Stardew Valley: Kırmızı Mantar Nasıl Alınır?

Stardew Valley: Kırmızı Mantar Nasıl Alınır? ; Kırmızı Mantarlar, Stardew Valley’deki tüm oyuncular için çeşitli kullanımlara sahiptir – burada satmak, işlemek, paketler ve diğerlerinin kullanımı için bazılarını bulabilirsin.

Sezonlar geçtikçe oyuncuların Stardew Vadisi’nde bulabilecekleri epeyce farklı mantar var. Bazıları yararlı yemek tariflerinde kullanılabilirken, diğerleri oyuncuların enerjisini sadece yiyerek azaltabilir.

Stardew Valley: Kırmızı Mantar Nasıl Alınır?

Stardew Valley oyuncuları, paketler için Kırmızı Mantarlara ve faydalı bir üretim tarifine ihtiyaç duyabilirler. Bu mantar çeşitli yerlerde bulunabilir ve oyuncuların önceden nereye bakacaklarını bilmeleri gerekir.

Kırmızı Mantarlar tek başlarına herhangi bir fayda sağlamazken, bir Yaşam İksiri üretim tarifinde kullanılabilirler. Bu üretim eşyası için bir Kırmızı Mantar, bir Mor Mantar, bir Morel ve bir Chanterelle gerekir. İçmek, oyunculara 200 enerji verecek ve sağlıklarını artıracaktır.

Stardew Valley: Kırmızı Mantar Nasıl Alınır?

  • Bir Kırmızı Mantar bulmanın ilk ve en kolay yolu, Demetrius oyuncuların mağarasını dönüştürmesini istediğinde oyunun başlangıcına doğru mantar seçeneğini seçmektir.

Bu, Kırmızı Mantarlar dahil olmak üzere, oyuncuların özgürce almaları için mağarada her türlü mantarın yumurtlamasını sağlayacaktır.

  • Mantar toplamayı kolaylaştırabilecek başka bir erken oyun kararı, yeni bir oyuna başlarken Orman Çiftliği Haritasını seçmektir. Bu, sonbahar mevsiminde çiftliğin etrafında Kırmızı Mantarlar da dahil olmak üzere çeşitli mantarların ortaya çıkmasına neden olacaktır.

Oyuncular bu erken oyun seçeneklerini seçmediyse, yine de Kırmızı Mantarların ortaya çıktığı birden fazla alan var. İlki, haritanın kuzeydoğusundan erişilebilen Maden Zindanıdır. Birden fazla katta rastgele bir yem öğesi olarak görünebilir ve oyuncuların bir tane bulmak için şansa güvenmesi gerekir. Madenlerdeyken mevsimlerden etkilenmez.

  • Oyuncuların Kırmızı Mantarlar için yiyecek arayabilecekleri bir başka yer de Cindersap Ormanı’nın kuzeybatısında bulunan Gizli Orman. Oyuncular, Gizli Orman’a yalnızca yolu tıkayan düşmüş kütüğü keserek erişilebileceğini not etmelidir. Bu, oyuncuların çelik balta veya daha iyisi kullanmasını gerektirir.
  • Kırmızı Mantarlar, Gizli Orman’da hem yaz hem de sonbahar mevsimlerinde toplanan bir ürün olarak görünme şansına sahiptir. Yaz aylarında Fiddlehead Eğrelti otları arasında sonbahara göre çok daha yüksek bir şansı vardır.
  • Kırmızı Mantar almanın daha garip bir yolu Mantar Ağaçlarıdır. Bu ağaçların sonbaharda oyuncuların çiftliklerinde görünme şansı çok enderdir ve Mantar Ağacı Tohumları ile dikilebilir. Oyuncular bu ağaçlarda bir tapper kullanırsa, Kırmızı Mantarlar da dahil olmak üzere çeşitli mantarlar üretirler.