Stardew Valley: Yemek Nasıl Pişirilir?

Stardew Valley: Yemek Nasıl Pişirilir? ; Stardew Valley‘de yemek pişirmek, oyuncuların mahsullerini ve hayvansal ürünlerini çeşitli yararlı ve lezzetli tariflerde içerik olarak kullanmalarına olanak tanır.

Çiftlik yaşamlarını iyileştirmek için oyuncuların Stardew Valley’de erişebilecekleri birçok tarifvar. Bu tariflerin çoğu binalar, makineler ve yollar için olsa da, birçok farklı yemek tarifi de vardır.

Stardew Valley: Yemek Nasıl Pişirilir?

Stardew Valley’de hem sağlık ölçerlerini hem de enerji ölçerlerini takip etmesi gereken oyuncularla, pişmiş yiyecekler oyunun kurallarını değiştirebilir. Diğer pek çok çiğ gıdanın aksine, pişmiş tariflerin çoğu, oyuncuların metrelerini tamamen doldurmak için neredeyse yeterli sağlık ve enerji sağlar.

Oyuncular bu yararlı öğeleri aktif olarak oluşturmadan önce üç şeye ihtiyaçları olacak. Bunlar malzemeler, tarifler ve yemek pişirilecek bir yer. Stardew Valley’de tüm bunları nasıl elde edeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Stardew Valley: Yemek Nasıl Pişirilir?

Stardew Valley’de oyuncuların pişirmesi gereken ilk şey, bunu yapacak bir yer. Oyuncuların çoğunun çiftlik evlerinde olmanın ilk sırada yer alacağı iki farklı yer var. Evde yemek pişirmek için oyuncuların ilk kez evlerini yükseltmeleri gerekecek.

Oyuncular, evinde dükkanı açıkken Robin ile konuşarak Stardew Valley çiftlik evlerini yükseltebilirler. İlk yükseltme, oyuncuya 10.000 g ve 450 parça oduna mal olacak. Tamamlandığında, oyuncular kendi mutfaklarına erişebilecekler.

Benzer Yazılar : Stardew Valley: Lingcod Nasıl Yakalanır?

Oyuncuların mutfağında ocak ve buzdolabı olacak. Buzdolabı, yiyecekleri tutabilen ve oyuncular yemek pişirirken özel bir işlev gören bir sandık görevi görür. Buna Stardew Valley’de yakalanan meyveler, sebzeler, hayvansal ürünler ve balıklar dahildir. Oyuncular, ocağı kullanarak öğrendikleri tüm yemek tariflerini içeren özel bir üretim menüsü alacaklar. Envanterlerinde veya buzdolabında tarif için gerekli malzemeler varsa, onu hazırlayabilecekler.

Oyuncuların yemek yapabilecekleri başka bir yer, yemek takımı kullandıkları sürece her yerdedir. Oyuncular Toplayıcılık seviyesi dokuz’a ulaştıktan sonra on beş parça odun, on parça lif ve üç parça kömür kullanılarak üretilebilir. Yerleştirildiğinde, buzdolabına girmeden oyuncunun ocağının yerine geçecek ve gün bittikten sonra kaybolacaktır. Oyuncular hala tüm yemek tariflerine erişebilecek.

Oyuncular otomatik olarak sadece bir tavuk yumurtası gerektiren kızarmış yumurta tarifi ile başlayacaklar. Mağazalardan daha fazla tarif satın alınabilir, TV’de Sos Kraliçesi’nden öğrenilebilir ve Pelican Town’daki arkadaşlar tarafından verilebilir. Bu tariflerin çoğu, oyuncular yedikten sonra çiftçilik, mücadele ve diğer birçok eyleme yardımcı olacak etkileri de ekledi.

 

Daha Fazla Oku : Stardew Valley: Altın Balkabağı Nasıl Elde Edilir ve Ne İşe Yarar?

Daha Fazla Oku : Stardew Valley İpuçları ve Püf noktaları

Adblock_logo

 

Lüften AD Block’unuzu etkisiz hale getirip sayfayı yenileyiniz. (Please Disable your AD Block and refresh the page)