Stardew Valley: Lingcod Nasıl Yakalanır?

Stardew Valley: Lingcod Nasıl Yakalanır? ;Stardew Valley’deki oyuncular, kendilerini yılın bir zamanında ortaya çıkan bir balık olan Lingcod‘u bulup yakalamalarını gerektiren bir görevde bulabilirler.

Stardew Valley: Lingcod Nasıl Yakalanır?

Stardew Valley’de oyuncuların yakalayabileceği birçok farklı balık var. Pelican Town’s Community Center’daki çeşitli paketler için birçoğu gerekliyken, diğerleri yemek tarifleri ve yan görevler için gereklidir.

Stardew Valley’in ikinci yılında, oyuncular kış aylarında Willy’den postayla bir görev alacaklar. Bu görev, oyuncuların balıkçı için bir lingcod yakalamasını gerektirir. Buna karşılık, oyuncular 550g ve Willy ile bir arkadaşlık kalbi alacaklar.

Lingcod, Stardew Valley’de yılın yalnızca bir mevsiminde ortaya çıkacak özel bir balıktır. Neyse ki oyuncular için bu sezon kış. Oyuncular kışın 13’ünde mektubu alırken, oyuncuların Willy için bu balığı bulup yakalamak için on altı günü olacak.Stardew Valley’deki herhangi bir kış gününde bir lingcod yakalayabilir.

Lingcod Nerede Bulunur?

Gerçek hayatta bir tuzlu su balığı olmasına rağmen, Stardew Valley’deki lingcod bir tatlı su balığıdır. Bu, kışın dağ gölüne ve Pelican Town içinden akan nehirlere yakalanabileceği anlamına gelir.

Lingcod günün herhangi bir saatinde ve her türlü hava koşulunda görünebilir. Bunu akılda tutarak, oyuncular Stardew Valley’deki herhangi bir kış gününde bir lingcod yakalayabilir.

Lingcod elde etmenin iki yolu daha var. Bunun nedeni, lingcod’un Çarşamba günü Krobus’un mağaza stoğunda ve Seyahat Arabası stoğunda rastgele görünebilmesidir. Ancak bu, Demetrius tarafından verilen ve oyuncuların altı gün içinde on dil kodunu yakalamasını gerektiren diğer lingcod yan görevine dahil edilmeyecek.

Stardew Valley’deki diğer balıklar gibi, oyuncular, onları büyütmek için çiftliklerinde bir balık havuzuna lingcod yerleştirebilirler. 90g taban fiyatla satışları ile 120g taban fiyattan satış yapıyorlar. Yaşlanan lingcod yumurtası bu fiyatı 180g taban fiyatına çıkaracaktır.

Lingcod, diğer balıklar gibi çeşitli tariflerde kullanılabilir. Bu tarifler Maki Roll, Sashimi ve Quality Gübre’dir. Maki Roll ve Sashimi’yi yapmak için oyuncuların hem yemek tariflerine sahip olması hem de çiftlik evinde kilitsiz yemek pişirebilmesi gerekir.

Stardew Valley’in 1.5 güncellemesi için eklenen ekstra paketlere rağmen, lingcod gerektiren hiçbir paket yoktur. Özel olarak lingcod gerektiren tek şey, Willy’den gelen posta arayışı ve Demetrius’un altı günlük sınırlı talebi. Bununla birlikte, her balığı yakalamak isteyen oyuncuların da bir lingcod bulması gerekecektir.