Stardew Valley Tohum Üreticisi Nedir – Nasıl Sahip Olunur?

Stardew Valley Tohum Üreticisi Nedir – Nasıl Sahip Olunur? , Stardew Valley Tohum Yapıcı ; Tohum Yapıcı, oyuncuların daha nadir mahsullerden daha fazla tohum elde etmek için kullanabilecekleri Stardew Valley ekipmanıdır – işte nasıl edinilir.

Stardew Valley, çiftlik hayatını daha kolay ve daha üretken hale getirmek için birçok yardımcı araç, eşya ve ekipmanla doludur. Bazıları serbestçe taşınabilirken, diğerleri ancak bir mobilya parçası gibi yerleştirildikten sonra kullanılabilir. Bunlardan biri Tohumcudur.

Stardew Valley Tohum Üreticisi Nedir – Nasıl Sahip Olunur?

Stardew Valley ‘deki Tohum Üreticileri, oyuncuların çiftliklerindeki en yararlı ekipmanlardan biri olma potansiyeline sahip. Adından da anlaşılacağı gibi, oyuncuların yeniden ekebilecekleri tohumları özgürce üretir. Belirli istisnalar dışında herhangi bir mahsulü Tohumcu’ya yerleştirerek, oyuncular orijinal mahsulden bir ila üç tohum alacaklar.

Oyunda Stardew Valley Tohum Üreticisi edinmenin birçok yolu vardır.

Çoğu oyuncunun bir tane elde etmenin ilk yolu, Topluluk Merkezinin Bülten Panosu bölümündeki Boya Paketini tamamlamaktır. Bu paket, oyuncuların Kırmızı Mantar, Deniz Kestanesi, Ayçiçeği, Ördek Tüyü, Akuamarin ve Kırmızı Lahana almasını gerektirir.

Stardew Valley Tohum Üreticisi
Stardew Valley Tohum Üreticisi

Boya Paketi bir Tohumcuyu ödüllendirse de, birden fazla Tohumcuyu elde etmenin yolları vardır. Tohum Yapıcıları geliştirmenin en iyi yolu, Çiftçilik Seviyesi Dokuz’u elde etmektir. Bu, oyunculara otomatik olarak 25 Odun, bir Altın Külçe ve on parça Kömür gerektiren bir Tohum Üreticisi üretme tarifini verecektir.

Tohumcunun en yararlı kullanımlarından biri, daha fazla Kadim Tohum yapmaktır. Oyuncular Tohum Yapıcıya bir Kadim Meyve koyarlarsa, serbestçe yeniden ekilebilecek daha fazla Kadim Tohum alacaklar, ancak müzeye bağışlanamazlar.

Ancak Antik Meyveler, Seraya yerleştirildiklerinde sonsuza kadar büyümeye ve meyve üretmeye devam ederek oyunculara potansiyel olarak çok para kazandırır. Oyuncular meyveyi şaraba çevirirse bu para daha da artar.

Daha önce de belirtildiği gibi, Tohum Yapıcı ile kullanılabilen mahsullerin bazı istisnaları vardır. Oyuncular Böğürtlen, Hindistan Cevizi, Kahve Çekirdekleri, Çiğdemler, Kristal Meyveler, Fiddlehead Eğrelti Otları, Meyve Ağacı Meyveleri, Somon Çilekleri, Tatlı Bezelye, Çay Yaprakları, Yabani Erikler ve “Yem” olarak etiketlenmiş diğer mahsulleri kullanamazlar.

Oyuncular ayrıca Tohumcu ile rastgelelik faktörüne de dikkat etmelidir. Bu, tohumun her zaman yaklaşık% 2’lik bir şansın, bunun yerine Karışık Tohumlar olarak çıkma ve% 0,5’lik bir tohumun bir Eski Meyve tohumu olarak çıkma şansının nasıl olduğuna atıfta bulunuyor. Bu rastgelelik, oyuncunun şans statüsünden etkilenmez ve sonucu etkilemek için kaçırılamaz.