Stardew Valley: Fiddlehead Ferns Nasıl Elde Edilir?

Stardew Valley: Fiddlehead Ferns Nasıl Elde Edilir ? ; Fiddlehead Ferns, oyuncuların birden fazla Topluluk Merkezi paketini tamamlamak için gereken Stardew Valley’de bulabileceği nadir sebzelerdir.

Stardew Valley boyunca oyuncular satılabilecek, yemek tarifleri için kullanılabilecek ve Topluluk Merkezi paketlerine katkıda bulunabilecek çeşitli meyve ve sebzeler yetiştirecekler. Bunların çoğu oyuncuların çiftliklerinde kolayca yetiştirilebilirken, bir sebzenin dışarıdan toplanması gerekir.

Oyuncuların Stardew Valley’de toplayabildiği tüm öğelerden sadece sebze olarak sınıflandırılan Fiddlehead Eğrelti Otları. Ayrıca, oyuncular Ginger Island’a ulaşmadan önce sadece bir sezon boyunca yanlarında bulunabilecek en nadir sebzelerden bazılarıdır.

Fiddlehead Eğrelti Otları Nasıl Bulunur? | Fiddlehead Ferns

Fiddlehead Eğrelti otlarını elde etmenin en kolay yolu, onları yaz mevsiminde Gizli Ormanda aramaktır. Girmek için, oyuncuların Cindersap Ormanı’nın kuzeybatı köşesinde bulunan düşmüş kütüğü kesmeleri gerekir. Oyuncular Cindersap Ormanı’nı çiftliklerinin güney çıkışından çıkarak bulabilirler.

Oyuncuların normal bir baltası varsa, yolu kapatan kütüğü kesemezler. Oyuncular, doğrandıktan sonra sekiz parça sert ağaca bölünen kütük ile çelik bir baltaya veya daha iyisine ihtiyaç duyacaklar. Baltalar ve diğer araçlar, Pelican Town’daki Clint ile konuşarak yükseltilebilir.

Oyuncular Gizli Ormana girdikten sonra, çok sayıda sert ağaç kütüğü, balçık düşmanları ve yem öğeleri olacak. Zayıflama türü ve hangi yem öğelerinin mevcut olduğu, oyuncuların Gizli Ormana girdiği sezona bağlıdır. Oyuncular yaz aylarında girerse, Fiddlehead Eğrelti otları oradaki en yaygın yem öğesi olacaktır.

Oyuncuların Fiddlehead Ferns’i bulabilecekleri iki yer daha var, ancak bunlar yazla sınırlı değil. Bunlar, Calico Çölü’nde ve Ginger Adası’nın ormanlarında bulunan Kafatası Mağarası olurdu. Skull Cavern için oyuncular Prehistorik Floors’da Fiddlehead Ferns’i olası bir yem öğesi olarak bulabilirler. Ginger Island ile oyuncular, Fiddlehead Ferns‘i ormanda bir yem öğesi olarak bulabilirler.

Ginger Island

Oyuncular Fiddlehead Ferns ile Ne Yapabilir?

Fiddlhead Eğreltileri oldukça faydalıdır. Değerlerini artırmak için bir konserve kavanozunda salamura edilebilirler veya bir fıçıda meyve suyuna dönüştürülebilirler ve ayrıca Fiddlehead Risotto’da bir bileşen olarak kullanılabilirler. İşte oyuncuların Fiddlehead Eğrelti otları ile yaratabilecekleri bazı şeylere ve bunların uygun değerlerine bir göz atın.

Item Fiyat Değiştirilmiş Fiyat (Yekeli Veya Artisan Bonuslu)
Fiddlehead Eğreltiotu Sebze 90g – 180g {Kaliteye Bağlı} 99g – 198g (Kaliteye Bağlı)
Fiddlehead Eğreltiotu Suyu 202g 282g
Turşu Fiddlehead Eğreltiotu 230g 322g

Oyuncular ayrıca Fiddlehead Eğreltiotlarından Fiddlehead Risotto adlı özel bir yemek de yapabilirler. Oyuncuların tarifi öğrenmek için 2. Yılın 28. Sonbaharında Sos Kraliçesi’ni ayarlamaları gerekecek. Tarifi öğrendikten sonra, oyuncular yemeği 1x Fiddlehead Eğreltiotu, 1x Sarımsak ve 1x Yağ ile yapabilirler. Yaratılış, 101 Sağlık ve 225 Enerjiyi geri yükleyecek ve 350 gr’a satılacak.

Oyuncular ayrıca kaliteye bağlı olarak 11 – 29 Sağlık ve 25 – 65 Enerji yenileyecek olan Fiddlehead Eğreltiotunu yiyecek olarak kullanabilirler.

Fiddlehead Eğrelti Otları ayrıca Bülten Panosundaki Şefin Paketinde kullanılır ve ayrıca Remixed Crafts Room’daki Vahşi İlaç Paketinde bulunan öğelerden biridir.

Bu sebzeler hediye olarak da verilebilir. Aslında, Vincent, Haley, Jas, Abigail ve Sam dışında Stardew Valley’deki herkes eğrelti otlarını bir hediye olarak takdir ediyor.

Oyuncular, Fiddlehead Eğrelti otlarını (Yeşil renk olarak çıkan) bir boyama malzemesi olarak bile kullanabilirler ve Yeşil Tulum üretiminde kullanılırlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir