Minecraft: Damlataş Mağaraları Nasıl Bulunur? | Dripstone Caves

Minecraft: Damlataş Mağaraları Nasıl Bulunur? | Dripstone Caves ; Caves and Cliffs güncellemesinin bir parçası olarak Dripstone Caves arayışında olan Minecraft oyuncuları, yardım için bu kılavuza bakabilir.

Minecraft’ın Caves and Cliffs güncellemesi ile oyuncular daha derin ve daha çeşitli mağara biyomlarına erişim elde etti. Tüm bunlar, güncellemenin artan dünya derinliği ve yüksekliği nedeniyle mümkün. Minecraft’ın bu ek içeriğine yeni Damlataş Mağaraları ve onların tehlikeli sivri uçlu damlataşları dahildir.

Bu güncellemenin çoğu, Minecraft’taki dünya üzerindeki mağara sistemlerine daha fazla karmaşıklık eklemeye odaklanıyor ve bu Damlataş Mağaraları bunun önemli bir parçası. Ne yazık ki, bu mağaraları bulmak da biraz zor olabilir. Bu Damlataş Mağaralarından birinin izini sürmek isteyen oyuncular için bu kılavuz yardımcı olmak için burada.

Damlataş Mağaraları (Dripstone Caves) Nerede Bulunur?

Bir dünya üstü mağara biyomu olan Damla Taş Mağaraları , damlataş bloklarının yanı sıra sivri damlataş kümeleri ve sütunlarıyla doldurulur. Bu biyomlar Minecraft’ta nadir olarak listelenmese de, bulması biraz zaman alabilir. Damla Taş Mağaraları yeraltında üretilir, bu da oyuncuların mağaraları bulmak için (Mağaralar ve Uçurumlar güncellemelerinden önce yaptıkları gibi) keşfetmek için çok fazla zaman harcamaları gerektiği anlamına gelir.

Ne yazık ki, bir oyuncunun bir Damlataş Mağarasının üzerinde olduğuna dair kolay bir yüzey göstergesi yok. Bunun yerine, gerçek göstergeler, oyuncular Minecraft’ın birçok mağara sisteminden herhangi birini keşfetmeye başladığında ortaya çıkar. Oyuncular, bu yeni mağara biyomunu ne zaman bulduklarını, mevcut damlataş bloklarının miktarından anlayacaklar. Damlataş blokları ve sivri damlataş diğer mağara türlerinde ortaya çıkabilse de, oyuncular bunlardan düzinelerce görünmeye başladığında Damlataş Mağarasında olduklarını anlayacaklar. Mağara tavanındaki sivri damlataşların düşüp oyunculara zarar verebileceğini unutmamak önemlidir, bu nedenle bu biyomu keşfederken dikkatli olunması gerekir.

Damlataş (Dripstone Caves) Mağaralarında Ne Bulunur?

Bir DamlaTaşı Mağarası bulunduğunda, oyuncuların orada toplayabileceği birkaç ilginç şey vardır. Burada bulunabilecek en yaygın blok, açıkça, kırılabilen ve sivri uçlu damlataşını sabitlemek için kullanılabilen damlataş bloğudur. Oyuncular bu blokları bir su kaynağının altına yerleştirebilir ve sivri damlataşların zamanla büyümesini izleyebilir. Bunlar, tabanlarına daha fazla mağara estetiği eklemek isteyen oyuncular için özellikle kullanışlıdır.

Bu blokların yanı sıra, bu biyom aynı zamanda diğer biyomlardan biraz daha fazla bakır cevheri üretir ve bu yeni cevheri arayan herkes için bu biyoma bir gezi önemli hale getirir. Ayrıca Minecraft hayranları tarafından oylanan parlayan kalamar da dahil olmak üzere bir sürü ilginç çeteye ev sahipliği yapıyor. Oyuncular, geleneksel düşmanca çetelerin yanı sıra, Damla Taşı Mağaralarında nadir bulunan Örümcek Jokey ve Tavuk Jokey çetelerine de rastlama şansına sahipler.

 

Daha fazla Minecraft yazıları için : MINECRAFT

 

Minecraft: Saksı Nasıl Yapılır? | Flower Pot