Valheim Gelişmiş Yapı İpuçları – Demir Kirişler- Asma Yapılar

Valheim Gelişmiş Yapı İpuçları ; Tüm Valheim ‘da en iyi inşaatçılar olmak isteyen Vikingler bu ipuçlarını takip etmelidir.

Valheim piyasaya sürüldüğünden bu yana geçen birkaç ay içinde, oyuncuların farklı yapım tekniklerini denemek için bolca zamanı oldu. Oyuncular şimdiden yüzlerce olağanüstü yapı yarattılar. Valheim’daki tüm bina seçenekleriyle dünya, benzersiz yapılar oluşturmayı seven oyuncular için açık bir tuvaldir.

Valheim Gelişmiş Yapı İpuçları

Oyuncular tüm patronları yendikten ve zırhlarını yükselttikten sonra inşa etmek oyunun büyük bir yönüdür. Valheim‘daki mekaniklerin genel olarak anlaşılması kolay olsa da, hayatta kalanlar mümkün olanın sınırlarını zorladığında birkaç engel olacak. Bu yazımız, oyuncuların ayrıntılı tasarımlar oluşturmalarına yardımcı olacak birkaç ipucunu kapsayacaktır.

Çapa ve Kazmayı Kullanmak

Valheim Gelişmiş Yapı İpuçları
Valheim Gelişmiş Yapı İpuçları

Düz zemin oluşturmak, özellikle daha büyük bir bina oluştururken önemlidir. Çapa, mevcut peyzajı kaldırmak veya eklemek için kullanılır. Kazma benzer bir şekilde kullanılabilir, ancak her vuruşta daha fazla malzeme kaldıracaktır.

Çapa Ustası

Çapa’yı kullanırken, oyuncuların kendilerine rehberlik edecek göstergeler olduğunu akılda tutmaları gerekir. Daire, temizlenecek zeminin çapını temsil eder. Benzer şekilde, dairenin merkezindeki çizgi, peyzajın çevresindeki araziye göre ne kadar yüksek olduğunu gösterir.

Gösterge, aracı kullandıktan sonra zeminin olacağı seviyeyi yansıtır. Düz bir yüzeyi temizlemek için zeminin hangi yüksekliğe kadar tesviye edileceğine dikkat etmek önemlidir. Vardiyayı basılı tutmak, göstergenin bulunduğu zemini düzleştirir ve aracı vardiya tutmadan kullanmak, karakterin durduğu yere göre zemini düzleştirir.

Kazma ile Zemin Temizlemeyi Öğrenmek

Bir kazmanın faydasını anlamak biraz daha pratik gerektirecektir. Oyuncular temizlemek istedikleri yere çok yakın dururlarsa, karakterin altında enkaz birikmesine neden olur. Çok uzakta durmak kazmanın dümdüz aşağı kazıp bir delik oluşturmasına neden olur. Mesafeleri düzeltmek biraz zaman alacaktır, ancak iyi değerlendirilmiş bir darbe, kiri ve kayayı düz ve düz bir çizgide temizleyecektir.

Kazma, en az miktarda dayanıklılıkla en fazla zemini kaldırmanın en iyi yoludur. Kazma artık işe yaramadan aşağıya on altı kez kazmak mümkündür. Konaklar ve kaleler yaratmaya çalışırken kazmadan yararlanmak şarttır.

Demir Kirişler ve Entegre Ocaklar

Valheim Gelişmiş Yapı İpuçları
Valheim Gelişmiş Yapı İpuçları

Hayatta kalanlar, oyunda ilerledikçe demir kirişleri kullanmak isteyecekler. Ne yazık ki, estetik açıdan en hoş aksanlar değiller. Geliştiriciler, daha iyi görünmelerini sağlamak için gizli bir yöntem içeriyordu. Oyuncular, yapısal olarak daha sağlam demir desteklerinin avantajlarından yararlanırken, korkunç görünümlerini kapatmak için ahşap kirişleri kullanabilirler.

Demir kirişlerin bir başka ilginç yönü de kamp ateşlerinin ve ocakların bunlara yapışacağı gerçeğidir. Oyuncular, yapılarının kusursuz görünmesini sağlamanın yanı sıra demir kirişlerle inşa ederek büyük bir ocak oluşturabilecekler.

Asma Yapılar ve Platformlar

Valheim Gelişmiş Yapı İpuçları

Valheim ‘daki inanılmaz yapıların çoğu askıya alınmış yapılardır. Bu yapılar değişken ve çoğu zaman yeni oyuncuların kafaları tamamen karışacak. Bir platform oluşturmak, oyuncuların birkaç panelin kenarında denge sağlamasını veya daha fazla parça eklemenin bir yolu olarak ahşap kirişler kullanmasını gerektirir.

Asma Yapılar Stratejisi

Oyuncular, inşaata başlamak için önce bir dizi merdiven oluşturmalıdır. Daha sonra, inşa etmeye başlamak için küçük bir zemin parçası eklemeleri gerekir. Panelin kenarına 1 metrelik bir ahşap kiriş ve ardından önüne 2 metrelik bir kiriş yerleştirilerek, kirişler bir sonraki kat parçasını eklemek için bir destek görevi görecektir. Bu strateji, havada asılı duran zemin panellerini bağlamaya çalışırken gereken can sıkıcı ve riskli dengeleme eylemini ortadan kaldırır. Sadece birkaç metre düşmek hayatta kalanları öldürebilir. Oyuncular aynı yöntemi kullanırsa, yapıyı yerin üzerinde genişletebilirler.

  • Bir merdiven seti inşa edin
  • Bir kat paneli ekleyin
  • Panelin her iki tarafına da bir metrelik ışın ekleyin
  • İlk ışının önüne iki metrelik bir ışın ekleyin
  • Sonraki döşeme panelini takın
  • Ahşap kirişleri çıkarın

Kamp Ateşleri ve Ocaklar

Yüzen bir yapı inşa ederken ana sorunlardan biri, bir kamp ateşi veya ocak yerleştirmektir. Neyse ki, bu eşyalar taşa yapışacak. Yapıya taş yerleştirmek için, hayatta kalanların döşeme tahtalarından çıkıntı yapan bir ağaca sahip olmaları gerekecek. Taş bloklar ağaca yapışacak ve oyuncular taş blokları ağacın yanına yerleştirebilecek. Daha sonra, oyuncular kamp ateşini veya ocağı ekleyip taş blokları kaldırabilecekler. Her iki parça da asılı kalacak ve ahşap paneller taşın yerini alabilir.