Minecraft: Suda Nefes Alma İksiri Nasıl Yapılır?

Minecraft: Suda Nefes Alma İksiri Nasıl Yapılır? ; Minecraft‘ta yeni olan oyuncular dünyayı denizin altında keşfetmeye çalışıyor olabilir, ancak bunu güvenli bir şekilde yapmak için biraz Suda Nefes Alma İksirine ihtiyaçları olacak.

Minecraft, dünyadaki en uzun süredir devam eden ve en çok tanınan sanal oyunlardan biridir. Toplam 600 milyondan fazla Minecraft oyuncusu ve rastgele oluşturulmuş milyarlarca haritayla, oyuncuların keşfedilecek sonsuz bir dünyası var. Ancak okyanusların altını keşfetmek, oyuncuların yardımcı olacak birkaç Suda Nefes Alma İksirine sahip olmadıkça son derece zor olabilir.

Minecraft: Suda Nefes Alma İksiri Nasıl Yapılır?

"<yoastmark

Suda Nefes Alma İksirinin birkaç çeşidi vardır, ancak her biri oyuncuların su altında nefes almasına izin verir. Bu, Minecraft oyuncularının su altı anıtlarını yok etmesine, deniz canlılarıyla savaşmasına ve hatta su altında kolaylıkla maden çıkarmasına olanak tanıyacak. Ancak Minecraft’ta iksir yapmak asla kolay değildir. Doğru sonucu elde etmek için Suda Nefes Alma İksiri tarifi dikkatle izlenmelidir.

Malzemeler

Bu Suda Nefes Alma İksirlerinden bazılarını yapmaya çalışmadan önce, oyuncuların çeşitli malzemelere ve üretim istasyonlarına hazır olmaları gerekir. İhtiyaç duyacakları ilk şey, oyuncuların büyük olasılıkla hiçbir sorun yaşamayacağı bir Üretim Masası. Herhangi bir zamanda 4 Ahşap Kalas ile üretilebilir ve Crafting Tabloları Minecraft’taki hemen hemen her şey için kullanılabilir.

"<yoastmark

Oyuncular ayrıca şunlara da ihtiyaç duyacaktır:

 • 2 Blaze Çubuk
 • 3 Arnavut kaldırımı (Cobblestones)
 • 1 Su Şişesi
 • 1 Nether Wart
 • 1 Kirpi Balığı (Puffer Fish)
 • 1 Redstone (isteğe bağlı)

Blaze Çubuklarından birini ve yukarıdaki listeden üç Cobblestone’u kullanarak bir Brewing Station oluşturun. Oyuncular kendileri bir tane yapmak istemezlerse, Brewing Station Minecraft köylerinden veya köylülerinden de çalınabilir.

Minecraft: Suda Nefes Alma İksiri Nasıl Yapılır?

Minecraft: Suda Nefes Alma İksiri Nasıl Yapılır?

 

Oyuncular malzeme listelerini ve Brewing Station’ı hazırladıktan sonra, iksiri bir araya getirmeleri gerekecek. İlk olarak, kalan Blaze Rod’u Blaze Powder yapmak için kullanın. Ardından Brewing Station’a gidin ve şu sırayla şu talimatları izleyin:

 • Minecraft’ta Brewing İstasyonu Menüsünü açın.
 • Blaze Powder’ı soldaki kutuya ekleyin. Bu, Brewing İstasyonunu etkinleştirecek ve her şeyin köpürmesini sağlayacaktır.

 

Minecraft: Suda Nefes Alma İksiri Nasıl Yapılır?

 

 • Brewing İstasyonu Menüsünün altındaki üç kutudan birine bir Su Şişesi ekleyin (oyuncular bu üç yuvanın her birini bir su şişesiyle doldururlarsa birden fazla iksir hazırlayabilirler).
 • Nether Siğilini üst kutuya ekleyin, ardından demlemenin tamamlanmasını bekleyin. Oyuncular artık Awkward Potion’a sahip olacak.
 • Kirpi Balığını üst kutuya koyun, ardından demlemenin tamamlanmasını bekleyin. Awkward Potion artık Suda Nefes Alma İksiri olacak.
 • İsteğe bağlı: Bu aşamada bir Kızıltaş ekleyin ve daha uzun süren bir Suda Nefes Alma İksiri elde edin.

Artık oyuncular boğulma veya nefes almak için yüzeye çıkma endişesi duymadan özgürce yüzebilecekler. İksir’in etkisi sadece geçicidir, ancak oyunculara su altı tapınakları, su altı madenciliği ve hatta oyuncular yeterince sıkılırsa bir su altı Minecraft şehri inşa etme gibi denizin altında yatan şeyleri keşfetmeleri için biraz zaman verecektir.

Oyuncular Suda Nefes Alma İksirini Ne Zaman Kullanmalı?

Suda Nefes Alma iksirleri bazı oyunculara çok uygun görünebilir, ancak 1.13 su güncellemesinden bu yana oyun için önemli hale geldiler. Su altında harabelerde ve gemi enkazlarında o kadar çok ganimet var ki, elmasların gömülü hazinesine ve denizin kalplerine yol açabilecek hazine haritaları da dahil olmak üzere, bir kanal yapmak için kullanılıyor.

Bir Okyanus Anıtı içinde Yaşlı Muhafızları yenmek isteyenler için Su Solunum iksirleri de gereklidir. Bu sualtı zindanları, uygun Suda Nefes alma durumu etkileri olmadan son derece sağlamdır, üstelik oldukça zor düşmanlara da sahiptir. Prizmarin, sünger bloklar ve bu anıtlardaki altın hazineyi elde etmek isteyen oyuncular, Suda Nefes Alma iksirlerine yatırım yapmak zorunda kalacaklar.

Adblock_logo

 

Lüften AD Block’unuzu etkisiz hale getirip sayfayı yenileyiniz. (Please Disable your AD Block and refresh the page)