Valheim Bakır Nerede Bulunur?

Valheim Bakır Nerede Bulunur? ; Valheim’da bakırı nasıl bulursunuz? Bakır Nasıl Kullanılır ?  ; Bakır, ilk metal silahlarınızı ve zırhınızı oluşturmak için önemli bir bileşendir.

Tahta ve deri ile silah ve teçhizat yapmak, sizi kooperatif hayatta kalma oyununun ilk saatlerinden geçirecek, ancak bir üs oluşturup tehlikeli dünyaya ilk bakışınızı aldıktan sonra, bir şeyler yapmaya başlamak isteyeceksiniz. metal. Bu, Valheim bakır madenciliği anlamına gelir.

Valheim Bakır Nerede Bulunur?

Valheim Bakır bulmak ve onunla silah ve zırh yapmak biraz uğraş gerektirir.

  • İlk adımınız, haritanın ortasında başlangıç konumunuzun yakınında bulacağınız, Valheim’ın ilk patron dövüşü Eikthyr’i yenmektir. Metal silahlar yapmadan önce onunla savaşmak zorunda olman çok kötü kokuyor, ama Eikthyr’i yendiğinde sert boynuzları düşecek, ki ilk kazmanını, boynuz kazmasını yapman gerekiyor.
  • Kazma olmadan, bulsan bile Valheim bakır çıkaramazsın, bu yüzden bakır yatakları aramaya başlamadan önce onu aldığından emin ol.

Valheim’da bakır nasıl bulunur?

Valheim Bakır yataklarını bulmak için daha tehlikeli bir yer olan Kara Orman biyomunu ziyaret etmeniz gerekir.

Kara Orman, Çayırlar‘a komşu bir bölgedir, bu yüzden sadece bir yön seçin ve koşmaya başlayın ve muhtemelen ona çarpacaksınız. Kara Orman’ı ilk başta ağaçlarından tanıyabilirsiniz – sadece kayın ve huş ağaçları yerine çam ve köknar ağaçları görmeye başlayacaksınız. Ayrıca mini haritanızda bölge adının göründüğünü göreceksiniz ve Kara Orman’a ilk kez giriyorsanız, konuşan kargadan bir bildirim ve bir ziyaret alacaksınız.

Şimdi mesele sadece bir bakır yatağı için araştırma ve gözlerinizi dışarıda tutma meselesi.Valheim Bakır yatakları tipik olarak yerden çıkan büyük, yuvarlak yeşilimsi kayalara benzer:

Valheim Bakır
Valheim Bakır

Yüzeyinde birkaç kıvrımlı sarımsı çizgi göze çarpacak. Yeterince yaklaştığınızda ve imlecinizi birine yönelttiğinizde, “bakır yatağı” kelimelerinin göründüğünü göreceksiniz.

Valheim’da bakır madeni nasıl yapılır?

Bir bakır yatağı bulduğunuzda, boynuz kazmanızla ona çokça vurma zamanı. Biraz zaman alır, ancak sonunda kazmanızla vurduğunuz bölümü parçalayacaksınız ve bir miktar bakır cevheri düşecek. Valheim Bakır cevheri yeşilimsi bir taş yığınına benziyor.

Çalışırken boynuz kazmanızın durum çubuğuna dikkat edin. Çok fazla bozulursa, çalışma tezgahınızda tamir etmeniz gerekecektir. Bir yamaçta madencilik yaparken dikkatli olun, çünkü bakır cevheri parçaları envanterinize alınmadan önce yuvarlanabilir. Ayrıca kazmayla taş alırken taş topladığınızı da unutmayın, bu nedenle bakır için daha fazla yer açmak için taşı periyodik olarak atmak isteyebilirsiniz. Ağırlık limitinize ulaşırsanız, yükünüzü hafifletene kadar envanterinize bakır eklenmeyecektir.

Mümkünse, önce büyük bir bakır yatağının alt kısımlarını kazmayı deneyin. Tabanı tamamen parçalayabilirseniz, üst kısım kendi kendine çökebilir ve bu da sizi tüm birikintiyi yontma işinden kurtarır. Yatağın bir kısmı yeraltına uzanabilir, bu nedenle kazmanızla toprağın altını kazmak biraz daha fazlasını sağlayabilir.

Valheim Bakır
Valheim Bakır

Bakır nasıl eritilir ve pirinç nasıl yapılır?

Biraz valheim bakır cevheriniz var, ancak kullanmaya başlamadan önce atmanız gereken bazı önemli adımlar var. O bakırı pirince dönüştürmen gerekiyor ve bu birkaç şey daha gerektiriyor:

  • Kalay cevheri
  • Bir dökümcü
  • demirci ocağı

Kalay cevheri, Kara Orman’da bulunan başka bir kaynaktır, ancak bulunması bakırdan çok daha kolaydır. Kalay yatakları su kenarında bulunabilir, bu nedenle Kara Orman sınırları boyunca akan nehirleri arayın. Su hattında parlak siyah bir kayaya benziyor ve kazmanızla çabucak kazabilirsiniz.

Bir dökümcü inşa etmek için, Kara Orman’daki Mezar Odalarında bulabileceğiniz 20 taş ve 5 kıvrımlı çekirdek, parlak kırmızı küreye ihtiyacınız var. Ve son olarak, ilk bakır çubuğunuzu erittikten sonra kilidi açılacak bir demirhaneye ihtiyacınız var.

Eritme işlemine başlamak için Valheim Bakır cevherini izabe tesisinizin yan tarafındaki ambar ağzına yerleştirin. Diğer taraftaki kapakçığa kömür koyun (kömür, pişirme şişinizde çok uzun süre et yakarak veya başka bir 5 çekirdek gerektiren bir fırın hazırlayarak oluşturulabilir). O zaman birkaç dakika bekleyin. Dökümcü, ön kapaktan bir bakır çubuk düşürür. 6 bakır çubuğu erittikten sonra demirhanenizi inşa edebilirsiniz.

Kalay cevherini aynı şekilde izabe tesisinize besleyin ve kalay çubuklar üretecektir. Demirhanenizde, envanterinizde hem kalay çubuklar hem de bakır çubuklar ile bronz işleyebilirsiniz. Her bronz çubuk için 2 bakır çubuk ve 1 teneke çubuğa ihtiyacınız olacak.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar: