Stardew Valley: Gece Garip Bir Ses Duyulduğunda Ne Olur?| Garip Kapsül

Stardew Valley: “Gece Garip Bir Ses Duyulduğunda Ne Olur?” , “A Strange Sound Was Heard In The Night?” ,strange capsule ; Stardew Valley oyuncuları uyandıklarında Geceleri Garip Bir Ses Duyulduğunu fark edebilirler; detayları yazımızda bulabilirsiniz…

Stardew Valley, beş yılı aşkın süredir başarılı olan bir Simülasyon/Rol yapma oyunudur. Elbette bu başarı öyle bir yerden gelmiyor. Stardew Valley yapacak çok şey sunuyor, bu da oyuncuların yeni özellikler için heyecanlanmasına neden oluyor. Sadece bu değil, oyun da sürekli güncelleniyor. En son güncelleme, 1.5.5 Yaması olan 7 Aralık 2021’de yayınlandı. Bu arada, 1.5 güncellemesinin kendisi neredeyse bir yıl önce, 21 Aralık 2020’de geliyor. Bu sürüm tamamen yeni bir bölge olan Ginger Island’ı sunuyor. Açıkçası, yeni alanla birlikte karşılaşılacak yeni NPC’ler ve düşmanlar da var.

Stardew Valley yakın zamanda 1.6 güncellemesine sahip olmayabilir, ancak oyuncular hala deneyimlemedikleri şeyleri dört gözle bekleyebilirler. Oyunda olabilecek en heyecan verici şeylerden biri bazı nadir olaylardır. Buna Mahsul Perisi, Cadı ve Garip Kapsül gibi durumlar dahildir. “Gecede Garip Bir Ses Duyuldu”, Stardew Valley’deki bu Garip Kapsül etkinliğiyle ilgilidir.

Stardew Valley’de “Gece Garip Bir Ses Duyuldu”

Bu mesajı tetiklemek için oyuncuların önce çiftliklerinde Garip Kapsül’ü bulmaları gerekir. Bu öğenin ortaya çıkma şansı oldukça düşük, ancak bu şansı artırmak için oyuncuların çiftliklerinde mümkün olduğunca çok açık karoya sahip olmaları gerekiyor. Daha sonra, biraz şansla, onlar uyurken bir UFO sesi duyulabilir. Bu ses, Stardew Valley çiftliklerinde Garip Kapsül’ün göründüğünün işaretidir.

İlk başta, Garip Kapsül mavimsi görünüyor ve içinde bir şeyin yaşadığı söyleniyor. Oyuncular bu öğeyi envanterden çıkarır ve yaklaşık üç gün boyunca yalnız bırakırsa, cam kırılır ve içindeki yaratık kaçar. İnsanlar öğeyi envantere geri koymaya çalıştığında, artık Boş Kapsül olarak adlandırılacak.

Koparma gecesi arasında, “Gecede Garip Bir Ses Duyuldu” mesajı açılır. Yani bu satır Garip Kapsül olayının sonunu gösteriyor.

Stardew Valley’de Garip Uzaylı Kapsül

Stardew Valley: "Gece Garip Bir Ses Duyulduğunda Ne Olur?"
Stardew Valley: “Gece Garip Bir Ses Duyulduğunda Ne Olur?”

Garip Kapsül (strange capsule), içinde bir Uzaylı içerir. Stardew Valley yaratığının düşmanca mı yoksa dostça mı olduğu şu anda bilinmiyor, çünkü oyuncuların onunla etkileşime girme yolu yok. Ancak, insanların bu Uzaylıları görmeleri için küçük bir şans var.

Genellikle ekranın köşesinde görünürler ve çok hızlı bir şekilde gözden kaybolurlar. Uzaylı siyahtır ve Stardew Valley’de yalnızca geceleri ortaya çıktığı için görülmesi zor olabilir.

 

Daha Fazla Stardew Valley Yazısı için: Stardew Valley