak için Tüy ve ağaçları yeniden dikmek için kayın tohumu düşürme şansına da sahipler.

Huş ağacı ve Meşe ağaçları da normal odun verir, ancak aynı zamanda ince ahşap üretme şansları da rastgele olur. Ne yazık ki, Birch ve Oak’ın parçalanması için bronz bir balta gerekir. Bu, ilk kazmanızı yapmak için gereken Sert Boynuz’u düşürecek olan Eikthyr’i çağırıp yenene kadar Güzel Ağaçların verimli bir şekilde toplanamayacağı anlamına gelir.

İlk etapta ağaçları kesmek için bir balta yapmak için tahtaya ihtiyacınız olduğundan, daha küçük ağaçları çıplak ellerinizle kırabilir ve yerden Dalları toplayabilirsiniz. Ayrıca, çoğu zaman ormanlık alanlara dağılmış Çayırın zeminlerinde Taşlar bulacaksınız ve Flint, kıyılarda bir ortak özelliktir.

Gıda ve Malzemeler

Çayır boyunca yiyecek ve malzeme için de arama yapabilirsiniz. Mantar ve Ahududu, Çiğ Et avlamaya ve pişirmeye başlamadan önce karşılaşacağınız ilk sarf malzemeleridir. Terk edilmiş kulübelerde rastgele ortaya çıkan Beehives’dan bal toplanabilir. Bu tatlı nektar, Valheim’da hazırlayabileceğiniz tüm malzemeler ve yemekler arasında en yüksek sağlık yenileyici oranına sahiptir.

Çayır boyunca karahindiba da toplanabilir. Amaçları hemen belli olmasa da, bu belirsiz yabani otlar daha sonra hayatınızı kurtarabilir.

 

Benzer Yazılar: Valheim Okyanus Biyomu Rehberi

Binalar ve Oluşumlar

Valheim Çayır Biyomu Rehberi
Valheim Çayır Biyomu Rehberi

Çayır boyunca yıpranmış birkaç bina ve çeşitli oluşumlar var.

Terk Edilmiş Kulübeler

Bunlar, uzun zamandır bu toprakları terk eden sakinler tarafından inşa edilmiş karmakarışık kulübelerdir. Daha önce de belirtildiği gibi, kızgın bir Arı Kovanı keşfetmek için bir tanesine rastlayabilirsiniz. Bunları girişin hemen dışındaki güvenli bir mesafeden bir yay ve okla indirin Bal ve bazen bir Arı Evi hazırladıktan sonra kendi Balınızı yetiştirmeye başlamanıza izin verecek bir Kraliçe Arı toplayın.

Ancak çoğu zaman kulübeler boş olacak veya içinde bir sürü malzeme bulunan uzun zamandır unutulmuş bir Sandık barındıracaktır. İçindeki ganimet Amber, bozuk para, Tüyler, Çakmaktaşı, Çakmak Başlı oklar veya Meşaleler olabilir.

Viking Mezarlıkları

Bu partiler Viking kayıklarına benziyor. Bazılarına ahlaksız görünebilir, ancak bu mezarlıklara saygısızlık etmek buna değer. Madencilik, Kemik Parçaları üretir ve Kehribar İnciler, madeni para, Ateş Okları, Yakutlar ve / Gümüş Kolyeler içeren Gömülü Sandıkları ortaya çıkarır.

Taş Mezar

Mezarlıklardan farklı olarak, bunlar daha küçük dik taşlarla çevrili yassı monolitlerdir. Monolit madenciliği, kehribar, kehribar incileri, madeni paralar, yakutlar, gümüş kolyeler ve kemik parçaları gibi mezarlıklarla aynı gömülü hazinelerin çoğunu verebilir.

Bu mezarlar aynı zamanda ölümsüz bir iskelet oluşturabilir, ancak monolitlere bağlı görünüyorlar ve taşa sıkışıp kalma eğilimindeler. Bu nedenle, oyuncu için gerçek bir tehdit oluşturmazlar.

Draugr Köyleri

Şimdiye kadar Çayır biyomlarına özel olduğu düşünülen nadir olaylar. Bu kuruluşlar, başka yerlerde bulduğunuz tekil barakalardan daha büyük ve etrafı çitle çevrili bir dizi ev olarak görünür. Draugr’un ortaya çıktığı vücut yığınları var. Münhasırlıkları nedeniyle, bu topluluklar Entrails’in sosis yapması için baskın yapmakta iyidir. Entrails’i yalnızca Bataklık biyomunda yaşayan Draugr’dan alabileceğiniz için, bu daha önce daha iyi beslenmek için harika bir yol.

Mezar odaları

Bunlar aynı zamanda Çayırlarda son derece nadir görülen olaylardır, ancak birkaçı bulunmuştur. Yosunla kaplı birkaç büyük taş gibi görünüyorlar ve bir türbe yapısına dönüştürülmüşler. En çok Kara Orman’da görülürler.

Valheim Çayır Biyomu – Tehditler

Valheim Çayır Biyomu Rehberi
Valheim Çayır Biyomu Rehberi

Malzemeler ararken ve malzeme toplarken, karşılaşacağınız bir dizi tehdit vardır ve bunların hepsi ölüm üzerine kendi çeşitli kaynaklarını bırakır.

Necks

Bu amfibi kertenkeleler kıyılarda ve nehir kıyılarında yaşarlar. Çok zorlu değiller, ancak diğer avları toplamaya ve avlamaya çalışırken oldukça zararlı olabilirler. Yine de, kamp ateşi üzerinde ızgara yapmaya uygun .

Domuzlar

Bu dişli domuzlar daha büyük bir tehdit. Sert vuruşlar yapıyorlar ve zırhsız oyuncuları yalnızca birkaç grevde indirebiliyorlar. Kamp ateşinde pişirilmek üzere Çiğ Et ve fiyonk yapmak için Deri Kırıntıları verirler.

Greylings

Bu küçük goblin benzeri yaratıklar, çürüyen odun olarak yeniden dirilen ruhlardır. Sadece geceleri ortaya çıkma eğilimindedirler ve ateşe karşıdırlar, bu nedenle bir meşale onları genellikle uzak tutar. Birini kesmek, Meşaleler ve Ateş Okları yapmak için Reçine üretecek.

Greydwarfs

Greylings’in bu daha büyük ve daha agresif muadilleri temel Greydwarfs, Brutes ve Shaman saflarına bölünmüştür. Bu varyasyonların üçü de, Kara Orman’da ikamet eden ikinci patron The Elder‘ı yendikten sonra Çayıra girmeye başlayacak. Bu aşağılık yaratıklar, ödüller ve Greydwarf Eyes ile birlikte Tahta, Taş ve Reçine düşürür.

Elbette, ikinci patronu ele geçirme şansına sahip olmak için, önce Çayır biyomu Eikthyr’in ilk patronu ve ilahi varlığını yenmeniz gerekir. Adaşını Norse Mythology’nin EikÞyrnir’inden alan bu geyik tanrısının bir dizi heyecan verici saldırısı var. Şu anda oyunun metasında bulunan beş patrondan Eikthyr, indirilmesi en kolay olanıdır, ancak yine de efsanevi geyiği çağırmak ve yenmek için ne gerektiğini okumak isteyebilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar: