Stardew Valley: Sertağaç Nasıl Elde Edilir? | Kereste

Stardew Valley: Sertağaç Nasıl Elde Edilir? , Stardew Valley kereste nasıl yapılır? , stardew valley kereste ; Hardwood, Stardew Valley’de oyuncuların çeşitli binalar, yükseltmeler ve işlenebilir öğeler yapması gereken bir kaynaktır .

Stardew Valley‘deki birçok erken oyun projesi için normal ahşap iyi olsa da, oyuncular yakında birçok farklı şey için Hardwood’a ihtiyaç duyduklarını anlayacaklar. Normal ahşabın aksine, kereste genellikle ağaçları keserek bulunamaz veya hasat edilemez, bu da onu bulmak biraz zor hale getirir.

Neyse ki, Stardew Valley’e daha fazla güncelleme geldikçe, kereste elde etmek için daha fazla yöntem eklendi. Bu, bu kaynağı arayan daha fazla tarifle geldi ve oyuncuların mümkün olduğunda toplamasını daha da önemli hale getirdi.

Stardew Valley: Sertağaç Nasıl Elde Edilir?

Kereste elde etmenin bazı yöntemleri herhangi bir Ax(balta) yükseltmesi gerektirmese de, oyunculara yine de baltalarını olabildiğince yükseltmeleri önerilir.

Maun Ağaçlarını çalkalayarak veya doğrayarak, tamamen büyümüş bir Maun Ağacından düşen bir Maun Tohumunu kazarak veya diğer herhangi bir Sertağaç kaynağını keserek elde edilebilir. Ayrıca Ginger Island’daki Golden Coconuts’tan alınabilir veya Secret Woods’taki Slimes tarafından düşürülürler. Oyuncular ayrıca Ada Tüccarı ile bir Vatoz’u Maun Tohumu ile takas edebilirler.

Sürekli olarak Büyük Kütükleri bulmak için en iyi yer, Cindersap Ormanı’nın kuzeybatı köşesinde bulunan Gizli Orman‘dır. İçinde her gün yeniden doğan altı Büyük Kütük var ve oyuncuların her gün on iki Sertağaç parçası almalarına izin veriyor. Oyuncular önce, ormana giden yolu kapatan Büyük Kütüğü kesmelidir. Daha önce de belirtildiği gibi, oyuncuların bunu yapmak için en azından bir Çelik Balta ihtiyacı olacak.

Büyük Kütükler ve Büyük Tomruklar, Stardew Valley’e ilk başladıklarında oyuncuların çiftliklerinde de bulunabilir. Ancak bunlar, oyuncular onları kaldırdığında yeniden doğmaz, ancak Sertağaçları yine de kullanılabilir.

Oyuncular, Hardwood’un çok değerli bir kaynak olmasına rağmen, çoğu Stardew Valley köylüsü için iyi bir hediye olmadığını unutmamalıdır. Sevilen bir eşya olarak Hardwood’a sahip olan tek köylü, diğer tüm köylülerin beğenmediği olarak sahip olduğu Robin’dir.