Stardew Valley: Geri Dönüşüm Makinesi Nasıl Kullanılır?

Stardew Valley: Geri Dönüşüm Makinesi Nasıl Kullanılır? , Stardew Valley Geri Dönüşüm Makinası Nasıl Kullanılır? Oyunun geri dönüşüm makinesinden yararlanmak ve avantajlarını anlamak isteyen Stardew Valley oyuncuları bu yazımıza başvurabilir.

Stardew Valley’de balık tutmak, ekinlerin veya yiyecek aramanın fazla altın getirmediği zamanlarda oyuncuları karlı günlere götürebilir. Oyuncuların balık tutabileceği bir sürü farklı alan var ve her biri hava durumuna, günün saatine ve yılın zamanına göre bazı benzersiz türlere sahip. Ancak bu aktivite her zaman verimli değildir ve oyuncular yakında Stardew Valley’deki çöpleri avlayabileceklerini anlayacaklardır.

Ancak bu çöp sadece bir atık değildir. Oyuncular Stardew Valley’de avladıkları eşyaları Geri Dönüşüm Makinesi ile çok daha kullanışlı eşyalara dönüştürebiliyorlar. İşte oyuncuların bu eşya ve neler yapabileceği hakkında bilmesi gereken her şey.

Stardew Valley: Geri Dönüşüm Makinesi Nasıl Kullanılır?

Stardew Valley: Geri Dönüşüm Makinesi Nasıl Kullanılır?
Stardew Valley: Geri Dönüşüm Makinesi Nasıl Kullanılır?

Diğer öğelerde olduğu gibi, oyuncuların bir Geri Dönüşüm Makinesi almanın yollarını kazanmaları gerekir. Bu öğe üretilebilir, ancak tarif yalnızca bir oyuncu Stardew Valley‘de Balık Tutma seviyesi 4’e ulaştıktan sonra kullanılabilir hale gelir. Bu seviyeye ulaşmak, oyuncuların oldukça fazla balık tutması, Yengeç Çömleği toplaması veya Balık Havuzlarından eşya toplaması sonrasında gelir. Tarif 25 ahşap, 25 taş ve 1 Demir Çubuk gerektirir. İlk iki öğenin gelmesi nispeten kolaydır, ancak bir Demir Çubuk, oyuncuların 5 Demir Cevheri ve tek bir parça kömür toplamasını ve bunları bir Fırında birleştirmesini gerektirir.

Oyuncular, Geri Dönüşüm Makineleri üretmenin yanı sıra, Stardew Valley’s Community Center’daki Field Research Bundle’ı tamamlayarak kendilerine bir tane kazanabilirler. Bu paket Bülten Tahtasındadır ve tamamlamak için bir Mor Mantar, bir Nautilus Kabuğu, bir Chub ve bir Frozen Geode gerektirir.

Nasıl Kullanılır?

Yerleştirildikten sonra, Geri Dönüşüm Makineleri, uygun bir öğeyi etkinleştirerek ve makineye sağ tıklayarak etkinleştirilebilir. Stardew Valley’de bir Geri Dönüşüm Makinesinin oyuncular için dönüştürebileceği beş çöp öğesi vardır:

Çöp : (1-3) Taş, (1-3) Kömür veya (1-3) Demir Cevheri
Driftwood : (1-3) Odun veya (1-3) Kömür
Islak Gazete : (3) Meşale veya (1) Bez
Kırık CD : (1) Rafine Kuvars
Kırık Camlar : (1) Rafine Kuvars

Çöpün Taşa (%49), ardından Kömüre (%31) ve son olarak Demir Cevherine (%21) dönüştürülme şansı en yüksektir. Driftwood’un Odun’a (%75) dönüştürülme şansı Kömür’e (%25) göre daha yüksektir. Son olarak, Soggy Gazetesi’nin Kumaş (%10) yerine Torçlara (%90) dönüştürülme olasılığı çok daha yüksektir. Geri Dönüşüm Makinesi, çöpleri dönüştürmek için oyun içi bir saat sürer ve ne yazık ki Joja Cola veya Rotten Plants’i geri dönüştüremez.