Minecraft: Yatak Nasıl Yapılır? | Minecraft Yatak Yapımı Tarifi

Minecraft: Yatak Nasıl Yapılır? Yatak Yapmak İçin Neler Gerekir? Minecraft Yatak Yapımı , Minecraft Yatak Nasıl Kullanılır? ; Bu önemli öğelerden birini yapmak çok zor değil, ancak bazı bileşenleri bulmak için biraz şans gerekecek…

Bir kişi yumurtlama noktasının ötesini keşfetmeye karar verirse en önemli bloklardan biri olan Yataklar, oyunculara dinlenme yeri olarak belirlenmiş bir alanı seçmeleri için bir yol sunar; onların evi. Bu önemli öğelerden birini yapmak çok zor değil, ancak bazı bileşenleri bulmak biraz şans gerektirecek.

Minecraft oyuncuları ayrıca yataklarını farklı renklere boyayabilmeleri ve hatta ara sıra yeni bir görünüm için mevcut rengi Bleach ile soyabilmeleri sayesinde yatak odaları için seçtikleri iç tasarıma uyacak şekilde özelleştirebilirler.

Minecraft: Yatak Nasıl Yapılır?

Minecraft: Yatak Nasıl Yapılır?
Minecraft: Yatak Nasıl Yapılır?

Minecraft Yatak Yapmak İçin Neler Gerekir?

Oyuncular bir yatak oluşturmak için 3 Tahta Kalas ve 3 blok Yün’e ihtiyaç duyacaklar, bu da tarif 3 yuva genişliğinde olduğu için bir Crafting Table kullanılmasını gerektirecek.

Minecraft Yatak Yapımı Tarifi

Bir Üretim Masasında, 3 yuvayı da doldurmak için alt sıra boyunca her türlü Ahşap Kalasları, hatta farklı türlerini yerleştirin. Ardından, her bir Ahşap Kalas üzerine bir blok Yün yerleştirin, ancak tarif yalnızca 3 Yün parçasının tümü aynı renkteyse işe yarayacaktır.

Minecraft Yün Nereden Alınır?

Tahta Kalaslar, kesilen ağaçlardan düşen Ahşap bloklardan kolayca toplanabilirken, Yün ile karşılaşmak biraz daha zor olacaktır. Çoğu kişi koyunların güvenilir bir Yün kaynağı olduğunu zaten bilecektir, çünkü bu pasif çetelerin katledildiklerinde en az 1 Wool bloğu düşürmeleri (veya kırkılırsa daha fazla) garantilidir, ancak bu, 3 koyuna kadar alabileceği anlamına gelir. Oyuncunun bir yatak için yeterli Yün bulması. Koyunlar o kadar nadir değildir, ancak oyuncular uygun olmayan bir biyomda bulunmaları nedeniyle yumurtlama konusunda şanssız olabilir veya bu kabarık yaratıkları bulamayabilir.

Oyuncular ayrıca Woodland Mansions, Villages ve Pillager Outposts gibi bazı doğal olarak ortaya çıkan binaların yapısal parçaları olarak Wool blokları bulabilirler. Çeşitli renkli Yün bloklar, dekorasyon veya binaların bir parçası olarak görülebilir ve sakinleri üzmeden alınabilir. Yün bloklarını Sandıklarda da ganimet olarak bulmak mümkündür, bu yüzden bulduğunuz tüm kapları kontrol ettiğinizden emin olun.

Ayrıca, oyuncular yeterli String’e sahiplerse kendi Wool bloklarını yapabilirler. Bir Üretim Masasında veya birinin envanter hazırlama bölümünde, bir Yün bloğu yapmak için 4 parça İpliği bir kareye yerleştirin.

Minecraft Yatak Nasıl Kullanılır?

Minecraft: Yatak Nasıl Yapılır?
Minecraft: Yatak Nasıl Yapılır?

Normal Olarak Bir Yatak Kullanmak

Oyuncular Beds ile yalnızca geceleri veya gök gürültülü fırtınalar sırasında etkileşime girebilir, ancak kullanıldığında oyunun zamanını ertesi sabaha uzatır.

Nether veya End’de Bir Yatak Kullanmak

Overworld dışındaki boyutlarda bir Bed yerleştirmek mümkün olsa da, oyuncular asla Nether veya End’de uyumaya çalışmamalıdır, çünkü bunu yapmak bir TNT bloğundan daha büyük yıkıma neden olabilecek büyük bir patlamanın meydana gelmesine neden olacaktır. Ancak bazı nedenlerden dolayı Köylüler bir geçitten geçerlerse başka boyutlarda sorunsuz uyuyabilirler.