Stardew Valley Volkan Zindanı Rehberi

Stardew Valley Volkan Zindanı Rehberi , Stardew Valley Volkan Zindanı Nasıl Yenilir? , Volkan Zindanına Ne Getirmeli?  Yeni düşmanlarla ve merdivensiz, Versiyon 1.5’in Volkan Zindanı Stardew Valley’in şimdiye kadarki en zorudur, bu yüzden oyuncuların önceden plan yapmaları gerekecek.Detaylar yazımızda…

Volkan Zindanı , Stardew Valley‘in PC oyuncularına sunulan son Sürüm 1.5 güncellemesinin bir parçasıdır. Stardew Valley’in şimdiye kadarki en zor zindanlarından biridir ve geçmek için özel taktikler gerektirir. Oyuncuların Volkan Zindanı‘nın dibine nasıl ulaşabileceği aşağıda açıklanmıştır.

Stardew Valley, Volkan Zindanı ile birlikte kısa süre önce Ginger Adası ve Sahil Çiftliği düzeni gibi bir sürü yeni oyun sonu içeriği tanıttı.

Willy’nin teknesini tamir ederek Ginger Adasının kilidini açtıktan sonra Volkan Zindanı adanın kuzey tarafında bulunabilir. Stardew Valley’nin diğer zindanlarının aksine, bu sadece 10 seviyeye sahip ve bunlardan 8’i rastgele. Zindanı tamamladıktan sonra, oyuncular Volkan Zindanı lobisinin sağ alt köşesindeki kapıya erişecekler.

Stardew Valley Volkan Zindanı Rehberi

Volkan Zindanına Ne Getirmeli?

Stardew Valley‘in 1.5 güncellemesiyle tanıtılan canavarlar zordur ve çoğu 215 ila 400 sağlık düzeyine sahiptir.

Silahlar söz konusu olduğunda oyuncular, Sonsuzluk silahları veya Galaksi Çekiç veya Kılıç gibi ideal olarak daha yüksek olmak üzere en az 60 hasar veren bir veya ikisine erişimlerinin olduğundan emin olmak isteyeceklerdir. Bazı canavarlar lavdan ateş atar, böylece oyuncular bir Sapan getirmek isteyebilir, ancak bu gerekli değildir.

Aynı şekilde, büyük miktarda sağlığı geri kazandıracak yeterli miktarda gıda maddesi getirmek de önemlidir. Pelican Town‘daki Madenlerin aksine Volkan Zindanı‘nın her seviyede merdivenleri veya anlık çıkışları yoktur. Sadece 10 seviye derinliğinde olmasına rağmen, buna göre plan yapın.

Hızı ve savunmayı artıran büyük bir yığın (15+) güçlü, evde pişirilmiş bir tarif getirmeniz önerilir.

İkincisi, bir Sulama Kovası getirmek gerekir. Lavları soğutmak ve Volkan Zindanının birinci katına girmek için yapılması gereken yollar oluşturmak için Sulama Kapları kullanılabilir. Yolculuk için en azından bir Çelik Sulama Kabı tavsiye edilir, ancak oyuncular daha geniş rıhtımlar oluşturmak için daha yüksek bir seviye olanı isteyebilirler. İridyum Can, bu görev için en iyisidir. Aksi takdirde, oyuncunun cevher damarlarını ve kayaları çıkarmak için yalnızca güçlü bir Kazmaya ihtiyacı olacaktır.

Stardew Valley Volkan Zindanı
Stardew Valley Volkan Zindanı

Stardew Valley Volkan Zindanı’nın Bulmacaları

Volkan Zindanı‘nda bazı katlar, oyuncunun zindanın girişindekine benzer şekilde, kapıları açmak için anahtarlara basmasını gerektirir. Bununla birlikte, kapılar dahil 5. ve 10. seviyeler haricinde her seviye rastgele belirlenir. Ancak her kapıda, düğmelere basılıp basılmadığını gösteren küçük kırmızı veya yeşil noktalar olacaktır. Tüm noktalar yeşil olduğunda, oyuncu bir sonraki seviyeye geçebilir.

Stardew Valley Volkan Zindanının 5. ve 10. seviyeleri

Volkan Zindanı‘nın 5. seviyesinde, oyuncu papağana bir çıkış kısayolu için 5 Altın Ceviz verebilir. Ayrıca bu katta, Cinder Palyaço Ayakkabısı gibi bir dizi faydalı eşyaya sahip bir dükkan var. Bunlar savunma ve bağışıklık için yüksek bir güçlendirme sunar ancak 100 Cinder Shards’a mal olur. Bu dükkandan bazı tarifler de satın alınabilir. Devam etmeden önce Sulama Kutusunu da buraya doldurduğunuzdan emin olun.

Girişe bir çıkışa ek olarak, 10. seviye, oyuncuların aynı bölgede kazanılan Prizmatik Parça gibi çeşitli mücevherlerle silahlarını geliştirebilecekleri bir demirhane içerir. Bununla birlikte, Cinder Shards şeklinde ödeme alır. Burada oyuncular ayrıca Laval Yılan Balığı gibi özel balıklar elde etmek için magma alanında balık tutabilirler. Oyuncular, lobideki kapılı kapıdan geçerek demirhaneyi yeniden ziyaret edebilirler.