Elden Ring: Zehir Nasıl Tedavi Edilir?

Elden Ring: Zehir Nasıl Tedavi Edilir? ; Poison, bir oyuncunun Lands Between’deki yolculuğunu zahmetsizce sonlandırabilir. Neyse ki, bu zararlı Statü Etkisi ile mücadele etmenin yolları var.

Elden Ring‘de Durum Etkileri olarak bilinen çok sayıda koşul vardır. Hem oyuncular hem de düşmanlar için geçerli olan bu koşullar, etkilediği kişiler için faydalı veya zararlı olabilir. Bazı Statü Efektleri, güçlendirmeler sağlarken, diğerleri bir rahatsızlık veya başka dezavantajlar getirir. Etkilerinden bağımsız olarak, bu koşulların bir savaş üzerinde muazzam bir etkisi vardır ve benzeri görülmemiş zaferler veya yenilgiler ile sonuçlanır. Elden Ring’deki en ölümcül Durum Etkileri arasında, uzun bir süre boyunca yavaş yavaş hasar veren zararlı bir ızdırap olan Poison bulunur.

Poison (Zehir) , hedefine sürekli zarar verdiği için hem oyuncuları hem de düşmanları dağıtmak için etkili bir yol sunar. Tehlikeli Topraklar Arası boyunca, sayısız tehlike, bu Statü Etkisini oyunculara karşı onları zayıflatmak için kullanır. Çevresel tehlikeler ve düşmanlar, şüphelenmeyen oyunculara Zehir verebilir. Oyuncular, neyse ki, bu Statü Etkisini azaltabilir veya hatta hafifletebilir. Oyuncular için böylesine ölümcül bir durum olduğundan, Elden Ring’de Poison’ı (zehir)nasıl iyileştireceklerini bilmeleri gerekir.

Elden Ring: Zehir Nasıl Tedavi Edilir?

Elden Ring’deki birçok Durum Etkisinde olduğu gibi, dirençler Poison’ın şiddetini azaltabilir. Özellikle yüksek bir Bağışıklık, oyuncuları bu zararlı etkiye karşı daha az duyarlı hale getirecektir. Oyuncular bu direnci çeşitli yollarla, özellikle bir Lütuf Sitesinde seviye atladıklarında Vigor statülerine puan vererek geliştirebilirler. Bununla birlikte, Poison’a karşı koruma olsa bile, oyuncular için her zaman bir tehlike olmaya devam edecektir.

Bu nedenle, bu ölümcül Durum Etkisi için bir tedaviye sahip olmanız önerilir. Elden Ring’de Poison’ı iyileştirmenin iki yöntemi vardır: Bolusları Nötralize Etme ve Tedavi Zehir Büyüsü. Her ikisi de bu zararlı Statü Etkisini hafifletmede eşit derecede etkilidir. Buna rağmen, her tedavi için gereksinimler önemli ölçüde değişir. Bu nedenle, oyuncuların karakterleri ve oyun tarzları için hangi yöntemin daha pratik olduğunu belirlemelerini talep ediyor.

Nötralize Boluslar

Nötralize Boluslar, oyuncuların satın alabileceği veya üretebileceği sarf malzemeleridir. Oyuncular bu eşyaları çeşitli satıcılardan satın alabilirler, en dikkate değer olanı, Kıyı Mağarasının güneydoğusunda bulunan ve onları 600 Rüne satan Göçebe Tüccar’dır. Alternatif olarak, oyuncular Zırhçının Yemek Kitabı’nı [2] aynı satıcıdan 600 Rün karşılığında satın alabilir ve onlara Nötrleştirici Bolus Üretim Tarifi verebilir. Bununla oyuncular, Herba, Cave Moss ve Great Dragonfly Head kullanarak bu Zehir hafifletici ajanı oluşturabilirler.

Zehir Tedavisi Büyüsü

Cure Poison Spell, çoğu oyuncunun kullanabileceği düşük maliyetli bir Büyüdür. Oyuncular bu Büyüyü Yuvarlak Masa Bekletmesinde bulunan Brother Corhyn’den 1.000 Rün karşılığında öğrenebilirler. Cure Poison Spell, kullanmak için 10’luk bir Faith stat’ı gerektirir ve kullanımı 7 Focus Point’e mal olur. Böylece, bu büyüyü Incantation’ları öğrenebilen ve kullanabilen çoğu karakter için uygun bir seçenek haline getiriyor. Cure Poison Spell’in tek dezavantajı, belirli durumlarda tehlikeli olabilen yavaş kullanım süresidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir