Among Us Benzeri En İyi 12 Oyun 2021

Among Us Benzeri En İyi 12 Oyun 2021 ; Fall Guys’ın çılgın başarısından sonra, başka bir oyun kasabanın konuşması haline geldi. Evet, Fall Guys’ı geride bırakan ve son çeyrekte en çok izlenen oyun haline gelen Among Us’tan bahsediyoruz. Hepsi bu degil. Sensor Tower’a göre Among Us , hem Play Store‘da hem de App Store‘da en çok indirilen oyunlar arasında bir numaraya yükseldi. Yani Among Us oynamaktan keyif aldıysanız ve bu türden daha fazla oyun arıyorsanız, o zaman doğru yere geldiniz. Burada, Among Us gibi benzer bir sosyal çıkarım temasına sahip en iyi 12 oyunu derledik. Öyleyse hiç gecikmeden devam edelim ve Among Us en iyi alternatifleri bulalım.

Among Us Benzeri En İyi 12 Oyun 2021

Among Us Benzeri En İyi 12 Oyun 2021
Among Us Benzeri En İyi 12 Oyun 2021

Among Us en iyi alternatifleri

1. Deceit

Biraz farklı bir oynanışa sahip olmasına rağmen Deceit’i zirveye koymamın nedeni, temasının – güven ve aldatma – Among Us’ın sosyal çıkarım yaklaşımına çok benzer olmasıdır. Tıpkı Among Us’ta olduğu gibi, Deceit’te masum oyuncular bulmak, güven inşa etmek ve yine de hayatta kalmakla görevlendirildiniz.

Among Us en iyi alternatifleri : Deceit
Among Us en iyi alternatifleri : Deceit

Deceit aynı zamanda çok oyunculu bir oyundur ve birinci şahıs nişancı oyununa sahiptir, ancak Among Us’ta olduğu gibi yerel bir oyun seçeneği yoktur. Burada, diğer bilinmeyen beş oyuncuyla birlikte pis bir akıl hastanesinde uyanıyorsunuz. Tüm oyunculardan 2 oyuncuya ölümcül bir virüs bulaşmış durumda ve masum oyuncuları sabote edip öldürmek istiyorlar.

Öte yandan, diğer oyuncularla yalnızca içgüdünüze dayalı olarak bir ittifak kurmalısınız. Dikkatli olun, arkadaşınız enfekte oyuncu olabilir ve ölebilirsin. Sonuç olarak, Deceit hem ihanetin, şüphenin hem de güvenin sizi ayak parmaklarınızın üzerinde tuttuğu hızlı ve aksiyon dolu bir FPS oyunudur. PC’de Among Us gibi bir oyun arıyorsanız Deceit size en iyi oyun deneyimini sunuyor diyebilirim.

Artıları

En iyi güven ve aldatma oyunu
Bir takımdaki toplam 6 oyuncu
Hızlı ve aksiyon dolu

Eksileri

PC ile sınırlıdır
İndir: Steam İndir (Ücretsiz)


2. Project Winter

Project Winter, aramızda ihanet, güven ve hayatta kalma üzerine kurulu bir başka oyun. Among Us’daki gibi mürettebat arkadaşlarına belirli görevleri tamamlamaları için teklif ediyor, burada gücünüzü güçlendirmek için kaynakları toplamanız, yapıları onarmanız ve bir dizi görevi tamamlamanız gerekiyor.

Among Us en iyi alternatifleri :Project Winter
Among Us en iyi alternatifleri :Project Winter

Ancak, grubunuza sızan ve grubunuzu sabote etmek için güveninizi kazanabilecek hainler olduğunu unutmayın. Hainler takım arkadaşlarınız hakkında yalanlar yayabilir ve hayatta kalanları birbirlerine karşı kışkırtabilir. Temel olarak, tema açısından, Project Winter, Among Us için sağlam bir alternatif gibi görünüyor.

Bunun dışında, yalnızca yazılı sohbet seçeneği aldığınız Aong Us’ın aksine, burada yakın konum desteği olan sesli sohbet ile iletişim kurabilirsiniz. Bahsetmiyorum bile, Project Winter 8 kişilik çok oyunculu bir oyundur, bu yüzden bu harika. Özetlemek gerekirse, Among Us gibi sosyal aldatma ve hayatta kalma içeren bir oyun oynamak istiyorsanız, Project Winter uygun bir seçimdir.

Artıları

Savun, hayatta kal ve haini bul
Yakınlık destekli sesli sohbet
8 kişilik çok oyunculu oyun
Mükemmel görseller

Eksileri

Oyuncu tabanı Aramızdan nispeten daha küçük
İndir: Steam İndir (19, 99 $)


3. Town of Salem

Town of Salem, Android, iOS, macOS ve Windows’ta Among Us en iyi alternatiflerden biridir. Oyun aynı zamanda 8 milyondan fazla kullanıcıya sahip bir oyuncu tabanına sahip en eski sosyal çıkarım strateji oyunlarından biridir. Among Us gibi çok oyunculu bir oyunda 4 ila 10 kişiyle oynamanıza izin verirken, Town of Salem, oyunu daha da çekici hale getiren maksimum 15 oyuncu sunuyor.

Town of Salem ile ilgili görsel sonucu

Among Us gibi uzun bir karakter listesi bulunmuyor ve roller rastgele atanmışken, Town of Salem 33 farklı karakter arasından favori rolünüzü seçmenize izin veriyor. Oyun vizyonu ve kapsamı açısından çok daha büyük olduğu için, güven ve ihanet oyunundan gerçekten keyif alıyorsunuz. Tıpkı Among Us’ta olduğu gibi, burada da Kasaba üyesi (iyi adam), Mafya, Seri Katil, Kundakçı veya Nötr olabilirsiniz.

Bir kasaba üyesi olarak, şehrinizdeki diğer iyi adamları korumanız gerekir, ancak bir oyuncunun arkasındaki gizli rolü bilmiyorsunuz. Oyuncular sonunda bir mafya ya da seri katil olabilir ve sizi öldürebilir. Basitçe söylemek gerekirse, Town of Salem, Among Us’ın daha büyük bir versiyonudur ve bu sosyal çıkarım oyununu seveceğinize eminim.

Artıları

Rolünüzü seçin
33 karakterden fazla
Güven ve ihanet
Büyük topluluk

Eksileri

Oyun içi denetim daha iyi olabilirdi

İndir: Web, Google Play Store İndir, App Store İndir(Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar sunar), Steam İndir(4,99 $)


4. Betrayal.io

Among Us gibi herhangi bir platformda oynanabilecek bir oyun arıyorsanız Betrayal.io ihtiyacınız olan şey. Oyun web tarayıcısında mevcuttur ve hem masaüstünde hem de akıllı telefonlarda oynanabilir. Web dışında, yeni yayınlanan bir Android uygulaması da var. Geliştiriciye göre iOS için uygulama yakında piyasaya sürülecek.

Best Games Like Among Us You Can Play

Şimdi oyun hakkında konuşursak Betrayal.io, Among Us ile aynı kavramı temel alır, ancak oynamak çok daha zordur. Burada bir takımda birlikte oynayabilir ve ihaneti bulabilir ya da bir hain olabilir ve kendi takım arkadaşlarınızı kandırabilirsiniz. Tamamlamanız gereken görevler var ve Amogn Us’a benzer şekilde, düşmanlarınızı oylamak için bir toplantı düzenleyebilirsiniz. Sonuç olarak, Betrayal.io’nun harika bir yeni sosyal çıkarım oyunu ve aynı zamanda kolayca erişilebilen Among Us’a layık bir alternatif olduğunu söyleyebilirim.

Artıları

Web’de oyna
Serbestçe
Çevrimiçi çok oyunculu desteği destekler
Arkadaşlarla parti odasını destekler

Eksileri

Alfa aşamasında olduğu gibi biraz hatalı

İndir: Web(Ücretsiz), Google Play Store İndir (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar sunar)


5. Werewolf Online

Werewolf Online, Among Us gibi yalnızca bir hayatta kalma-hain oyunu değildir, ancak burada çeşitli oyun öğelerini deneyimleyeceksiniz. Oyun, kaynakları toplamanıza ve köyünüzü kötü güçlerden korumanıza izin verir. Ama bir sorun var. Kendi köyünüzde ekibinizi ve köyü yok etmeyi planlayan yalancılar var.

Werewolf Online ile ilgili görsel sonucu

Şüphe ve aldatmacanın ortasında, saflarınız arasında yalancı bulmalı ve köyünüzü kurtarmalısınız. Çok oyunculu bir oyunda 16 oyuncuya kadar sahip olabilirsiniz ki bu harika. Bunun dışında, tek bir oyunda birden fazla köy ve takım var.

Tüm hainleri atan son takım, raundu kazanır. Basitçe söylemek gerekirse, hayatta kalma, ölüm maçı ve son olarak aldatmanın tadına varmak istiyorsanız, Werewolf Online, Android ve iOS’ta Aramızdaki en iyi alternatifler arasındadır.

Artıları

Kaynakları toplayın ve köyünüzü savunun
16 oyunculu oyun
Hayatta kalma ve aldatma
İyi grafikler

Eksileri

Reklam yüklü

İndir: Google Play Store İndir,App Store İndir (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar sunar)


6. Secret Neighbor

Secret Neighbor, Xbox konsolunda bulunan Among Us  gibi birkaç oyun arasındadır. Birçok oyuncu Xbox ve PS4’te Among us bağlantı noktaları istiyor, ancak benzersiz oynanışı nedeniyle, geliştiriciler bu tür oyunları oyun konsollarına getirmekten şimdiye kadar kaçındı. Bununla birlikte, Xbox’ta Among Us oyununa çok benzer bir şey oynamak istiyorsanız, Secret Neighbor sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır.

Secret Neighbor ile ilgili görsel sonucu

Oyun, komşunun evine gizlice giren altı karakteri izliyor, ancak altı oyuncudan birinin kılık değiştirmiş komşu olduğunu görüyor. Ekibin geri kalanına karışır ve onların güvenini kazanır. Oyun ilerledikçe, komşu diğer oyuncuları tuzağa düşürmeli ve onları kilitli bodrum kapısından uzaklaştırmalıdır.

Üyeler ortadan kaybolmaya başladıkça oyun gerçekten heyecan verici hale geliyor ve ardından diğer takım arkadaşları arasında kaos ortaya çıkıyor. Ve sonra grup içindeki haini bulmak için soruşturma başlatılır. Secret Neighbor, olağanüstü oynanışıyla büyük bir izleyici kitlesi topladı ve Among Us gibi aldatma oyunları oynamayı seviyorsanız, ona bir şans vermelisiniz.

Artıları

Xbox için en iyi sosyal çıkarım oyunu
Gizli rol
Güzel hikaye
Mükemmel grafik kalitesi

Eksileri

Yeni varlık yok
İndir:Steam (19.99 $), Microsoft Store İndir (19.99 $)


7. Hidden in Plain Sight

Hidden in Plain Sight, Among Us ile çok benzer olan ancak yalnızca yerel bir çok oyunculu kurulumda oynanabilen en iyi parti oyunlarından biridir. Oyun sadece 2 veya 4 kişilik bir grupta oynanabilir. Oyunun oynanışına gelince, dikkatinizi kendinize çekmeden görevleri tamamlamanız gerekiyor. Burada, bir AI karakter kalabalığına karışmalı ve görevleri tamamlamalısınız. Bununla birlikte, diğer oyuncular tarafından görülmeden kalabalığın içindeki üyeleri ortadan kaldırmanız gerekir.

6. Hidden in Plain Sight

Ölüm Yarışı ve Eliminasyon gibi çelişkili bir konuma getirildiğiniz ve dikkat çekmekten kendinizi kurtarmanız gereken başka oyun modları da var. Özetlemek gerekirse, masaüstünüzde Among Us gibi başka bir oyun oynamak istiyorsanız, Plain in Plain Sight’ta olması şiddetle tavsiye edilir.

Artıları

Çevrimdışı oynanabilir
Ölüm Yarışı ve Eleme modları
En iyi parti oyunlarından biri
Oynaması kolay

Eksileri

Tek oyunculu mod yok
Oyun kumandası gerektirir

İndir: Steam(5,99 $)


8. Werewolves Within

Werewolves Within, Among Us’ta olduğu gibi bir sosyal çıkarım VR oyunudur ve PS4’te de mevcuttur. Oyun topluluğundan olumlu bir yanıt almadı, ancak son zamanlarda pek çoğu benzersiz oynanışı için Werewolves Within’e geri dönüyor. 5 ila 8 oyuncudan oluşan bir takımda oynayabilirsiniz ve herkese gizli bir rol atanır.

Werewolves Within ile ilgili görsel sonucu

Oyun oldukça hızlı tempolu ve sizi hem iyi bir adam hem de bir hain olmanın karışımına atıyor. Oyun, kurt adamların ortalığı kasıp kavuran bir ortaçağ köyü olan Gallowston’da geçiyor. Kasaba halkını kurtarmak için takım arkadaşlarınızla birlikte orta çağa taşınacaksınız.

Bir oyunda masum insanları kurtarmaya çalışan bir köylü olabiliyorsunuz, diğer yandan ise bir dönüşe dönüşebiliyorsunuz. İşin püf noktası, o gizli kurt adamı bulmak ve oyunu kazanmak için oyuncuyu ortadan kaldırmaktır. Basitçe söylemek gerekirse, Werewolves Within, Among Us olduğu gibi sağlam bir sosyal çıkarım oyunudur ve PS4’te VR oyunları oynamayı seviyorsanız, bu sizin için uygun bir oyundur.

Artıları

PS4 için Aramızdaki En İyi alternatif
VR oyunu
Bir ortaçağ köyünde geçiyor
Kurt adamı bulun ve köyünüzü kurtarın

Eksileri

Oyuncu tabanı küçük
Uyumluluk: HTC Vive, Oculus Rift, Valve Index, PlayStation VR

İndir: Steam İndir (19, 99 $)


9. Unfortunate Spacemen

Bir uzay gemisine dayanan Among Us’ta olduğu gibi, Unfortunate Spacemen aynı cinayet ve ihanet temasını dünya dışı bir boyutta getiriyor. Ölüm, uzay yaşamının bir parçasıdır ve her uzay adamı kendini ölümden kurtarmaya çalışır. Bir oyunda 16 oyuncuya kadar oynayabilir ve uzayda dolaşan canavarlardan kaçmak için zorlu görevleri tamamlayabilirsiniz.

Unfortunate Spacemen ile ilgili görsel sonucu

 

Diğer oyuncuları avlamak için etrafta dolaşabilir, saklanabilir ve hatta kulak misafiri olabilirsiniz. Oyunda Crumerian böcek sürüsüyle savaşmanız gereken Hikaye Modu gibi birçok mod bulunuyor; o zaman çok sayıda düşmanla ve daha fazlasıyla savaştığınız Hayatta Kalma moduna sahipsiniz.

Unfortunate Spacemen’ın en iyi yanı, Among Us’tan farklı olarak, burada diğer oyuncularla sesli sohbet edebilirsiniz ki bu harika. Arka planda Discord kullanmanıza gerek yok. Yani tek söyleyeceğim, Aramızdaki gibi uzayda geçen başka bir oyun istiyorsanız, Unfortunate Spacemen sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır.

 

Artıları

Bir uzay gemisine dayanıyor
Cinayet ve ihanet teması
Çoklu oyun modları
Sesli sohbet desteği

Eksileri

Oyun yavaş ilerliyor.

İndir: Steam İndir (Ücretsiz)


10. Enemy on Board

Enemy on Board, Among Us gibi oyunlara oldukça benzeyen başka bir çevrimiçi çok oyunculu oyundur. 6’sının mürettebat üyesi olacağı ve 2’sinin Alien sahtekarlığı olarak seçileceği 8 oyuncudan oluşan bir takıma sahip olabilirsiniz. Ve burada da ekip üyeleri, raundu kazanmak için sahtekarları bulmalı ve onları öldürmelidir.

Bununla birlikte, Alien sahtekarları mürettebat üyeleriyle kolayca karışır ve bu da onları avlamayı zorlaştırır. Mürettebat üyeleri arasındaki iletişimi durdurmak için uzay gemisinin jeneratörleri yok edildiğinde işler daha da kötüleşir.

Enemy on Board ile ilgili görsel sonucu

Ve işte o zaman mürettebat üyeleri birbirlerine karşı şüphelenmeye başlar – tüm bu arada iletişimi canlı tutmak için jeneratörleri onarırken. Hem görsel hem de oynanış açısından Enemy on Board’un Among Us’a mükemmel bir alternatif olduğunu söyleyebilirim ve kesinlikle denemelisiniz.

Artıları

8 oyunculu takım
Sahtekârları bul ve onları öldür
İletişimi canlı tutun
İyi görsel kalite

Eksileri

Sesli sohbet hatalıdır.

İndir: Steam (Ücretsiz)


11. Triple Agent

Yani Among Us’taki aldatıcı taktikleri seviyorsun? Benzer bir deneyim yaşamak için Triple Agent’ı Android veya iOS cihazınızda oynayabilirsiniz. Oyun blöf, gizli kimlikler, ihanet ve sosyal çıkarımlarla dolu. Bu oyunun en iyi yanı, yalnızca bir cihazda oynanabilmesi ve 9 oyuncuya kadar olabilmesidir. Her oyun oturumu, oyunculara gizli roller atandığı 10 dakika uzunluğundadır.

Triple Agent ile ilgili görsel sonucu

Bunlardan biri, Hizmet aracısı veya Virüs çift aracı olabilir. Seçiminizi girerken, oyuncular arasında şüphe uyandırmanız ve kimliğinizi gizlemek için şüpheli bilgileri ortaya çıkarmanız gerekir. Oyunun sonunda her oyuncu oy kullanır ve haini bulur. Oyun Aramızda kadar heyecan verici olmasa da, aldatma ve kesinti unsurlarını beraberinde getiriyor. Diyorum ki, devam et ve bir dene.

Artıları

Gizli kimlik teması ve aldatma
Tek bir cihazda oynayın
Yüksek kaliteli görseller

Eksileri

Çevrimiçi mod yok

İndir:Google Play Store İndir / App Store İndir (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar sunar)


12. Undercover ^^

Undercover, Among Us’taki gizli kimlik unsurunu daha basit bir şekilde getiren bu listedeki son oyunumuzdur. Yerel bir çok oyunculu oyunu oynamak için sadece bir akıllı telefona ve 3 veya daha fazla kişiye ihtiyacınız var. Temel olarak, herkesi eğlenceli bir sosyal çıkarım oyununa dahil etmek istiyorsanız, Undercover harika bir seçimdir. Oyun, diğer oyuncuların kimliklerini olabildiğince çabuk bulmak ve onlar size ulaşmadan onları ortadan kaldırmakla ilgilidir.

Undercover ^^ game ile ilgili görsel sonucu

Her oyuncuya sivil, gizli veya Bay White olabileceğiniz bir rol verilir. Görevleri tamamlamalısınız ve bu sırada diğer kullanıcılara olası hain hakkında bir ipucu vermelisiniz. Grup Bay White’ın kim olduğu konusunda küçüldükçe oyun gerçekten ilginçleşiyor. Basit bir aldatma oyunu oynamak istiyorsanız, Undercover iyi bir seçimdir.

Artıları

Manipüle edin ve aldatın
Rol atanmış oyun
Arkadaşlarınızla ve ailenizle oynayın

Eksileri

3 oyuncu gerektirir
Çok oyunculu mod hatalı görünüyor

İndir:Google Play Store İndir / App Store İndir (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar sunar)

 

Among Us Benzeri En İyi 12 Oyun 2021

İşte bunlar Among Us en iyi alternatifler listesi için seçtiklerimiz. Listeyi incelerken, bir tür olarak sosyal çıkarımın oldukça yeni olduğu ve bu tema üzerine pek fazla oyun geliştirilmediği açık.

Bununla birlikte, Among Us başarının ardından işler şimdi değişiyor gibi görünüyor. Önümüzdeki günlerde konsollar da dahil olmak üzere birden fazla platform için daha fazla hayatta kalan-hain türü oyun göreceğimizi umuyoruz. Her neyse, hepsi bizden. Listeyi yararlı bulduysanız, arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz 🙂

 

Among Us Nasıl Oynanır ? Taktikleri

Among Us En İyi Modlar