Minecraft: Saksı Nasıl Yapılır? | Flower Pot

Minecraft: Saksı Nasıl Yapılır? | Flower Pot , saksı tarifi ; Saksı hazırlama tarifi ve yumurtlama yerleri arayan Minecraft oyuncuları, yardım için bu yazımızı kullanabilir.

Minecraft, oyuncuların evlerini ve üslerini dekore etmek için kullanabilecekleri bir dizi farklı öğeye sahiptir. Ancak bu kadar çok öğe ve tarifle, uzun süreli oyuncular için bile ihtiyaç duydukları süslemeler için bazı tarifleri unutmak kolaydır.

Saksı , hayatta kalmak için gerekli olmadığı için akıldan çıkabilen harika bir öğenin en iyi örneğidir. Minecraft’ta saksı oluşturmak ve kullanmak isteyen oyuncular için bu kılavuz yardımcı olabilir.

Minecraft Saksı Nasıl Yapılır?

Bazı oyuncular için sürpriz olabilir, ancak saksı işlenebilen bir eşyadır. Tarif, oluşturmak için sadece üç tuğla gerektirir, ancak oyuncuların hem bir üretim masasına hem de bir fırına sahip olmasını gerektirir. Bu tuğlaları oluşturmak için oyuncuların önce kil topları toplaması gerekir. Kil topları kil bloklardan düşer ve bunlar su altında bataklıklarda, kumsallarda, okyanuslarda ve nehirlerin ve göllerin diplerinde ortaya çıkar. Bu kil bloklar, Minecraft’taki en iyi yapı taşlarından biri olan pişmiş toprak oluşturmak için yaygın olarak kullanılır.

Minecraft Saksı
Minecraft: Saksı

Kil blokları da herhangi bir aletle parçalanabilir ve 4 kil topu elde edilir. Bunlar daha sonra bir fırına getirilebilir ve bu tarif için gerekli olan tuğlalara eritilebilir. Bir işleme masasına üç tuğla getirmek, saksı tarifini ortaya çıkaracaktır.

Minecraft Saksılar Nerede Üretilir?

İşçiliği atlamak ve sadece bu öğenin örneklerini toplamak isteyen oyuncular için, saksı doğal olarak birkaç yerde oluşur. Bu konumların açık ara en tehlikelisi ormanlık konaktır. Bu ormanlık konaklar, yarım on yıl önce Minecraft’a eklendiklerinden beri zorluydu, ancak bu saksılardan bir demet sağlayabilirler.

Bunun dışında Minecraft’ın Bataklık biyomunda kırmızı mantarlı cadı kulübelerinde, kaktüslü igloların bodrum katında ve ovalarda, savana, çöl ve tayga köylerinde saksılar üretilir. Saksılar aletli veya aletsiz olarak çıkarılabilir ve saksı, içindeki eşya ile birlikte düşer.

Minecraft’ta Saksıların Kullanım Alanları Nelerdir?

Saksılar, Minecraft’ta mantarları, mantarları ve çok çeşitli diğer bitkileri tutmak için kullanılabilir. Bu liste ağaç fidanlarını, kaktüsleri, bambuları ve hatta ölü çalıları içerir. Minecraft’ın Java Sürümü’nde saksılar herhangi bir bloğa veya havadan yerleştirilebilir, ancak Bedrock Sürümü’nde bazı kısıtlamalar vardır.

Bu baskıdaki saksılar, tam bir blok üst yüzeyin üzerine veya bir çit, taş duvar veya huni üzerine yerleştirilmelidir. Nihai ürün, oyuncunun evi için harika bir iltifattır ve tıpkı Minecraft‘taki tablolar gibi bir dekorasyon olarak iyi çalışır.

Minecraft: Bakır Ne İşe Yarar? | Bakır Çiftçiliği