ARK: Survival Evolved – Benzin Nasıl Yapılır?

ARK: Survival Evolved – Benzin Nasıl Yapılır? ; Ark: Survival Evolved’da teknolojik ilerlemeyi söylemek yapmaktan daha kolay ve oyuncuların ekipmanlarına güç sağlamak için eninde sonunda benzine ihtiyaçları olacak.

Ark: Survival Evolved , 2017’deki ilk sürümünden bu yana çok ilerleme kaydetti. Oyunda şimdi 5’incisi yolda olmak üzere 4 genişleme ve yakında çıkacak bir Ark: Survival Evolved animasyon serisi var. Seri devasa boyutlara ulaştı.

Çoğu hayatta kalma oyunu gibi, Ark: Survival Evolved, ilerleme ve büyüme ile ilgili bir oyundur. Oyuncular tarih öncesi bir ortama bırakılır ve Ark onlara fütüristik üsler inşa etmek için gerekli araçları ve görünüşte evcilleştirilemez yaratıkları evcilleştirme teknolojisini verir.

Tarih öncesi yaratıklar ve fütüristik teknoloji arasındaki kontrast, oyunun ticari marka estetiği haline geldi ve Ark: Survival Evolved’in 1 milyondan fazla kopya sattığını düşünürsek, kalıcı bir çekiciliği var. Ancak teknolojik ilerlemenin söylenmesi yapmaktan daha kolay. Oyuncular teknoloji ağacına tırmanmak istiyorlarsa, yakıta ihtiyaçları olacak ve oyunun birçok ekipmanı da benzine ihtiyaç duyuyor.

ARK: Survival Evolved – Benzin Nasıl Yapılır?

ARK: Survival Evolved - Benzin Nasıl Yapılır?
ARK: Survival Evolved – Benzin Nasıl Yapılır?

ARK’da Benzin Nasıl Elde Edilir?

Ark: Survival Evolved, bilimsel doğrulukla hızlı ve gevşek oynuyor. Gerçek hayatta, benzin üretimi, derin yeraltında kalan dinozorların ayrışmasını içerir. Madenciliğin pratik olmaması bir yana, Ark’ın dinozorları hala çok canlı. Ark’ın Benzin elde etme yöntemi biraz daha soyut.

İlk olarak, oyuncuların rafine demirhane veya endüstriyel demirhane gibi bir demirhaneye ihtiyacı vardır. O demirhane için de yakıta ihtiyaçları var. Endüstriyel demirhane benzine ihtiyaç duyar, ancak rafine demirhane saz, ahşap, kıvılcım veya fener jeli kullanabilir. Saz en az etkili yakıt, fener jeli ise en etkili yakıttır.

ARK: Survival Evolved Petrol Nasıl Elde Edilir?

Oyuncular önce standart yağa ihtiyaç duyarlar. Bunu almanın birkaç yolu var. Koyu renkli petrol kayalarından çıkarılabilir, su altında okyanus petrol yamalarının yakınında bulunabilir veya beyaz gökyüzü dağlarındaki petrol birikintileri boyunca bulunabilir. Oyuncular ayrıca trilobitler, sülükler ve basilsaurus gibi düşmanları öldürerek petrole şans verebilirler.

Deri Nasıl Edilir?

Oyuncular daha sonra deri’ye ihtiyaç duyar. Bu daha kolay, balık gibi bariz istisnalar dışında çoğu hayvanın cesetlerini toplarken bulunur. Oyuncular muhtemelen normal şekilde oynarken bolca deri bulacaklardır.

Oyuncular demirhaneye, yakıta, petrole ve deriye sahip olduktan sonra Benzin yapabilirler. Bunu 6 birim yağ ve 5 birim deriyi demirhaneye koyup 30 saniye yakarak yapabilirler. Bu yapıldıktan sonra, oyuncu 5 birim benzin alır.

Her bir yakıt biriminin rafine demir ocağında farklı bir süre boyunca yandığını unutmayın. Tek bir saz birimi yalnızca 7,5 saniye yanarken, tek bir birim odun 30 saniye boyunca yanacaktır, bu tam olarak gereken minimum değerdir. Kıvılcım tozu ve fener jeli sırasıyla 1 dakika ve 4 dakika yanar.

 

Adblock_logo

 

Lüften AD Block’unuzu etkisiz hale getirip sayfayı yenileyiniz. (Please Disable your AD Block and refresh the page)