Stardew Valley: Kalamar Mürekkebi Nasıl Elde Edilir? | Squid Ink

Stardew Valley: Kalamar Mürekkebi Nasıl Elde Edilir? | Squid Ink Ne İçin Kullanılır? ,Kalamar Mürekkebi üretme , Kalamar mürekkebi Stardew Valley’de oldukça faydalı olabilir. İşte oyuncuların onu nasıl bulabileceği…

Stardew Valley: Kalamar Mürekkebi bir süredir oyunda, işte nasıl girileceği ve ne için kullanıldığı. Sürekli içerik eklemeye ve hayranlara düzenli güncellemeler vermeye devam eden bir oyun varsa, bu kesinlikle Stardew Valley’dir, buna hiç şüphe yok.

1.4 güncellemesi 2019’da piyasaya sürüldüğünde, Squid Ink oyuna ilk kez o zaman tanıtıldı. Altın olarak çok değerli olmasa da (sadece 110g için satıyor), kendi kullanımları var, bu yüzden nasıl elde edileceğini ve ne işe yaradığını öğrenmekten zarar gelmez.

Kalamar Mürekkebi Nasıl Elde Edilir?

Kalamar Mürekkebinin kullanımlarını öğrenmeden önce, hayranların onu tam olarak nasıl elde edebileceğini bilmek en iyisidir. Stardew Valley’de Squid Ink’i ele geçirmenin sadece iki yolu vardır.

Madenler

Squid Ink ‘i haritanın kuzeyinde, dağların yanında bulunan Madenlerde elde etmek mümkün. Squid Ink‘i %20 düşürme şansı olan iki canavar var, Squid Kid ve daha sarımsı bir ton olan ve güneş gözlüğü takan daha tehlikeli varyasyonu. Squid Kid’in varyasyonu, yalnızca oyuncu Shrine of Challenge’ı etkinleştirdiyse görünecektir. Her iki Kalamar Çocuğun da, öldüklerinde eşyayı düşürme şansı aynıdır.

En kolay yol, oyunun normal Madenlerinden geçmek ve 80 ila 120. katlar arasında oynamaktır; bu, bu tür bir düşmanın ortaya çıkma şansı olduğu zamandır.

Balık Havuzları

Stardew Valley: Kalamar Mürekkebi ile birlikte 1.4’te tanıtılan balık havuzları, Robin’s Carpenter’s Shop’ta bulunan bir tür çiftlik binasıdır. Hem Kalamarlar hem de Gece Yarısı Kalamarları, Kalamar Mürekkebi üretir, ancak ikincisinin bir yerine iki Kalamar Mürekkebi üretme şansı vardır. Normal Kalamar, Kış aylarında akşamları okyanusta avlanabilir ve Gece Pazarı festival etkinliğinde denizaltı gezintisi sırasında Midnight Kalamar avlanabilir.

Kalamar Mürekekkebi Ne İçin Kullanılır?

Köylü hediyeleri söz konusu olduğunda, Squid Ink kesinlikle hayranların favorisi değil – 1.5 güncellemesiyle Squid Ink’i hediye olarak almayı sevmeye başlayan Elliott dışında herkes için tarafsız bir hediye.

Oyunda, yalnızca oyuncunun envanterinde Kalamar Mürekkebi varsa dikiş makinesiyle işlenebilecek bir giysi var: Midnight Dog Jacket – gerekli olan tek malzeme kumaş ve Kalamar Mürekkebi.

Bir oyuncu, remikslenmiş paketler Topluluk Merkezi seçeneği açıkken oyunu oynamaya karar verirse, Squid Ink, Fish Farmer’s Bundle remiksinin bir parçası olabilir. Ve o kadar değerli olmasa da, Gönderi Koleksiyonunu tamamlamak için en az bir kez gönderilmesi gerekiyor.

Son olarak, bu malzemeyi gerektiren iki yemek tarifi var: Deniz Köpüğü Pudingi ve Kalamar Mürekkebi Ravioli. Bu tariflerin kilidini açmak için sırasıyla dokuzuncu seviye Balık Tutma ve dokuzuncu seviye Savaş’a ulaşmak gerekiyor.

 

Daha Fazla Stardew Valley Yazısı İçin : STARDEW VALLEY