Stardew Valley: Dünya Kristalleri Nasıl Elde Edilir? | Earth Crystals

Stardew Valley: Dünya Kristalleri Nasıl Elde Edilir? | Earth Crystals, Dünya Kristallerini Bulmak İçin En İyi Yerler ; Stardew Valley’de oyuncuların ihtiyaç duydukları tüm tarifleri tamamlamak için çok sayıda Dünya kristali toplamaları gerekecek.

Stardew Valley’de oyuncuların madencilik yapması gereken birkaç farklı türde jeot, kaya, metal, kristal ve daha fazlası var. Stardew Valley’de madencilik sadece oyunculara para kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda oyuncuların her türlü tarifi yapmasına da yardımcı olabilir. İhtiyaç duyulan birçok mineralden birine Dünya Kristali denir.

Stardew Valley: Dünya Kristali nedir?

Stardew Valley: Dünya Kristalleri Nasıl Elde Edilir?

Dünya Kristali (earth crystal)  genellikle Stardew Valley‘de madencilikle bulunan bir mineraldir, ancak başka yerlerde de bulunabilir.

Hem Mayonez Makinesini hem de Dünya Dikilitaşını yaratmak için Toprak Kristallerine ihtiyaç vardır.

Kazan Dairesindeki Jeolog Paketi için de bir tane gereklidir. Yumurtaları mayonez haline getiren bir Mayonez Makinesi yapmak için oyuncuların Çiftçilik Seviyesi 2, 15 tahta, 15 taş, 1 bakır çubuk ve bir Toprak Kristaline ihtiyacı olacak.

Stardew Valley: Dünya Dikilitaşı (Earth Obelisk)

Bir Dünya Dikilitaşı, ana karakteri çiftliklerinden anında dağlara taşıyabilir. 500.000g, earth crystal gerektirir. Oyuncular ayrıca aşağıdakiler için Dünya Kristallerine ihtiyaç duyacaklar:

  • Bir Dünya Kristali, Stardew Valley’in Dikiş Makinesinde Gömlek yapmak için kullanılabilir.
  • Aranıyor Tahtasındaki rastgele görevler için. Her görev 150g ve 150 arkadaşlık puanı verir.
  • Taş Balığı, göleti 3 balıktan 5 balığa yükseltmek için bu Kristallerden beşine ihtiyaç duyacaktır. 5’ten 7’ye ulaşmak için bu taşlardan daha fazlasına ihtiyaç duyulabilir.

Bu nedenle, oyuncuların ihtiyaç duydukları tüm görevleri oluşturabilmeleri veya teslim edebilmeleri için en azından bu zor mücevherlerden en az 20’sine ihtiyacı olacak.

Dünya Kristallerini Bulmak İçin En İyi Yerler

Dünya Kristallerini bulmak için en iyi yer madenin 1-29 seviyeleridir. 1. ila 39. katlar arasında ortaya çıkarlar ve oyuncular ayrıca 1-29. seviyelerde ortaya çıkan Duggies’i öldürmekten de alabilirler. Dünya Kristallerini bulabileceğiniz diğer yerler:

  • Perili Kafatasları öldürmekten nadiren düştü
  • Balıkçılık Hazine Sandıklarında bir şey buldum
  • Kaydırma sırasında suda bulunabilir
  • Wilderness Golems’ten düşmeleri için küçük bir şans

Bu kayaları ve diğerlerini elde etmenin en iyi yolu, madenleri araştırmak için biraz zaman harcamaktır. Bu, oyuncuların ihtiyaç duydukları Dünya Kristallerini ve diğer tarifler oluşturmalarına veya kendileri için Stardew Valley parası kazanmalarına yardımcı olacak diğer değerli taşları ve kayaları almalarına yardımcı olacaktır.