PUBG Kazanmak için 5 Taktik 2021

‘PlayerUnknown’s Battlegrounds’ta son adam olmak istiyorsanız bazı önemli PUBG Kazanmak için 5 Taktik 2021 bilmek gerekiyor.Bu yazımızda bu taktikler nelerdir onlardan bahsedeceğiz.Sizde PUBG de Kazanmak istiyorsan ve Pubg Mobile nasıl daha iyi oynarım diyorsan bu taktikleri kaçırmamalısın !!!

‘PlayerUnknown’s Battlegrounds’ (kısa adıyla PUBG),betadan henüz yeni çıkmış sayılır ancak henüz betadayken bile popülerliği o kadar arttı ki Steam raporlarına göre oyuncu sayısı 3 milyona yaklaştı. Toplamda 28 milyon kez indirilen yapımda kıran kırana mücadeleler yaşanıyor. Kazanmak ise o kadar kolay değil.

PUBG Kazanmak için 5 Taktik 2021
PUBG Kazanmak için 5 Taktik 2021

1) Haritaları iyi tanıyın

FPS/Hayatta Kalma türündeki oyunda Erangel ve Miramar isimli iki adet devasa ve çok detaylı harita var. Bu haritaları yakından tanımak sizin için çok yararlı olacaktır. Oyuna başladığınızda bir yandan etrafı keşmetmeye de özen gösterin ki o maçta faydasını görmeseniz bile gelecekte gireceğiniz karşılaşmalarda bölgede hakim bilgiye sahip olan kişi siz olduğunuzdan dolayı avantajlı konumda olacaksınız.

İlk deneyimlerinizde maçların başında paraşütle aşağı atlarken haritanın farklı noktalarına inmeye özen gösterin ki farklı bölgelerde deneyim sahibi olun. Karayı gördüğünüzde hemen aşağı atlamayın ama uçağın da çok fazla rotasında seyretmesne izin vermeyin. Haritanın merkeze uzak, ücra ve kararsız oyuncularla dolu bölgelerine adım atmak istemezsiniz. 

PUBG Kazanmak için 5 Taktik 2021
PUBG Kazanmak için 5 Taktik 2021

Karaya ayak basmadan önce kendinize bir rota belirlermeye çalışın. Acele etmeye gerek yok, haritayı öğrenmek için çok zamanınız olacak. Eğer co-op modunda oynuyorsanız iniş yerlerini ve buluşma yerlerini önceden belirlemeniz daha önemli. Farklı farklı yerlerden tekrar bir araya gelmeniz uzun sürebilir ve bu size zaman kaybettirir. 

pubg plan ile ilgili görsel sonucu

2) Plan Yapın 

Oyunda süre ilerledikçe harita daralmaya başlayacak ve oyuncular gittikçe daha fazla merkeze doğru yaklaşmak zounda kalacaklar. Ortam kalabalıklaşıcak ve hatalar yapılacak. Oynanabilir alana yetişmek için ortalıkta deli dana koşmak da bu hatalardan bir tanesi. Mümkün olduğunca açık arazide olmamaya çalışın. Yanınızda her zaman siper olarak kullanabileceğiniz bir şeyler olmasına özen gösterin.

Oynanabilir alanda olmak için kullanıcıların benimsediği farklı stratejiler de var. Bunlardan bir tanesi merkeze yakın binaların tepesinde veya içinde takılmak. Bir diğer strateji ise merkezde bir binanın tepesinde beklemek ve son anlarda ortaya çıkmak. Zevkli bir taktik değil çünkü maçlar 20 dakikanın üstünde sürüyor. Ama illa ki sonlara kalmak ve liderlik tablosunda üst sıralarda olmak istiyorsanız uygulanabilir taktikler arasında. 

pubg çalılık ile ilgili görsel sonucu

3) Çatışmaya Girmeyin

PUBG’de hayatta kalmanın en iyi yolu, sizi öldürebilecek herhangi bir şeyden uzak durmak. En büyük tehdit ise tabi ki diğer oyuncular. Örneğin; eğer birini bir binaya girerken gördüyseniz ya da kapısı açık bir yer bulduysanız içeri girmemeniz en güvenli yol çünkü muhtemelen silahlar patlayacak. 

pubg bina ile ilgili görsel sonucu

Bunun yerine kendinize başka bir bina bulmak daha mantıklı olur. Merak etmeyin harita gerçekten çok büyük ve ganimet için yeterince yapı var.  PUBG’deki şehirler ganimet olarak en zengin yerler ama normal olarak oyuncuların da en fazla konsantre olduğu yer. Eğer hayatta kalmak istiyorsanız uzak durmak en iyisi. 

Oyunda ilerlemenin en kolay yolu binadan binaya dikkatlice devam etmek ve rotanız üzerinde bulunan her hareketi çok iyi gözlemleyip hazırlıklı olmak. Eğer herkes aynı rotada gidiyorsa siz diğerlerine paralel olarak ilerleyin ve diğer oyunculara görünmeden tekrar yolunuza bakın. Kamuflaj için ağaçlar ve çalıları kullanırsanız en mantıklı şeyi yapmış olursunuz. Eğer ki zamanınız çok az kaldıysa işte o zaman koşarak ilerleyin ve kimsenin size ateş etmemesini umut edin. Sürünerek ilerlemeyi ise mümkün olduğunca az kullanın çünkü bu sizin görüşünü kapatır. 

pubg araç ile ilgili görsel sonucu

4) Araç Kullanın

PUBG’de araçlar hareket eden güvenli kasalar gibidir.  Çatışmalarda size bir adım öne geçirir, hiçbir şeye yaramıyorsa bile arkasına saklanacağınız bir siperiniz olur. Eğer durumlar çok tehlikeli bir hal aldıysa sürücü koltuğuna doğru yavaş yavaş ilerleyin ve oradan uzaklaşın. Eğer güvenli alandan epey uzaktaysanız, oynanabilir alana gitmek için en kolay yol yine araçlardır.

pubg motosiklet ile ilgili görsel sonucu

PUBG’de motosiklet, kumul arabası, SUV’lar, botlar ve eski kamp minibüsleri dahil kullanabileceğiniz pek çok araç var. Eğer mümkünse kendinize kapalı bir araç bulun. Sizi kurşunlardan motosiklete ya da üstü açık bir araca göre daha iyi korur. Su yolları da saldırılmaya müsait olduğu için botları da sadece gideceğiniz yere hızlıca ulaşmak için kullanın. 

PUBG’de düşme hasarı bulunduğundan dolayı araçtan inerken tamamen durduğundan emin olun. 

PUBG Kazanmak için 5 Taktik 2021

5) Çatışmaya Hazır Olun

Şimdiye kadarki maddelerde olabildiğince çatışmadan uzak durmanızı ve güvende kalmanızı tavsiye ettik ama diğer oyuncularla kucaklaşarak maçı kazanamazsınız. Mutlaka savaşmanız ve silahınıza davranmanız gereken zamanlar gelecektir. O vakit geldiğinde güçlü silahlara ihtiyaç duyacaksınız. Seçtiğiniz silahın mühimmatının etrafta bolca bulunduğundan emin olun. Çatışmanın ortasında mermisiz kalmak istemezsiniz. Silahınızı dolu tutun, sık sık müsait olduğunuzda sarjörü yenileyin çünkü oyunda otomatik olarak doldurma özelliği yok.

 
Sahip olduğunuz silaha göre strateji belirleyin. Bazı silahlar uzun menzillidir, bazıları ise yakından etkilidir. Örneğin, elinizde keskin nişancı tüfeği ile kapalı alanlarda sıcak çatışmalara girmenin mantığı yok. 
 

PUBG Mobile Lite Ulaşılması En Zor 5 Ünvan

Pubg Mobile Şekilli Nick Yazma

PUBG Mobile Rütbe Sıralaması 2021 – Rütbe Nasıl Atlanır ?

PUBG Mobile Benzeri En İyi 10 Oyun 2021

PUBG Mobile Oyun Nickleri – En İyi PUBG İsimleri