Valheim Taş Duvarlar Nasıl İnşa Edilir?

Valheim Taş Duvarlar Nasıl İnşa Edilir? ; Valheim’da birçok farklı yapı malzemesi var. Viking hayatta kalma oyunu, gelişimin bu erken aşamasında bile gülünç sayıda farklı kale ve yapı inşa etmenize izin veriyor. Ancak oyundaki en garip yapı malzemelerinden biri Taş Duvar’dır. Kalenizi inşa etmek sadece kayalardan daha fazlasını gerektirir ve Stone Wall’un tarifi, oyunda adil bir yol olana kadar kilidi açılmaz. Neyse ki, Valheim’da taştan inşaat yapmak sandığınız kadar zor değil.

Valheim Taş Duvarlar Nasıl İnşa Edilir?

Valheim Taş Duvarlar
Valheim Taş Duvarlar

Valheim taş duvarlar ve yapılar inşa etmek için Stonecutter’ın kilidini açmanız gerekecek. Stonecutter’ı yapmak, Bataklık biyomundaki Batık Kriptolardan demir çıkarmanızı gerektirdiğinden, bu oyun ortası bir görevdir. Bir tane aldıktan sonra, taş duvarlar, zeminler, sütunlar, merdivenler ve kemerler inşa edebilirsiniz.

Stonecutter’ı yapmak için gereken demir ihtiyacı can sıkıcı olsa da fazla değil. Elder‘ı zaten yendiyseniz, Bataklık’a gidebilir ve Bataklık Kriptoları adı verilen bataklık zindanlarına girebilirsiniz. İçinde hurda demir atmak için kazma ile çıkarılabilen Çamurlu Hurda Yığınlarını bulacaksınız. Bu, demir toplamanın en tutarlı yoludur, ancak biraz ilerleme-atlamak istiyorsanız, Bataklık’ın tamamında bazı Hurda Yığınları bulabilirsiniz.

Neden Valheim’da taş yapılar inşa etmelisiniz?

Açıkçası, taş ahşapla karşılaştırıldığında çok daha dayanıklı duvarlar ve çitler sağlayacak. Bu, bir üssü daha tehlikeli ortamlara taşımak için iyidir veya artık üssünüzü savunmak için gerçekten endişelenmenize gerek kalmaz. Ayrıca taş, beklediğiniz kadar görsel olarak ilginç olma eğilimindedir. Kale ortamları inşa etmek için daha iyi görünüyor.

Taş duvarlar ve yapılar inşa etmenin yanı sıra, Stonecutter’ın Bileme Taşı yapmasını da isteyeceksiniz. Bileme Taşları, Demirhane için çok ucuz bir yükseltme sağlar ve portallar aracılığıyla taşınabilir. Bu, ekipmanınızı tamir etmenin bir yolu olmadan daha fazla takılıp kalmayacağınız anlamına gelir. Ayrıca kesici, Ocak ve Asfalt Yolu oluşturmanıza da olanak tanır. Ocak, daha fazla pişirme istasyonu yuvasına sahip olduğu için harika bir kamp ateşi yükseltmesidir, ancak tam olarak alan verimli değildir.