Stardew Valley Kil Nasıl Elde Edilir ?

Stardew Valley Kil Nasıl Elde Edilir ? , Stardew Valley Kil  ; Kil, siloyu ve Stardew Valley‘deki bazı toprakları işlemek için kullanılır, ancak çok sayıda kaynağın nasıl toplanacağı açık değildir.

Pek çok tarifte kullanılmasa da kil, Stardew Valley‘de önemli bir kaynaktır. Elde etmesi kolay, ancak bulmak o kadar açık olmayabilir ve özellikle yeni Stardew Valley oyuncuları için bir şekilde kafa tarayıcı olabilir.

Stardew Valley Kil Nasıl Elde Edilir ?

Stardew Valley ,çiftçilik simülatörü türüne sandboxing(korumalı alan) ekledi. Aynı şekilde, oyuncu tarafından yapılan ve özellikle Stardew Valley modlarının yardımıyla çiftliklerini istedikleri gibi tasarlamalarına izin veren çok sayıda işçiliği var.

Bu aynı zamanda, bir balık havuzu çiftliği veya bir gelir kaynağı olarak sadece çiçek yetiştirme gibi oyuncu odaklı zorluklar için çok yer bırakıyor. Ancak Stardew Valley‘de malzeme üretmek için oyuncuların önce gerekli kaynakları toplamaları gerekecek. Bunlardan biri, diğer işçilik malzemelerine kıyasla biraz daha nadir bulunmasına rağmen, çeşitli şekillerde bulunabilen kildir.

Stardew Valley Kil bulmanın ana yolu, deneyimli oyuncular için açık olan zemini sürmektir, ancak oyunda daha yeni olanlar bunu hemen anlamayabilir. Oyuncular, tarlalarına kadar topraktan çıkan bir miktar kilin, Stardew Valley’deki ekinleri dikmek için temizlediklerini fark edebilirler. Ancak bu, birçoğunun başlangıçta kil toplamasının varsayılan yolu olsa da, daha sonra öğeleri yapmak için yeterli olmayabilir.

Stardew Valley Kil
Stardew Valley Kil

Oyuncular, çiftliğin veya kasabanın etrafındaki zemini akılsızca sürmek yerine yerden çıkan küçük solucanlar bulabilirler. Bunlar, Stardew Valley‘deki Artifact Spotları olarak bilinir ve kütüphaneyi genişletecek olan kayıp kitaplar ve kesin konuma bağlı olarak altın cevheri ve taş gibi kaynaklar gibi birkaç değerli eşya ortaya çıkarabilirler. Bunlar aynı zamanda, özellikle Stardew Valley‘deki kış aylarında kil toplamanın harika bir yoludur.

Bazen Stardew Valley kil madenlerden de temin edilebilir, bu da deneyimli oyuncuların sıklıkla kullandığı bir yöntemdir. Bombalar, aynı anda birkaç kayayı ve cevher damarını etkili bir şekilde havaya uçurabilir, bu da onları madenlerden kil de dahil olmak üzere temel malzemeleri toplamak için mükemmel bir yol haline getirir. Şans eseri, madenlerin ilk 30 seviyesi, zaman zaman jeotların içinde de bulunabilen kil için en iyi yer.

Stardew Valley‘deki birçok işçilik tarifinde kil kullanılmaz. Bunlardan en önemlisi, 10 kilin yanı sıra biraz taş, bakır külçe ve altın gerektiren silodur.

Aksi takdirde oyuncular, her biri sadece 1 kil gerektiren Kaliteyi Tutma Toprağı ve Lüks İstinat Toprağı gübrelerini işlerken kil kullanabilirler.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar: