Valheim Şalgam Tohumları Nerede Bulunur?

Valheim Şalgam Tohumları Nerede Bulunur? , Valheim: Şalgam tohumları nasıl alınır? Şalgam Tohumu ,;Valheim, çiftliğinizi oluşturmanıza ve sonunda bir çiftlik oluşturmanıza izin verir. Beklendiği gibi, kendi yemeğinizi yetiştirmek ve malzemeleri stoklamak için kullanabileceğiniz çeşitli sebzeler vardır. Şalgam, oyunda en çok aranan yiyecekler arasında ama şalgam tohumlarını nerede buluyorsunuz? Bunun için botlarınızı çamurlu hale getirmelisiniz.

Valheim Şalgam Tohumları Nerede Bulunur?

Valheim Şalgam Tohumları Nerede Bulunur?
Valheim Şalgam Tohumları Nerede Bulunur?

Valheim’daki şalgam tohumları sadece Bataklık biyomunda bulunabilir. Çamurdan büyüyen küçük sarı bir çiçek için bataklıklara bakın – bunlar her biri üç Şalgam tohumu damlatan Tohum Şalgamlardır. Toplandıktan sonra, bu tohumlar Kültivatör kullanılarak evinizin bahçesinde yetiştirilebilir ve çoğaltılabilir.

Şalgam bahçenizi kurduğunuzda, nihayet sürdürülebilir bir yiyecek kaynağına sahip olacaksınız. Ancak, meyveler ve meyvelerin aksine, sağlıklı olmak için bir şalgam yiyemezsiniz. Bunun yerine, onları Valheim‘daki en iyi şifalı tariflerden biri olan Şalgam Yahni yapmak için kullanabilirsiniz.

Şalgam sadece yemeniz için değil, aynı zamanda hayvanlarınızın beslenmesine yardımcı olmak için de faydalıdır. Onları evcilleştirmek için şalgamları yaban domuzlarına besleyebilirsiniz. Şalgamı, agrolarını çekmeden yemeleri için yaban domuzuna yeterince yaklaştırdığınızdan emin olun. Yaban domuzu şalgamı yemeye başladıktan sonra biraz karmaşık olan evcilleştirme sürecine başlayabilirsiniz.

Ayrıca istediğiniz yerde şalgam yetiştiremeyeceğinizi de unutmayın. Tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi, belirli bitkileri yetiştirmek için uygun iklim ve koşullarda olmanız gerekir. Valheim’da, Dağ biyomunun soğuk havasında ve kayalık topraklarında şalgam yetiştiremezsiniz. Aksi takdirde, tohum ekilmeden önce toprağın ekilmesi gerekir.