Minecraft Impaling Nedir? | Impaling Büyü Nasıl Yapılır?

Minecraft Impaling Nedir? ; Impaling’in oyunda ne yaptığını daha iyi anlamak isteyen Minecraft oyuncuları, yardım için bu yazımızı inceleyebilir …

Impaling, bir trident için bir büyüdür ve trident’in suda yaşayan çetelere karşı her vuruşta ekstra hasar vermesine neden olur.

Minecraft, oyunculara muazzam miktarda yaratma özgürlüğü verir, ancak tüm özelliklerini açıklamasıyla tanınmaz. Bu, oyunculara kendi başlarına öğrenme ve dünyayı kendi hızlarında kavrama şansı verir. Bununla birlikte, uzun süredir Minecraft oyuncularının bile anlamadıkları şeylerle karşılaşabileceği anlamına da gelebilir.

Bu, özellikle oyuncuların araçlarında kullanabilecekleri uzun sihir listesi için geçerlidir. Bazıları basit olsa da, diğerleri, özellikle belirli silahlarla ilgili olanlar için biraz daha fazla açıklama kullanabilir. Impaling ‘in Minecraft’ta ne anlama geldiğini ve ne yaptığını daha iyi anlamak isteyenler için bu yazımızı hazırladık.

Minecraft Impaling Büyü Nedir?

Impaling , Minecraft‘taki birçok büyüden biridir ve yalnızca Üç Dişli Mızrak ile ilgilidir. Oyuncunun oyunun sürümüne bağlı olarak, bu büyü, Trident’in belirli çete türlerine verdiği hasar miktarını etkiler. Örneğin, Java sürümünde, Impaling‘li bir Trident tarafından vurulduğunda yalnızca suda yaşayan çeteler ekstra hasar alır. Buna yunuslar, gardiyanlar ve suda ortaya çıkan hemen hemen her şey gibi olağan şüpheliler dahildir.

Ancak Minecraft‘ın Bedrock Sürümü‘nde Impaling, yağmurda, yüzerken veya su altında vurulduklarında her tür çeteye ve oyuncuya karşı Trident hasarını artırır. Bu, bu büyünün yalnızca su etrafındakiler için yararlı olduğu ve bu nedenle diğer bazı saldırgan büyülerin yaptığı gibi çalışmadığı anlamına gelir. Örneğin, Keskinlik büyüsü genellikle bir oyuncunun yakın dövüş hasarını artırırken Minecraft’taki Bane of Arthropods büyüsü yalnızca oyun içi eklembacaklılara karşı hasarı artırır.

Impaling Büyü Nasıl Yapılır?

Bu büyüyü elde etmek için Minecraft oyuncularının önce bir büyü masası yapması gerekiyor. Bu tamamlandığında, oyuncuların sadece Trident’lerini ve bir dizi lapis lazuli’yi büyüleyici masa menüsüne yerleştirmeleri gerekir. Bu, aralarından seçim yapabilecekleri üç büyüleyici seçenek açacaktır. Üç Dişli Mızrakla ilgili olarak, yalnızca 6 büyük büyü mevcuttur: Sadakat, Dalgalanma, Yönlendirme, Kırma, Onarma ve Kazma. Aynı süreç, kitapları büyülemek ve onları bir örs üzerindeki Trident’lerle birleştirmek için de geçerlidir, ancak oradaki kitap büyüsü seçeneklerinin sayısı ile Impaling’i bulmak daha zor olabilir.

minecraft impaling büyü

Impaling söz konusu olduğunda, oyuncuların Trident’lerine ekleyebilecekleri bu büyünün toplam beş seviyesi vardır. Her Impaling seviyesi, bu silahla vuruş başına 2.5 ekstra hasar ekler, ancak diğer büyülerde olduğu gibi, daha yüksek seviyeli büyüler daha fazla lapis lazuli ve seviyeye mal olur. Daha iyi büyüler elde etme olasılığını artırmak için, oyuncular 30. seviyede veya üzerinde olmalı ve doğru miktarda kitap rafını sihir masasının yanına istiflemelidir. Bu silah ayrıca Minecraft‘ta ilginç Curse of Vanishing‘e sahip olabilir, ancak bu bir büyü masasına eklenemez.