Valheim Demirhane Nasıl Yapılır ve Nasıl Yükseltilir?

Valheim Demirhane Nasıl Yapılır ve Nasıl Yükseltilir? ; Valheim’da daha da güçlenmek istiyorsanız, bir demirhaneye ve onu yükseltme yeteneğine ihtiyacınız olacak. İşte yapmanız gerekenlere bir göz atın.

Tüm Valheim oyuncularının, oyunun nispeten erken bir aşamasında bir Demirhane üretmesi gerekecek. Valheim Demirhane , oyun içinde zırh ve silah oluşturmak için kullanılır. Taş silahlar ve aletler gerçekten sadece oyunun ilk saatlerinde uygulanabilir. Hayatta kalanlar, daha yüksek seviyeli biyomlarda hayatta kalmak için Demirhaneyi yapmak zorunda kalacaklar.

Canı yüksek olan patronlar ve düşmanlar zırhsız ve tahta sopası olmayan karakterler tarafından mağlup edilmeyecek. Oyuncular, Valheim’da ilerlemek için metal silahlar ve aletler kullanmalıdır. Bu yazımız, Demirhaneyi yapmak için gerekli öğeleri nasıl bulacağınızı ve nasıl yükselteceğinizi açıklayacaktır.

 Demirhane İşçiliği

Valheim Demirhane Nasıl Yapılır ve Nasıl Yükseltilir?
Valheim Demirhane Nasıl Yapılır ve Nasıl Yükseltilir?

Bir demirhane inşa etmek için oyuncuların 4 taş, 4 kömür, 10 odun ve 6 bakıra sahip olması gerekir.

Valheim Demirhane , oyundaki ilk patronu yendikten sonra kullanılabilir hale gelir. Taş, biyomlarda bol miktarda bulunan bir kaynaktır. Genellikle düzinelerce sadece yerde otururlar. Kıyı ve kayalık alanlar genellikle bakmak için iyi yerlerdir. Kara Orman biyomundaki Greydwarf düşmanları da genellikle taş düşürür. Bununla birlikte, oyuncular bronz oluşturmak için kullanılan metaller olan kalay ve bakır için madencilik yaparken birkaç taş bulacaklar.

Bakır cevheri Kara Orman biyomunda da bulunabilir. Bakır yatakları, her düğümde küçük, parlak bir bronz damar ile tanımlanabilir. Oyuncular, bakır içermesi garanti edilmeyen cevheri çıkarmak için bir kazmaya ihtiyaç duyacaklar. Hayatta kalanlar kazmalarını yükselttikçe, her damardan cevher alma şansı daha yüksek olacak.

Oyuncular, bakır cevherini bakıra dönüştürmek için önce bir dökümcü inşa etmelidir. Ahşap, bulunması en kolay kaynaktır ve hemen hemen her biyomda odun vardır. Ağaçları parçalamak için basit bir taş balta yeterli olacaktır. Kömür, Bataklık ve Ashland biyomlarını işgal eden Surtlinglerden düşer. Küçük ateşli yaratıkların gece vakti fark edilmesi kolaydır. Rastgele sandıklarda bazen kömür de bulunur.

Demirhaneyi Yükseltmek

Valheim Demirhane
Valheim Demirhane

Valheim’daki Demirhaneler maksimum 7 seviyesine yükseltilebilir. Valheim Demirhane seviyesi ne kadar yüksekse, yarattığı öğeler o kadar iyi olacaktır. Örneğin, Demirhane maksimum seviyedeyse silahlar daha fazla hasar verecek ve daha dayanıklı olacaktır. 1. seviye Demirhane ile 5. seviye Demirhane arasındaki fark çok büyüktür. Silahlar için hasar uyuşmazlığı 18 puan veya daha fazla olabilir. Aynı şekilde, dördüncü seviye zırh, 6 ek zırh noktası sağlar.

Valheim Demirhane ayrıca zırh ve silahları onarmak için de gereklidir.Demirhane yeterince yüksek bir seviye değilse, hayatta kalanlar bazı eşyaları tamir edemez. Oyuncular, yükseltmelerin çoğunu oyundaki ikinci patron olan Elder’ı yendikten sonra yapabilecekler. Bu noktada, oyuncular çeşitli yükseltmeler için ihtiyaç duydukları tüm malzemeleri toplayabilecekler.

Demirhane Körükler

Oyuncuların yapabileceği ilk yükseltme Demirhane Körük’tur. Oyuncuların 5 odun, 5 geyik derisi ve 4 zincir toplamaları gerekecek. Hayatta kalanların bulmakta zorlanabileceği tek öğe zincirdir. Materyal, Bataklık biyomlarına sıkça rastlanan Wraith’ten düşürülür. Ek olarak, Bataklık mahzenlerinde zincir tutma şansı olan çamur yığınları vardır.

Örsler

Oyuncular örsleri yapmak için sadece 5 odun ve 5 bronz alacaktır. Yukarıda belirtildiği gibi, bakır ve kalay bronz alaşımı oluşturur. Kara Orman biyomunda hem bakır hem de kalay cevheri çıkarılabilir.

Öğütme tekerleği

Bir sonraki yükseltmede iki malzeme, 25 odun ve bir bileme taşı var. Hayatta kalanların bileme taşını yapmak için bir Stonecutter’a ihtiyacı olacak. Oyuncular, Elder’ı yendikten sonra Swamp kriptolarında bulunabilecek iki demire ihtiyaç duyacaklar. Zincirler gibi, oyuncular metal artıkları kripto çamur yığınlarında bulabilirler.

Smith’in Örsü

Yükseltmeler listesinin dördüncüsü, Smith’in Anvil geliştirmesidir. 5 odun dışında, oyuncuların mahzenleri tekrar 20 metal hurdası için aramaları ve daha fazla demir eritmeleri gerekecek. Hurda yüklemeden önce ekstra envanter kapasitesi için Megingjord Belt’e sahip olmak akıllıca olacaktır.

Demirhane Soğutucusu

Demirhane Soğutucusu, başka bir kolay yükseltmedir. Oyuncular Kara Orman‘da 10 bakır cevheri yetiştirebilir ve Çayırlar‘da veya tehlikeli Ovalarda ince odun elde etmek için ağaçları kesebilirler.

Demirhane Alet Rafı

Oyuncuların Demirhaneye yapabilecekleri son yükseltme, bir Alet Rafı ekliyor. Demirhanenin kalitesini kavramsal olarak nasıl artıracağı belli değil, ancak yine de kolay bir yükseltme olacak. Oyuncular yükseltme için sadece 10 odun ve 15 demire ihtiyaç duyacaklar. Görünüşe göre organizasyon gerçekten kaliteyi artırıyor. Bu son güncellemeyle, hayatta kalanlar Demirhane kullanırken en yüksek kalitede zırh ve silahlar üretecek.