Stardew Valley En İyi 10 Balık (Nasıl Yakalanır?)

Stardew Valley En İyi 10 Balık (Nasıl Yakalanır?) , Stardew Valley En İyi Balıklar , Stardew Valley balık Yerleri ; Stardew Valley’de balık tutmak sabır ister ama genellikle karşılığını verir. Bu, özellikle bu harika balıkları yakalamayı başardığınızda geçerlidir.

Balık tutmak çok zorlayıcı olabilir ama gerçekten ödüllendirici olabilir. Ama sadece hangi balıkları yakalamanın en iyi olduğunu ve onları nasıl tutacağınızı biliyorsanız.

Stardew Valleyin bu kadar harika olmasının ana nedenlerinden biri, oyuncunun barışçıl küçük çiftçilik oyununda yapabileceği şeylerin sayısıdır. Oyuncular arasında favori balık tutmaktır. Bu sadece bir meydan okuma olduğu için değil, aynı zamanda sizi Stardew Valley’in her köşesine ve aşağısına getiren yıl boyu süren macerasından dolayıdır. Bu ve bu zor balıklardan bazılarından kazanabileceğiniz büyük para.

O kadar çok balık var ki hepsini, özellikle de efsaneleri yakalamak gerçekten zor oluyor. Bununla birlikte, bu balıkların bazıları 2000 gr’a kadar değere sahiptir ve nerede olduklarını ve onları nasıl yakalayacağınızı bilmeniz koşuluyla harika bir eğlence kaynağı olduğu kadar gerçekten de harika bir gelir kaynağı olabilir.

1-Efsanevi Balık

Stardew Valley En İyi 10 Balık
Stardew Valley En İyi 10 Balık

Adıyla yaşayan Efsane, yakalanması son derece zor olmasıyla ünlüdür. Gülünç bir hızla etrafta uçar ve sadece ilkbaharda yağmur yağdığında bulunabilir.

Buna rağmen Legend balığı, standart olarak 5000g ve altın yıldız balığı olarak 7500g gibi dudak uçuklatan bir değere sahiptir ve tüm bu çabaya değer. Ayrıca gösteriş için oldukça iyi bir balıktır. Efsaneyi nerede bulabileceğinize gelince, oyuncu hattını orada yüzen kütüğün yanına atarsa, Dağ Gölü’nde görülür. Bu çok zor, iyi şanslar!

2-Kızıl Balığı (Crimsonfish)

Stardew Valley En İyi 10 Balık
Stardew Valley En İyi 10 Balık

Crimsonfish, oyundaki en pahalı balıklardan biridir, standart olarak 1500g ve altın derece olduğunda 2250g’dir. Ancak, bu sadece yakalamanın ne kadar zor olduğunu gösterir.

Sadece küçük bir balık değil, aynı zamanda sadece sahilden Deep Pier’de bulunabilir. Bu iskele, oyuncu doğudaki tahta kaldırıma çıkarsa bulunabilir. Sadece yaz aylarında bulunabilir ama zaman ve havanın önemi yok, sadece oyuncuların balık tutma becerileri.

3-Buzul Balığı (Glacierfish)

Stardew Valley En İyi 10 Balık
Stardew Valley En İyi 10 Balık

Buzul Balığını yalnızca Kışın bulmak gerçekten mantıklı ama neyse ki her zaman ve hava koşulunda bulunabilir. Konum olarak, balıkçılar ormandaki Arrowhead Adası’nın hemen güneyinde Glacierfish’i yakalayabilirler. Genellikle oldukça derin sularda bulunur, bu yüzden mükemmel yeri arayın.

Mutant Carp’a benzer şekilde, Arrowhead Island’a ulaşmak oyunda biraz sonra gelen bir çabadır, ancak bu balığın 1000g değerinde olması, uzun vadede buna oldukça değer katar.

4-Mutant Sazan (Mutant Carp)

Stardew Valley En İyi 10 Balık
Stardew Valley En İyi 10 Balık

Bu efsanevi Mutant Sazan sadece lağımda bulunabilir, yani bu kullanılabilir hale gelmeden önce oyuncunun oyunun oldukça derinlerine inmesi gerekir. Ancak mevsim, zaman veya hava durumu önemli olmadığı için bu balıkçı, boş zamanlarını bulabilir ve bu nadir ama değerli sazan için balık tutabilir.

Standartta 1000g ve altında 1500g değerinde olan Mutant Carp, çizginin ne kadar aşağısında olursa olsun, aramaya değer.

5-Fener Balığı (Angler)

Stardew Valley En İyi 10 Balık

Efsane balıkları dahil etmemek yanlış olur. Sadece onları elde etmek çok zor değil, aynı zamanda çok paraya değer! Angler’ın kendisi standart olarak devasa bir 900g değerindedir ve eğer oyuncu altın bir Angler alacak kadar şanslıysa, o zaman inanılmaz bir 1350g değerindedir!

Güzel olan, bu balığın sonbaharda her zaman ve her hava koşulunda mevcut olmasıdır. Konum olarak, oyuncu bu balığı JojaMart’ın Kuzey Gölü’ndeki Ahşap Plank Köprüsü’nün yanında bulabilir. İyi şanslar!

6-Lav Yılan Balığı (Lava Eel)

Stardew Valley En İyi 10 Balık

Lav yılan balığı, oyuncu onu nerede bulabileceklerini merak ettiğinde oldukça tahmin edilebilir. Ancak bu, özellikle madenin 100. seviyesindeyken ele geçirilmesini kolaylaştırmıyor! Lav Yılanbalığı madende çok uzakta olduğu için, oyuncunun o alanda biraz taşlama yapması gerekiyor, bu uzun zaman alıyor, ama aynı zamanda balık avında da 7. seviyeye ulaşmaları gerekiyor!

Standart bir fiyata 700 gr değerinde olduğu için buna kesinlikle değer ama bu, bu nadir balığı yakalamanın çok uzun sürdüğü gerçeğinden sapmaz!

7-Ürkütücü Balık (Spook Fish)

Stardew Valley En İyi 10 Balık

Bazen en iyi balıklar en değerli olanlar değil, en havalı ve yakalanması veya bulunması en zor olanlardır. Hayalet Balığı, oyuncu kış aylarında Gece Pazarı’nda 15. günden 17. güne kadar denizaltı yolculuğuna çıktığında kullanılabilir, bu da balık kaçırılırsa oldukça uzun bir bekleyiş haline gelir.

Bununla birlikte, Spook Fish, oyuncu batıya doğru balık tutarken, en soldaki iskeleden plajın güneybatı köşesinde Magic-Bait kullanılarak bulunabilir. Biraz karmaşık ama onu harika bir balık yapan da bu.

8-Buz Pip (Ice Pip)

Stardew Valley En İyi 10 Balık

Bu Ice Pip’i başlangıçta ele geçirmek oldukça zor olabilir. Sadece 60. kattaki madende bulunur ve oyuncunun bir şansı olması için 5. seviyede balık tutması gerekir, o zaman bile yakalaması gerçekten zor bir balıktır. Neyse ki mevsimler ve zamanlamalar önemli değil, bu yüzden iyi bir balıkçı ve madenci, onu yakalayana kadar balık tutabilir!

Zor görünebilir, ancak oyuncu kemerlerinin altına biraz daha altın almak istiyorsa, bu balık kesinlikle buna değer. Ice Pip, standart bir balık olarak 500 gr ve altın olduğunda yaklaşık 750 gr değerindedir! Kesinlikle mücadeleye değer.

9-Süper Salatalık (Super Cucumber)

Stardew Valley En İyi 10 Balık

 

Bir Deniz Hıyarı yeterince iyi olmadığında, süper salatalık kesinlikle iyidir. Ve aradaki fiyat farkıyla her balıkçı bunlardan birini arıyor! Standart Deniz Hıyarı oyuncuyu yaklaşık 75 gr yapacak, Süper Salatalık ise standart fiyatıyla 250 gr değerinde!

Fiyat farkı, dezavantajları olmadan gelmez. Süper salatalık sadece yaz veya sonbaharda okyanusta yakalanabilir. Yağmur yağsın ya da yağmasın önemli değil, zamanlamaları gerçekten önemli ve biraz can sıkıcı. Oyuncu bunu sadece 18:00 – 02:00 saatleri arasında yakalayabilir, bu da bayılmadan önce eve gitmek için biraz acele eder! Bununla birlikte, oyuncunun bir gece balık tutmadan önce günlük işlerini halledebileceği anlamına gelir.

10-Kedi balığı (Catfish)

Stardew Valley En İyi 10 Balık

Kedi balığı, oyundaki en çok kazanan balıklardan biridir. Standart fiyatı 200 gr ve altın standart balık ise 300 gr’a kadar çıkabilir! Daha da iyisi, bir tane bulmanın ne kadar kolay olduğu! Oyuncunun sahip olduğu oltaya bağlı olarak yakalaması en kolay balık olmayabilir, ancak yayın balığı ilkbaharda şalgam kadar boldur.

Kedi balığı nehirlerde, göletlerde veya bataklıklarda bulunur ve yalnızca ilkbahar ve sonbahar mevsimlerinde yakalanabilir. Neyse ki günün herhangi bir saatinde etrafta olabilir, ancak tüm enerjilerini çiftliğe ve hayvanlara yönelen solo oyuncular için mükemmel olan yağmur yağması gerekiyor!

 

Stardew Valley: Balık Nasıl Yakalanır?

 

Stardew Valley Balık Yemi Nasıl Kullanılır? | Yemler ve Oltalar

Adblock_logo

 

Lüften AD Block’unuzu etkisiz hale getirip sayfayı yenileyiniz. (Please Disable your AD Block and refresh the page)