Minecraft: Bakır Ne İşe Yarar? | Bakır Çiftçiliği

Minecraft: Bakır Ne İşe Yarar? | Bakır Çiftçiliği ; Minecraft’ın Mağaraları ve Uçurumları bölüm 1, toplanabilen, eritilebilen, şekillendirilebilen, mumlanabilen ve hatta kesilebilen bir mineral olan bakırı oyuna getiriyor.

Minecraft’ın Caves and Cliffs güncellemesi bölüm 1 aracılığıyla eklenen birçok yeni blok arasında bakır, daha ilginç olanlardan biri olarak duruyor. Bu yeni mayınlanabilir mineralin birkaç kullanım alanı vardır ve oyunda tamamen yeni olan bir oyun mekaniği ile birlikte gelir: oksidasyon.

Bakırın Minecraft’ta birçok biçimi vardır ve toplanabilir, eritilebilir, şekillendirilebilir, mumlanabilir ve hatta kesilebilir. Cevher formunda bakır, normal bir bakır cevheri bloğu (çoğunlukla turuncu ve yeşil benekli açık gri) veya derin kayrak varyantında (aynı renk lekeleri ancak çok daha koyu gri) bulunabilir. Bunlardan ilki, 0 ve 96 katmanları arasında oluşurken, derin kayrak varyantı 0 ila 16 katmanlarında bulunabilir. Her ikisi de bir taş kazma veya daha iyisi ile çıkarılmalıdır ve normalde 2 ve 3 parça ham bakır düşürür.

Minecraft: Bakır Ne İşe Yarar?

Ham bakır veya onu düşüren bloklardan herhangi biri, Minecraft’ın son güncellemesi Caves and Cliffs bölüm 1’in bir parçası olarak eritilerek bakır külçe haline getirilebilir. Bunun dışında bakır külçeler boğularak da düşebilir. Nasıl toplandığına bakılmaksızın, çoğu öğenin inşa olanakları olarak açılmaya başladığı yer burasıdır. En önemlisi, bir bakır blok oluşturmak için 9 bakır külçe birleştirilebilir. Oyundaki diğer malzemelerde olduğu gibi, bakır bloklar Minecraft’taki diğer birçok yapının temelidir.

Minecraft: Bakır
Minecraft: Bakır

Normal bir bakır bloğu diğer üç forma dönüştürülebilir: kesilmiş bakır blok, mumlu bakır blok ve mumlu kesilmiş bakır blok. Bu bloğun kesim versiyonu, ya bir işleme masasında ya da bir taş kesici ile işlenebilir. Mumlu bir bakır bloğu elde etmek için oyuncuların Minecraft’ta bir bakır bloğu petekle birleştirmesi gerekir. Ve bunların her biri, bina kolaylığı için döşemelerin yanı sıra merdivenlere dönüştürülebilir.

Minecraft güncellemesinin ilk kısmı, bakır bloklara dört oksidasyon aşaması verir: ayrışmamış, açıkta kalmış, yıpranmış ve oksitlenmiş. Bakır bloklar zamanla rasgele havalanır ve renk değiştirir ve bu, yağmura veya bloğun örtülüp örtülmediğine bağlı değildir. Ancak bu oksidasyon kalıcı olmak zorunda değildir. Bir seviye ayrışmayı sürdürmek isteyen oyuncular, bir aşama geri almak için bloğu bir baltayla kazıyabilir. Bakır bloklarının oksidasyona uğradığını görmek istemeyenler Bal Tarağı kullanarak onları cilalayabilir. Bu, şu anda bulundukları aşama ne olursa olsun, oksitlenmelerini önleyecektir.

Minecraft: Bakır
Minecraft: Bakır

Bakır külçeler, Minecraft’ın en son güncellemesinde paratoner ve dürbün yapımında da kullanılabilir. Üç külçe bir araya geldiğinde aydınlatma çubuğunu oluştururken, iki külçe ve bir ametist parçası bir dürbün oluşturur. Bir paratoner takmak, bakır blokları deokside etmenin başka bir yoludur. Bir bakır bloğu tamamen bozulmamış durumuna döndürmek için bir yıldırım yeterlidir. Ayrıca bu saldırının yakındaki blokları deokside etme şansı da var.

Bakır bloklar da normal Bakır Külçelere dönüştürülebilir, ancak YALNIZCA oksitlenmemişlerse (veya kısmen oksitlenmemişlerse) ve kesilmedikleri sürece.

Minecraft’ta Bakır Çiftçiliği Yapmanın En İyi Yolları

Minecraft Caves and Cliffs Update Part 2’nin en son sürümü ile oyuncular, özellikle güncellenmiş dünyalarla oluşan yeni devasa mağaraları keşfederken, dünya genelinde Ham Bakırın ne kadar bol hale geldiğini görmekten hoş bir şekilde şaşıracaklar. Ellerine bir ton Ham Bakır elde etmek isteyenler, yerdeki ve dağ yamaçlarındaki bu büyük açıklıklara dalabilirler ve burada muhtemelen bir yığın açıkta kalmış Ham Bakır cevheri yataklarıyla karşılaşacaklar.

Ayrıca, bir zamanlar Altın Külçe düşüren, ancak şimdi Bakır Varyantı düşüren Boğulmuş’tan Bakır Külçeler almak da mümkündür. Java Sürümlerinde, düşme oranı yüzde 5’ten yüzde 11’e yükseldi ve oyuncularda yağma büyüsü varsa daha da artırılabilir (sırasıyla yüzde 1 ve yüzde 2). Bu nedenle, oyuncular büyük miktarda Ham Bakır cevheri biriktirmek için “boğulmuş çiftlikler” oluşturmaya yönelebilirler.

Oyuncular büyük miktarda Ham Bakır cevheri biriktirdikten sonra, onu bir dizi fırına atarak eritebilirler. Veya, toplu Bakır Külçeler yaratmak isteyenler, süreci daha da kolay ve hızlı hale getirmek için bir Dökümhane hazırlamaya yönelebilirler.

 

 

Minecraft: FPS’nizi Nasıl İyileştirirsiniz? | Minecraft FPS Arttırma