Wytchwood’daki En İyi Büyüler ve Reaktifler

Bataklık evimizde biraz yalnız zaman geçirmeye çalıştığımız anlarda küçük kara keçi kılığına girmiş bir iblisle kazara bir anlaşma yaparız. Bu iblis, bu gizemli anlaşmayı yerine getirmek için bir ruh koleksiyonu talep ediyor, bu yüzden hikayeyi ilerletmek için gereken büyüleri ve reaktifleri yaratmak için dışarı çıkıp malzemeleri bulmamız gerekiyor.

Wytchwood’daki crafting sistemi biraz derinliğe sahiptir, bu yüzden önce hangi büyüleri ve reaktifleri yapacağınıza karar vermek çok zor olabilir. Burada, yalnızca hikayeyi ilerletmenize yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda dünyayı keşfederken sizi canlı ve sağlıklı tutacak ve o sinir bozucu ruhları iblis-keçi için tuzağa düşürecek, odaklanmanız gereken en faydalı olanlardan bazıları var.

Bu oyunda bir büyü ve bir reaktif arasındaki temel fark, büyülerin genellikle onları gerçekleştirmek için birleştirmek için iki veya üç temel bileşene sahip olması, reaktiflerin onları elde etmek için birden fazla işleme aşaması gerektirmesidir. Oyunda oluşturulacak toplam 46 büyü ve 30 reaktif var, ancak bunlardan en çok yararlanacağınız şeyler bunlar.

Poultice (Büyü)

Bu sizin temel iyileştirme büyünüz. Oyunda geleneksel anlamda savaş olmamasına rağmen, yine de hasar alacaksınız ve tamir eden lapa bu ouchies’i ortadan kaldıracak. Sadece iki bileşeni vardır, şifalı yaprak ve hem bataklık hem de ormanlık alanlarda bulunabilen kırmızı mantar. Onlar olmadan evden çıkmadığınızdan emin olun.

Hasır işi (Reaktif)

Bu, oyunda aldığınız ilk reaktiflerden biridir ve bir Reedy Sicim ve bir çift Daldan yapılabilir. Bu reaktif kendi başına pek bir şey yapmasa da, Koruyucu Tılsım ve Parlak Cazibe gibi daha güçlü reaktiflerin ve büyülerin çoğunun yapı taşlarından biridir. Wickerwork malzemelerinin hazır olması sizi sürekli olarak geriye gitmek zorunda kalmaktan alıkoyacaktır.

Uyutucu İksir (Reaktif)

Bu, oyunda birçok büyü oluşturmak için kullanılan temel reaktiflerden bir diğeridir, ancak aynı zamanda bir uyku tozu miktarına sahip olmanın bonus etkisine de sahiptir. Bu, yaratıklardan kaçmak veya oyun boyunca bulmacaları çözmek için kullanılabilir. İki Lethe Caps, bir Kavanoz Su ve bir Impeye Nut’tan Uyutucu Bir İksir yapabilirsiniz.

Korkunç Bebek (Büyü)

Wytchwood’un geleneksel bir dövüş sistemi yok, ancak etrafta dolaşan goblinler gibi sinir bozucu yaratıklar var ve bu sizin için her türlü soruna neden olabilir. Korkunç Bebek büyüsü, birçoğuna iyi bir karşılıktır. Düşmanlara gerçekten zarar vermeyecek olsa da, çok cesur kaçışınızı gerçekleştirmeniz için onları yeterince uzun süre sersemletecek. Size üç Tahıl, üç Hazne Ayağı ve bir Dikiş Kitine mal olacak.

Açma Tozu (Büyü)

Wytchwood’da yersiz görünen ve hissettiren pek çok nesne var. Muhtemelen, bir noktada bir görevle ilgili bir şeyleri olacaklardır, ancak tam olarak ne olduklarını veya nasıl kullanılacağını söylemek zor olabilir. Unveiling Powder genellikle öğeyi ve ne yaptığını tanımlamanın en iyi yoludur. Size nesnenin bir tanımını ve sahip olduğu zayıflıkları verecektir. Elinizde birkaç tane olması çok iyi bir fikir. Her büyü bir Hagshroom, iki Arayıcı Vines ve bir Impeye Nut’a mal olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir