Stardew Valley: Trüf Yağı Nasıl Yapılır?

Stardew Valley: Trüf Yağı Nasıl Yapılır? ;Trüf yağı, oyuncuların bir veya iki domuz ve bir yağ yapıcıya sahip olması koşuluyla, Stardew Valley’de yapılabilecek oldukça kazançlı bir zanaatkar ürünüdür.

Stardew Valley: Trüf Yağı Nasıl Yapılır?

Stardew Valley, oyuncuların yaratması ve kâr elde etmesi için iyi olan birçok zanaatkara sahiptir. En karlı mallardan biri de trüf yağıdır. Sadece bu da değil, aynı zamanda toplum merkezindeki paketlerden birinde de kullanılabilir. Bunu akılda tutarak, Stardew Vadisi’nde trüf yağı yapmak için nasıl gidileceğini burada bulabilirsiniz.

Herhangi bir trüf yağı yapılmadan önce, oyuncuların ilk olarak yer mantarına ihtiyacı olacaktır.

Ancak oyuncular yer mantarı almadan önce domuzlara ihtiyaç duyacaklar. Yine de domuzları barındırmak için, oyuncuların önce lüks bir ahır edinmeleri gerekecek. Bunu yapmak için, oyuncular önce Robin’e gitmek isteyecek ve 350 ağaç, 150 taş ve 6.000 altın için inşa edilmiş standart bir ahıra sahip olacaklar.

Robin ahırı inşa etmeyi bitirdiğinde, iki kez yükseltilmesi gerekecektir. Ahırdaki ilk yükseltme, büyük ahır, oyunculara 450 odun, 200 taş ve 12.000 altına mal olacak.

Daha sonra büyük ahırdan lüks ahıra yapılan ikinci yükseltme, oyunculara 550 odun, 300 taş ve 25.000 altına mal olacak. Ahır tamamen yükseltildikten sonra, oyuncular 16.000 altın karşılığında Marnie’den bir domuz satın alabilirler.

 

Benzer Yazılar : Stardew Valley: Akçaağaç Şurubu Nasıl Yapılır?

 

Trüf Mantarı Elde Etmek

Bir domuz satın alındıktan sonra, yetişkinliğe erişmesi 10 gün sürecektir. Sadece yetişkin domuzlar yer mantarı bulabilir.

Bir domuz olgunluğa ulaştığında, İlkbahar, Yaz veya Sonbaharda yağmur yağmadığı bir günde dışarıda bırakın ve o gün beslenmiş olması koşuluyla yer mantarı yemeye devam etsin.

Domuzun şefkati ne kadar fazlaysa, birden fazla yer mantarı bulma şansı o kadar artar. Bir yer mantarı kazıldıktan sonra, oyuncuların onu diğer herhangi bir öğe gibi alması gerekir.

Trüf mantarının kendisi de Topluluk Merkezindeki Şef Paketi’nde kullanılabilir. Trüf mantarının kalitesine bağlı olarak 625 ila 1.250 altına da satılabiliyor.

Stardew Valley: Trüf Yağı Nasıl Yapılır?

Yağ Yapıcı Yapmak

Oyuncular, Çiftçilik Seviyesi 8‘e ulaştıklarında, Yağ Üreticisi için üretim tarifini öğrenecekler. Bunu yapmak için oyuncuların 50 balçık, 20 sert ağaç ve 1 külçe altın ihtiyacı olacak. Slime, madenlerdeki balçıklardan veya bir balçık kulübesinden elde edilebilir. Sert ağaç, maun ağaçlarının, bakır balta (veya daha yüksek) ile büyük kütüklerin ve çelik balta (veya daha yüksek) büyük kütüklerin kesilmesinden elde edilebilir. Oyuncunun oduncu mesleği varsa, normal ağaçların da parke bırakma şansı vardır. Bir külçe altın, bir fırında altın cevherinin eritilmesinden yapılır.

Oyuncular yağ yapıcıyı yaptıktan sonra, standart yağ yapmak için mısır, ayçiçeği çekirdeği veya ayçiçeği koyabilirler. Trüf mantarı koymak 6 saat içinde trüf yağı yapacaktır. Trüf yağı, zanaatkarlık mesleği ile 1.065 altın veya 1.491 altın karşılığında satılıyor. Oyuncular botanikçilik mesleğine sahipse, ancak zanaatkar mesleği yoksa, daha önce de belirtildiği gibi 1.250 altına satacak iridyum kalitesinde trüf mantarı elde edebilirler ki bu, trüf yağı zanaatkarlık mesleği olmadan satılacağından daha fazladır.